Çizgi Filmlerdeki Tuhaf Teoriler Ve İnanılmaz Gerçekler


Bazı çizgi filmlerin çocuklara uygun olup olmadığı sürekli tartışılır. Aslında bu tartışmalar yaşansada bu çizgi filmler hala ekranlarda oynatılmakta ve çocuklara izletilmektedir. Bazı çizgi filmlere detaylı baktığınızda olayların aslında daha farklı olduğu çıkarımı yapıyorsunuz. Karşınızda bazı çizgi filmlerdeki tuhaf teoriler ve ilginç gerçekler.
8- Garfield
Teoriye göre Garfield’in yaşadığı yer aslında terk edilmiş bir ev. Sahibi Jon ve köpek Odie bir hayal ürününde ibaret. Aslında bu Teorinin ortaya çıkmasının sebebi Garfield’in cadılar bayramında yayınlanan bir bölümü. Bu bölümde Garfield terk edilmiş bir evde uyanıyor ve Jon’la Odi’ye sesleniyor. Ses alamayan Garfield bu durum karşısında yaşadığı şeyleri inkar edip tekrar hayal dünyasındaki evine dönüş yapıyor.

1
7- Powerpuff Girls
3 sempatik kızın olduğu çizgi filmde süper kahraman hikayeleri anlatılıyor. Powerpuff Girls hakkında aslında bir çok teoride bulunmakta. Bunlardan biri 3 kızında aynı kişinin olduğu, yani bir kişilik bozukluğu. Okulda yaşadığı olaylar sonrasında bu kızın psikolojisi bozulmuştu ve 3 kızı bu şekilde canlandırıyordu.

7
6- Scooby Doo
Scooby Doo’da dikkat ederseniz karakterlerin gittiği her yer kırık dökük durumda. Teoriye göre çizgi film yaşanan bir ekonomik krizin sonrasını anlatıyor. Çizgi filmlerdeki kötü karakterler ise normalde saygı duyulan insanlar. Fakat bu insanlar ekonomik kriz sebebi ile sıradan insanlara dönüşen profesörler ve ünlüler. Shaggy’ninde esrar içen ve köpeklerle konuşan biri olduğunu biliyoruz.

13
5- Hey Arnold
Hey Arnold çizgi filminde çeşitli teoriler bulunuyor. Bu toerilerden birisi Arnold’un büyükannesi ve büyükbabası ile alakalı. Teoriye göre Arnold bu çiftin torunu değil çocuğu. Ayrıca çizgi filmde büyükanne ve büyükbaba bira deli. Bunun sebebide ikilinin kullandığu uyuşturucular. Arnold’un amerikan futbol topu şeklinde ki kafasının sebebide kadınların hamilelik döneminde kullandığı kimyasal uyuşturucuların neden olduğu bir hastalık.

9
4- Johny Bravo
Johny Bravo kazanova tipli, kendini kadınlara nimet olarak gören bir tip. Oldukça sorunlu olan Johny Bravo annesinin dibinden ayrılmıyor ve sürekli kadınlarla olan diyaloglar içerisinde. Aslında bu karakter çocuklar için oldukça sıradışı ve zararlı. Çünkü çizgi filmde geçen olaylar küçük yaştaki çocuklar için örnek olmayı bırakın kişisel gelişimleri içinde oldukça faydasız.

26
3- Ren ve Stimpy
Ren ve Stimpy çizgi filminde geçen olayların bir çoğu iğrençlik üzerine. Nickelodeon’un belki de en kirli çizgi filmleri arasında olan Ren ve Stimpy çocuklara fazlasıyla zararlı. Çünkü çizgi film hayatta ki bir çok pisliğin etrafında geçiyor ve her bölümünde işlenen konularda örnek teşkil etmeyecek cinsten. Kısaca bir kedi ve köpeğin hayatını anlatan ve yararlı olmayan bir çizgi film.

9
2- Pokemon
Dikkat ettiyseniz Pokemon’da yetişkin birilerini çok az görürsünüz. Gördüğünüz yetişkinlerde genellikle hemşire, polis ya da eğitmenlerdir. Çizgi dizideki çocuklar hep tek başlarına bir maceranın içerisindedir. Bunun sebebi teoriye göre yakın geçmişte yaşanan bir savaştır. Bu savaş sırasında bir çok yetişkin hayatını kaybetmiştir ve o yüzden çizgi filmde gözükmes. Ayrıca yerleşim alanlarıda sınırlıdır.

46
1- Taş Devri
Bir dönemin çocuklarını televizyon karşısına kitleyen, çizgifilmi ve sinema filmi çıkarılan Taş Devri Fred Çakmaktaş ve onun hayatını anlatmaktaydı. 1960 ve 1966 yıllarında gerçekleşen Rusya ve Amerika arasında ki soğuk savaş döneminde bu çizgi film teoriye göre geçmişi değil geleceği anlatıyor. Örneğin arabaları ayakları ile sürmeleri bunun bir göstergesi. Modern icatları teknoloji olmadan kullanan çizgi film teoriye göre gerçekleşebilecek bir nükleer savaştan sonra dünyanın olası durumunu anlatmaya çalışıyor.

44

 

Video:

Bir önceki yazımız olan Anlamak İçin İki Kere Bakmanız Gereken Fotoğraflar başlıklı makalemizde fotoğraflar, iki ve kerez hakkında bilgiler verilmektedir.E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir