Dünyadaki En Pahalı 10 Zırhlı Araç


Önemli isimlerin ve devlet adamlarının korunması için tüm güvenlik önlemleri oldukça önemlidir. Bunlardan biriside bu kişilerin bindiği araçlar. Bu araçlar sahip olduğu güvenlik donanımlarıyla, dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı oldukça sağlam tasarlanmış. İşte önemli insanlar için dizayn edilen zırhlı araçlar. Videoya başlamadan önce, kanalımıza abone olmayı ve videoları kaçırmamak için, bildirimleri açmayı unutmayın. İyi seyirler…

10- Lexus LS 460 L
Mükemmel zırh özellikleriyle donatılmış olan Lexus LS 460 L piyasada bulunan diğer zırhlı araçlarında üreticisi olan Inkas tarafından tasarlanmış. LS 460 oldukça güvenli olmasına karşın bir o kadarda ağırdır. Bu model 8 vitesli olup 398 beygir güç üretebilmektedir. Arabanın yanında bomba patlasa dahi zırhı dayanabilmektedir. Aracın fiyatı yaklaşık 300 bin dolardır.

9- BMW 750Li
BMW Sedanı çok daha güvenli yapabilmek için yüzlerce kilo ağırlığında balistik çelik kullanmışlardır. Araç 400 beygir güç üretebilmektedir. 750Li’de araçın tamamı, şöförün oturduğu yerde dahil olmak üzere güvenli halde. BMW 750Li’de ön çamurluklar, radyatör ve yakıt deposunun zırhlı olmasının yanında egzoz borusu dahi zırhlı olarak üretilmekte. Aracın Fiyatı 340 bin dolardır.


8- Cadillac Escalade ESV
Cadillac Escalade ESV araç lüx olması için tasarlanmış ve hiç bir türlü masraftan kaçılmadan yapılmıştır. Aracın içinde ahşam döşeme, deri döşeme, ofis mazemeleri ve büyük LCD ekran bile bulunmaktadır. Cadillac ES, Ekstra güçlü şase kullanılarak baştan tasarlanmıştır.Kurşun geçirmez çelik ve 40 mm lik camlar ile güvenliği üst seviyelere taşır. Aracın fiyatı 350 bin dolardır.

7- Mercedes Benz S-Guard
Mercedes Benz’in piyasadaki en popüler araçlarından birisidir. Aracın dışında zırhlı özellikler uygulansada aracın şıklığından ödün verilmemiştir. Mercedes Benz S-Guard, M60 makineli tüfek saldırısına karşı dayanabilecek kadar güçlü donatılmıştır. S-Guard, bir gaz saldırısı durumunda dış deliklerini kapatarak aracın içinde kendi ürettiği temiz hava sistemini yani oksijen sistemini devreye sokmaktadır. Aracın Fİyatı 400 bin dolardır.

6- Knight XV
Ünlü zırhlı araç üreticisi Conquest’in önemli araçlarından olan Knight XV, oldukça dayanıklı ve tabiri yerindeyse taş gibi bir araba. Bu araç tüm dünya çapında yaklaşık 100 adet satılmış. O yüzden her yerde görülmemekte. Bu arabada v10 motor mevcut. Aynı zamanda askeri sınıf tasarıma sahip ve zırh konusunda oldukça dayanıklı. Aracın iç dizaynıda yine yüksek konfora sahip. Televizyon, minibar, ısıtmalı koltuklar aracın iç özelliklerinden başlıcaları.


5- Huron APC
Inkas firması tarafından tasarlanan Huron APC oldukça ağır bir araç. Bu araç üzerinde ağır mühimmat taşıyabilmekte. Yani araçta ağır yanıcı ve patlayıcı silahları bulundurmak mümkün. Makineli tüfek ve el bombaları gibi dışarıdan gelecek tehlikelere karşı tam dayanıklı. Bu aracın kullanım alanı askeri savunmadan ziyade özel kullanım için.


4- Audi A8 Security
Audi A8 tam zırhlı olarak üretilmiş. Fakat dışarıdan baktığınızda bu anlamanız o kadar kolay değil. Bu araç dışarıdan normal bir a8 görünümüne sahip. Fakat araç tamamen kurşun geçirmez. Aracın yapımı fabrikasyon değil, uzman işçiler tarafından el emeğiyle yapılmakta.Aracı üreten işçiler ortalama tek bir araç için 400 saat kadar çalışmakta. Kullanılan pek çok ateşli silaha karşı dayanıklı olan a8, aynı zamanda duman dedektörleri, led sinyalleri ve dijital radyo ağları gibi özelleştirilmiş seçenekler ilede satılmakta.


3- Mercedes Benz G63 AMG
Inkas tarafından üretilen G63 AMG oldukça sağlam tasarlanmış zırhlı araçlardan biri. G63 AMG iç ve dış güvenlik tarafından oldukça dayanıklı. Kurşun geçirmez camlar, özelleştirilmiş dış iskelet ile saldırılara karşı koruma sağlıyor. Aynı zamanda aracın içide oldukça lüks. Deri koltuklar, özelleştirilmiş ışıklar, güvenlik kameraları aracın özelliklerden sadece bazıları.


2- Cadillac
Daha önceki videomu izlediyseniz, Cadillac One Beast’in özelliklerini az çok biliyorsunuzdur. Bu araba Amerika Birleşik Devletleri başkanını taşımak için tasarlanmış. O yüzden bu arabanın olmazsa olmazı güvenlik konusu. Cadillac’ın maliyeti hakkında çeşitli teoriler bulunmasada ortalama 1.5 ile 5 milyon dolar arasında değeri olduğu söylenmekte. Bagajda ekstra silahlar, yangın söndürme sistemleri, ağır çelik zırhlı kapılar aracın güvenliği için tasarlanmıştır.


1- Kombat T98
Dartz isimli bir Rus üretici tarafından geleştirilen Kombat T98, bu listedeki en pahalı araçlardan biri. Kombat T98’in maliyeti yaklaşık 1.5 milyon dolar. Bu arabanın içi %100 balina penisi ile kaplanmıştır. Araç genelde önemli Rus siyasetçilerin ve Avrupadaki prenslerin kullanımı için üretilmektedir. Aracın elmas kaplı göstergeleri ve altın kaplama pencereleri bulunmaktadır. Arabanın dış aksamıda, diğer araçlar gibi patlamalara ve saldırılara karşı koyacak şekilde zırh ile kaplıdır. Ayrıca 8.1 litrelik v8 motorda aracın gücünü sağlamaktadır.

 

Video: 

Bir önceki yazımız olan Tarihte Gerçekleşen İnanılmaz Uçak Kazaları başlıklı makalemizde uçak, uçak kaza raporu ve uçak kazaları hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
2
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.