Dünyanın En Tehlikeli 10 Ailesi


Aile kavramı bazı topluluklar tarafından farklı anlamlandırılıyor. Dünyada yaşayan bazı insanlar gücün kendisinde toplanması istemekte. Bu insanlar topluluk olarak hareket ediyor. İşte karşınızda dünyanın en tehlikeli ve acımasız 10 ailesi.

10- Adams Ailesi
Adams Ailesi İngiltere kaynaklı ve organize suçları ile ünlü bir ailedir. İngiltere ve Hollanda’da son 50 yıl içerisinde gerçekleşen büyük 20 cinayetten sorumlu tutulur. Adams ailesinin bir çok gelir kaynağı bulunmaktadır. Yüksek gelirli banka soygunları, kokain taşımacılığı, adam kaçırma yaptıkları işlerden sadece bazılarıdır. Bir çok polis ile iş birliği yapmıştır. Liderleri Terry Adams’dır.

9- Genovese Ailesi
Genovese ailesi New York’ta faaliyet göstermiş büyük mafya ailelerinden biridir. İşledikleri büyük suçlarla tanınırlar. Bu organize suç ailesi New York üzerindeki büyük 5 suç mafya ailesinden birisidir. Sahip oldukları bölgeleri bulunmaktadır. Esas para kaynaklarından birisi kumardır. Yaklaşık olarak 250 üyesi bulunur. Fakat sahip oldukları güç ve ailenin kontrol altında tuttuğu kitleler çok büyüktür. Las Vegas’ın ilk kumarhanesini açan aile Genovese ailesidir.

8- Inessa Tarverdiyeva ve Ailesi
2013 yılında ortaya çıkan aile Rusya’da yaşamaktaydı. 4 kişilik bu küçük ailenin yaptıkları ise bir çok insanı şaşırtmış durumda. Inessa isimli bu kadın ailenin lideri konumunda. Kocası ve iki kızıyla tam 6 yıl boyunca 30 kişi öldürmüştür. Öldürdükleri insanları soyarak yaşamlarını devam ettiren aile en son 2013 yılında polisle çatıştı ve ele geçirildi. Ailenin Ölürdüğü 30 kişinin içerisinde 6 adet polis memuruda bulunmakta. Polisleri silah için öldürdükleri bilinen aile 2013 yılında çatışma sonucunda öldürülmüştür.

7- Sinaloa Karteli
Sinaloa karteli Meksikada aktif olan dünyanın en büyük organize suç ve uyuşturucu kartelidir. Örgüt bir çok bölgede uyuşturucu trafiğini elinde tutar. Kartel içerisindeki üyeler genelde kan bağı, evlilik ya da akrabalık ile birbirine bağlıdır, yani kartel bir aile şeklindedir. Meksikanın 17 bölgesinde etkilidir, Amerika ve Avusturalyada bilinmektedir. Sinaloa Ailesi suç ve şiddet yanlısıdır, tarihleri boyunca yaptıkları bir çok katliam ile tanınır.

6- Kinahan Ailesi
Kinahan ailesi İrlandada bulunan ve İrelandanın en büyük organize suç ailelerinden biridir. 2015 yılında gerçekleştirdikleri infazlar ile dahada ünlenmişlerdir. İrlandadaki diğer çeteler ile savaş halindedirler. Çete üyeleri her ay düzenli olarak 2 bin sterlin almaktadır. Gerçekleştirdikleri her infaz için ise 10 bin sterlin para kazanır. Bu da çetenin büyümesi ve şiddetin çoğalmasının nedenidir. İrlandadaki diğer çeteler içerisinde girdikleri savaşta her yıl yaklaşık 10 çete üyesi öldürülür.

5- Astor Ailesi
18. yüzyılda kürk işine giren aile neredeyse o tarihlerde New York’un hakimiydi. New York yer altı lordu olarak bilinen aile New York’ta bir çok yapıya sahipli etmekteydi. Gayrimenkül sektöründe New York’ta rakip tanımayan aile o dönem sahip olduğu para ile New York’u yönetebilecek güçteydi. Günümüzde dahi New Yorkta çok büyük ve değerli arazileri
bulunmaktadır.

4- KKK Ailesi
KKK Ailesi Amerika tarihinin ” kara lekesi ” olarak gösterilen siyah karşıtı faşist bir topluluktur. KKK Ailesi Amerika’da 1865 yılında kurulan bir topluluk. Amerika iç savaşından sonra siyahilere karşı olarak kurulmuştur. Topluluk o tarihlerde siyahilerin ülkede barınmasını istemiyor ve çeşitli haklardan yararlanmamasını istiyordu. Liderleri klan içerisinde ” Ulu büyücü ” olarak bilinir. Topluluk sembol olarak yanan haç işaretini kullanıyor ve uzun beyaz elbiseler giyiyor. Siyahiler karşı düzenlendiği saldırılar ile topluma korku saldırmış. Günümüzde sayıları az olmakla beraber Amerikanın belirli bölgelerinde örgüt toplantıları yaparlar.

3- Morgan Ailesi
Büyüdükçe Rothschild ve Rockefeller aileleriyle ortaklık kurmaya başlayan Morgan aileside dünyanın en büyük ve güçlü ailelerinden biriydi. Kurcu John Morgan’ın Davidson Rockefeller ile 1800’lü yıllarda ABD’nin para politikasını yönlendirmek üzere planlar yaptığı iddaa edilmiştir. Aile 20. yüzyılın başında Rothschild’lerden sonra dünyanın en büyük bankacılık devlerinden biri olmuştur. Kendi kurduları Yale Üniversitesinde bir illümünati kulübünüde finanse etmeleriyle bilinmektedir.

2- Rockfeller Ailesi
Rockefeller ailesi Rothschild ailesi gibi banka ve finans alanında yükselmeye başlamıştır. Amerika yahudi lobisinin başını çeken bu aile yıllarca para piyasalarının saltanını sürmüştür. Amerikadaki bir çok petrol şirketini elinde bulundurmaktadır. Amerikanın tarihinin en güçlü ailelerinden kabul edilir. Ekonomiyi yönlendirdikleri, ülkeleri kontrol ettikleri iddia edilir. Parayı yöneten aile olarak tanınmaktadır.

1- Rothschild Ailesi
Rothschild ailesi ya da Rothschild hanedanı 18. yüzyılın sonlarında kurulmuş ve dünyanın en büyük ve zengin ailelerinden biridir. 18. yüzyılında sonlarında Avrupa’da başladıkları bankacılık faaliyetleri ile büyümeye başlamıştır. Günümüzde pek çok dev petrol şirketi, banka ve endüstri şirketine sahiptir. Rothschild ailesi alman kökenli bir yahudi ailesidir. Günümüzde modern bankacılığın ve küresel ekonominin kurucularındandır. Bilinen tahmini servetleri 350 milyar dolardır. Rothschild ailesi çok güçlü ve büyük bir ailedir, dünyayı yönettiklerine dair ciddi teoriler bulunmaktadır.

Video:Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds