Farklı Özelliklere Sahip 10 Sıradışı Çocuk


Herkes biribirinden farklı özelliklere sahiptir. Fakat bazı çocuklar, bir çoğumuzdan ayrılıyor. Onlar sahip olduğu fiziksel bir takım özellikler ile sıradışı olarak nitelendirilmekte. İşte inanmak için görmeniz gereken 10 çocuk.
10- Shin Hyomyung
Shin Hyomyung, aslında listedeki diğer isimler gibi bir bebek ya da çocuk değil. O 26 yaşında. Fakat bu fotoğraflara baktığınızda onun 12-13 yaşında olduğunu düşünebilirsiniz. İskoçyalı Sendromu olarak bilinen bu hastalık sonucu Hyomyung isimli bu insanın görüntüsü neredeyse yaşının yarısı. Aynı zamanda seside bir çocuğunkinden farksız. Tabii ki böyle bir hastalık Shin Hyomyung’a pek çok zorlukta getirmiş. Dışarı çıktığında pek çok insan onun 26 yaşında olduğuna inanmıyor ve kimliğini görmek istiyormuş. Shin Hyomyung’un sıkıntısı herkesten çocuk muamelesi görmek ve kız arkadaş bulamamak.


9- Tessa Evans
Tessa Evans isimli bu minik kız, ender şekilde görülen bir hastalık sonucu burunsuz olarak dünyaya geldi. Tessa Evans’ın burnu yoktu ve bu kız hiç bir kokuyu alamıyordu. Pek çok doktora görünen minik kız için çeşitli yollar araştırıldı. Bunlardan yapılabilecek en uygun şey ise bir burun nakli. Biyoteknolojinin ilerlemesi sonrası 3 boyutlu bir burun Tessa Evans’a ameliyat sonrası takılacak. Bu şekilde kız belkide hiç tadamadığı kokuları artık alabilecek.


8- Güçlü Jaxon
Ağustos 2014’te doğan Jaxon Strong, ender görülen bir hastalıkla dünyaya gelmiştir. Mirohidrasefali denen hastalık sonucu Jaxon’ın kafatası ve beyninin büyük bir bölümü eksiktir. Normal şartlar altında bu şekilde doğan bebeklerin pek çoğu yaşama tutunamazken, Jaxon inatla yaşama tutunmuştur. Buda ona Jaxon Stron ismini yani Güçlü Jaxon ismini kazandırmıştır. Facebook’ta büyük bir hayran kitlesi olan Jaxon’a pek çok insan manevi destek vermiştir. Minik Jaxon ve ailesi hayata pozitif bakarak mutlu bir hayat yaşamaktalar.


7- Palyaço Bebek
Connie Lloyd isimli bu bebek, doğumundan iki yaşına kadar burnundaki bu kırmızı tümör ile yaşadı. Pek çok yerde kendisinden minik palyaço olarak bahsedildi. Minik bebek doğdudunda bu minik lekesi ile şirin gözüksede yaşı büyüdükçe sorunlar çıkmaya başladı. Çünkü küçük çocuklar Connie’nin burnuna gülüyor ve ona palyaço olarak sesleniyordu. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Connie 2 yaşındayken ameliyat geçirdi ve burnundaki tümörden kurtuldu.


6- Pan Xianhang
Pan Xianhang tüm dünya tarafından Balık Çocuk olarak biliniyor. Pan’ın sahip olduğu nadir görülen genetik bir hastalığı bulunmakta. Bu çocuk doğumundan itibaren aşırı ısınma ve aşırı kaşıntı problemleri yaşamakta. Hareket ederken, uyurken canı acıyan bu çocuğun tek isteği hastalığının geçmesi. Fakat modern tıp şuan için bu hastalığa bir çare bulabilmiş değil. Dünyada her yıl yaklaşık 16 bin bebek Pan Xianhang’ın hastalığı ile doğmakta.


5- Isabelle Kaplan
Isabelle Kaplan, doğduğu andan itibaren popüler olmuş bir çocuk. Popüler olmasında kinedense doğduğu sırada bir yetişkin kadar uzun olan saçları. Amerika bir çiftin çocuğu olan Isabelle Kaplan, annesinin doğumdan sonra koyduğu resim ile ünlenmiş. Bu bebeğin saçları yeni doğmuş yaşıtlarına göre oldukça gür ve şekilli.

4- Lali Singh
2008’in Mart ayında Hindistan’da dünyaya gelen Lali Singh isimli bu bebek iki yüzlü doğmuştur. Genelde bu çok ender görülür ve sayılı bebeğin başına gelir. Hastalığın ismi Diprosopusun’dur. Bu hastalığın bilinen tedavisi yoktur. Lali Singh isimli bu bebekte doğduktan 2 ay sonra çeşitli enfeksiyonlar sonucu yaşamını yitirmiştir.


3- Venus Isabelle Palmero
17 yaşındaki Venus Isabelle Palmero isimli bu genç kız oyuncak bebeğe benzemek için bütün yolları deniyor. Oyuncak bebeklere benzemek için her ay yüklü miktarlarda kıyafet alışverişi yapan, makyaj videoları izleyen ve çeşitli şekillere giren bu genç kız tam bir oyuncak bebek özentisi olmak istiyor.


2- Tek Gözlü Bebek
Mısır’da 2015 yılında dünyaya gelen bebek tek gözlü ve burunsuz olarak doğmuş. Mısırda yaşayan kadının hamilelik süresinde yoğun radyasyona maruz kalması, bebeğin bu şekilde doğmasına yol açtığı söylenmekte. Dünya basınında geniş yankı bulan bu hastalığa ” siklop ” denmekte. Bilinen tedavisi yok. Dünyada çok az rastlanan bu doğum vakalarında, genelde bebekler doğtuktan 1-2 gün sonra kalp deformasyonundan yaşamını yitirmekte.


1- Kristina Pimenova
Kristina Pimenova Aralık 2005’te Rusya’da dünyaya gelmiş bir genç kız. Annesi model babası ile Bastketbol oyuncusu olan kızı ünlü yapan şey ise ” Dünyanın en güzel kızı” olarak anılması. Facebook’ta 5 milyona yakın Instagram’da ise 2 milyona yakın takipçisi bulunmakta. Henüz bebeklik döneminde Pimenova’nın bu güzelliği pek çok insanın dikkatini çekti. Küçük yaşında bir çok ünlü dergiye kapak oldu. Pek çok ajans bu güzelliği fark ederek küçük kızın peşinden koştu. Henüz 10 yaşındayken 2015 yılında Kaliforniya’ya taşınarak model olmak için sözleşme imzaladı. Sizce Kristina Pimenova bahsedildiği kadar güzel mi?

 

Video:

Bir önceki yazımız olan Anlamak İçin İki Kere Bakmanız Gereken Fotoğraflar başlıklı makalemizde fotoğraflar, iki ve kerez hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.