İstifa Etmekte Sınırları Zorlamış 6 İnsan


Bazı insanlar yaptıkları işi sevmez. Doğal olarak sevilmeyen bir işe gelip gitmek kadar can sıkıcısıda yoktur. Üstüne birde yöneticileriniz sıkıntılıysa durum çekilmez hale gelir. Bu durumlarla karşılaşan 6 insan ise işten ayrılma yöntemini çok tuhaf seçmiş. Karşınızda istifa etmekte sınırları zorlamış 6 insan.

6- Charlo Greene
Canlı yayında Küfür Ederek İstifa Etti
Amerika Birleşik Devletlerinde özel bir şirkette yayın yapan 1.Kanal Muhabiri Charlo Greene’in canlı yayında küfür ederek istifa etti. Sunucu ” Bu işi yapmaktan başka bir şansım yok ama … et gitsin ben çıkıyorum ” dedi. Yayını izleyen seyircilerin bağzıları gülme krizine girerken bazıları ise şok oldu. Diğer sunucu bu durum karşısında dondu kaldı daha sonra arkadaşı adına özür diledi.

1

 

5- Kevin Nalty
Youtube Videosu ile İstifa Etmek
Büyük bir ilaç firmasında ürün müdürü olarak çalışan Kevin Nalty youtubede bir kanal açıyor ve eğlendirici kısa videolar çekmeye başlıyor. Youtubede biraz üne kavuştuktan sonra yine youtube üzerinden bir istifa videosu yayınlıyor. Videoda istifasını anlattıktan sonra video sonunda göğsüne yazdığı ” sevdiğin şeyi yap ” yazısını onu takip edenlere göstererek şarkı söylemeye başlıyor.

5

 

4- Joey DeFrancesco
Orkestra Eşliğinde İstifa Etti
New York’ta bir otelde çalışan Joey DeFrancesco’nun arkadaşları, çalışma saatlerini zor ve fazla bulup şikayet etmeye başlıyor. Bunun üzerine otelin patronu DeFrancesno’nun arkadaşlarını işten çıkartıyor. İşinde Mutsuz olan ve kötü çalışma şartlarına katlanan Joey bunun üzerine patronuna istifa dilekçesini vermek için arkadaşlarının çaldığı bir bando takımı ve bir kamera ile patronunun yanına gidiypr. Patronuna istifa dilekçesini uzatan Joey den patronu istifa dilekçesini almayınca dilekçeyi havaya fırlatıyor ve tam o anda bando takımı çalmaya başlıyor Joey kahraman gibi otelden ayrılıyor. Bunun üzerine evine giden Joey çektiği videoyu youtubeye yüklüyor video kısa bi sürede izlenim rekoru kırıyor.

7

 

3- Joy Mukharji 

Starwars Açılış Jeneriği ile İstifa Etmek
Joy Mukharji İstifasını sunmak için dünyadaki en özgün fikirlerden bitanesini bulmuş diyebiliriz. Star Wars’ın açılış Jeneriği ve kayan yazı formatını kullanarak istifa eden Joy, Star Wars’tan farklı olarak jeneriğin bitişinde çıplak olarak dans ediyor. 😀
23

 

2- Andrew Mason
Mail Atarak Herkese İşten Kovulduğunu Bildirmek
Groupon CEO’su Andrew Mason , açıklamadığı bazı sebeplerden dolayı işten ayrılmıştır. İşten ayrılan Andrew, arkadaşlarına ve çalışanlarına işten ayrıldığını şu şekilde duyurur: ” Groupon’un CEO’su olarak geçirdiğim harika ve etkileyici 5 yıldan sonra, artık ailemle daha fazla zaman geçirmeye karar verdim. Şaka şaka, bugün işten kovuldum! Neden olduğunu merak ediyorsanız şirkete gerekli ilgiyi göstermiyorsunuz.” diyerek işten ayrıldığını bildirmiştir.

11

 

1- Greg Smith
Gazete İlanıyla İstifa Etmek
11 yıl boyunca Golman Sachts’de çalışan Greg Smith, 2012 yılında New York Times Gazetesine ilan vererek istifa etmiştir. Bu çizimi gazeteye bastırmış ve yanına istifa mektubu yazmıştır. Greg Smith in “Neden Goldman Sachs’tan Ayrılıyorum?” başlıklı bu yazısında şirketin müşterilerinin arkasından konuştuğunu, müşlerine kukla yakıştırması yaptıklarını ve müşterilerini hiç birzaman önemsemediklerini anlatmıştır. Şirketin kültürünün zehirli olduğunu ve yokedici bir kültüre dönüştüğünü söylemiştir.

19

 

Video:

Bir önceki yazımız olan Tarihte Gerçekleşen İnanılmaz Uçak Kazaları başlıklı makalemizde uçak, uçak kaza raporu ve uçak kazaları hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.