Sıradışı 5 Sihirbazlık Numarası ve Garip Hileleri


Sihirbazlar uzun zamandır, insanların şaşkınlıkla izlediği numaraları dünyanın dört bir yanında sergiliyor. Bu numaraları izlerken bir çoğumuzun altında yatan hileyi düşünüyoruz. Fakat bu hileler, sihirbazların el çabukluğu ve önceden ayarlanmış senaryoların süslenmesiyle bizlere belli edilmiyor. İşte popüler sihirbazlık numaraları ve garip hileleri.
5- Kaşık Bükmek
Kaşık eğmek, yıllardır bize beyin güçü ile yapılabilen bir sihirbazlık gösterisi gibi gösterildi. Sihirbazlar doğaüstü güçlere sahip gibi yoğunlaşarak, kaşığa doğru odaklanırlar. Ardından seyircilerden rastgele alınan kaşık ya da çatal bükülmeye başlar. Pek çok insan kaşığın seyirciden alındığını görerek bu numaraya inanır. Aslında burada sihirbazların kullandığı ince bir nokta vardır. Sihirbazların kaşığı bükmek için ihtiyacı olan tek şey bir adet kaşık renginde madeni paradır. Sihirbaz elinde tuttuğu madeni parayı çok iyi ayarlayarak sanki bize kaşığın ucu gibi gösterir. Kaşığı çarpraz tutup madeni parayı eğdiğinde ise kaşık kolayca bükülür. Bu numarada sihirbazlar genelde seyircileri hep karşısına alırlar, böylece madeni paranın belli olma ihtimalide düşer.


4- Havada Durma Numarası
Biliyorum, hepinizin aklına Cem Yılmaz’ın efsanesi geldi. ” Kesin ip var ”. Aslında tam olarak ip yok. Havada tutma numarası, seyirciler tarafından en ilgi çeken ve talep edilen gösterilerden biri oldu. Sihirbazlar bu numarayı yaparken ilk önce hava tutacağı kadını güzel ve gösterişli bir kadın seçer. Buradaki amaç seyircinin dikkatini kadına yoğunlaştırmaktır. Bu numarada kadın bir levhanın üzerine konulur ve gösteri başlar. Levhanın altındaki bloklar sırasıyla kaldırır. Daha sonrasında kadın havada asılı kalır. Bu numaranın hilesi ise şudur; Destek amacıyla kaldırılan blokların arkasında 3.ayak görevi gören bir destek vardır.Fakat bu destek sihirbazın pantolonu ile aynı renktedir. Yani üst üste geldiğinde hiç bir şekilde belli olmaz. Sihirbazlar genelde bir çember geçirerek altta bir şey olmadığını da kanıtlamaya çalışırlar.


3- İnsan Kesme Numarası
İzleyenleri en korkutan numaralardan biriside budur. Sihirbaz gösteriye başlamadan seyircilere bıcağın keskinliğini gösterir ve bir hile olmadığını anlatmaya çalışır. Aslında burada zaten bir hile yoktur, bıçaklar gerçekten de çok keskindir. Ardından sahneye illüzyonistin içine gireceği bir kutu ve birbirinden güzel kızlar getirilir. İllüzyonist kutuya girer ve elleri kelepçe ile bağlanır. Gösteriye göre adam bu kutudan çıkamazsa 30 saniye içerisinde ortadan ikiye ayrılacaktır. Şov icabı adam kelepçeleri açamaz ve bıçak kutuyu ortadan ikiye ayırır. Şovda kelepçe ve bıçakta bir hile yoktur. Hile tahmin edebileceğiniz üzere kutudadır. Kutu iki bölmelidir ve daha önceden ikiye ayrılmıştır. Bu kutunun iki bölümüne 2 insan rahatca girebilir. Kutunun bir bölümüne gösteriden önce bir sihirbaz girmiştir. Elleri kelepçeli sihirbazda şov sırasında diğer bölüme girer. Yani birisinin gövdesini diğerinin bacakları görünür. Bıçak kutuyu ikiye ayırır ve sihirbazlar hareketsiz kalır. Kutuya giren tek sihirbaz parçalanmış gibi görünür. Bıçak sihirbazlara zarar vermez fakat açıklanana göre bu numara oldukça tehlikelidir.


2- Suda Yürüme
Dynamo dünya çapında ünlü bir sihirbaz. Yaptığı inanılmaz gösterilerle pek çok insanı kendisine hayran bıraktı. Dynamo’nun gösterilerinden biride suda yürüme numarası. Bu numarada Dynamo, İngiltere’nin Thames nehrinde suyun üzerinde yürüyordu. Fakat gösteri aslında çok basitti. Dynamo suyun üzerinde yürümüyordu. Sadece suyun hemen altındaki şeffaf ve görülmeyen plastik bir parçanın üzerinde yürümekteydi. Aşağıdaki dalgıçlarda bu platforma destek vererek Dynamo’nun suyun üzerinde yürümesi mümkün oluyordu.


1- Kola İğne Sokma
Sihirbaz elindeki büyük bir iğneyi gösteri sırasında koluna batırır ve kolundan kanlar akmaya başlar. Pek çok insan bu gösteriyi izlerken yerinde duramaz ve sihirbaza üzülür. Fakat aslında burada ne acı çekme vardır ne de gerçek bir kan. Sihirbaz, gösteriden önce jel bir maddeyi koluna sürer ve bu jel dışarıdan belli olmaz. Ardından seyircilerin göremeyeceği bir açıdan bu iğneyi koluna batırır gibi yapar. Fakat burada iğneyi jel maddenin içerisine sürtmektedir. Diğer eliyle iğnenin üstünü kapattığında sanki iğne ete girmiş gibi gözükür. Sihirbazın kullandığı iğnenin içide kan doludur. Sihirbaz iğnenin uçuna bastığında iğnedeki kan akmaya başlar. Ve herkes sihirbazın kanının aktığını düşünür.

 

Video:

Bir önceki yazımız olan Tarihte Gerçekleşen İnanılmaz Uçak Kazaları başlıklı makalemizde uçak, uçak kaza raporu ve uçak kazaları hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
1
Komik
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.