Yüzmek İsteyeceğiniz En Sıradışı 8 Havuz


Havalar ısınınca pek çoğumuz havuzları ziyaret ediyoruz. Havuzda keyifli dakikalar geçirmek oldukça hoşumuza gidiyor. Fakat bizlerin gittiği havuzlar, genelde sıradan ve aynı özellikteler. Tahmin edersiniz ki, dünyada ki bazı çılgın insanlar enteresan konsepte sahip havuzları inşaa etmiş. Videoya başlamadan önce, kanalımıza abone olmayı ve videoları kaçırmamak için, bildirimleri açmayı unutmayın. İyi seyirler…
8- Dünyanın En Büyük Havuzu
Şili’de bulunan San Alfonso del Mar isimli bu havuz, dünyanın en büyük yüzme havuzu olarak bilinmekte. Havuzun toplam uzunluğu 1 kilometre. Havuz yaklaşık 250 milyon litre deniz suyuna sahip. Havuzun suyu pasifik okyanusundan filtrelenerek sağlanmakta. Havuzun maliyeti yaklaşık 3.5 milyon dolar. Fakat havuzun yapımından daha pahalı olan bir şey varsa o da bakımı. Bakımı için yaklaşık 4 milyon dolar harcanmakta. Bu eşsiz havuzda yüzmek ister miydiniz?


7- Altın Havuz
Eğer bir gün Tibet’e yolunuz düşerse, 300 dolar ödeyerek altın bir havuzda yüzebilirsiniz. Bu havuzun suyu sarı çünkü havuz ışıltılı altın fayanslarla süslü. Havuzda ısıtılmış tuzlu su kullanılıyor ve havuza girdiğinizde 5 yıldızlı bir hizmetde sizi bekliyor. Bu havuz lüks ve gösterişe dayalı.


6- Hanging Garden
Endonezya’da bulunan ve muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan bu havuz oldukça ilgi çekici. İki katlı olan bu havuz, çevresindeki dağlık ve ormanlık alanlarla sizin yüzme keyfinizi 2 katına çıkarmakta. Turistler tarafından çok ilgi gören ve ayrıca bir Hindu tapınağının da tam karşısında. Ayrıca havuzda, karanlıkta parlayan antrasit taşları da bulunmakta. İnsanın gidip bir hafta tatil yapası geliyor.


5- Cambrian Hotel
İsviçre’nin Adelboden kasabasında bulunan ve 4 yıldızlı olan Cambrian otelinin bu havuzu, Sierra dağlarının eteklerinde yer alıyor. Havuz otelin çatısında bulunuyor. Havuzda yüzerken karla kaplı dağların manzarasını izlemeniz mümkün. Muhteşem bir atmosferde, havuzda rahatlayabilir ve doğa ile iç içe olup suyun keyfini çıkarabilirsiniz.


4- Islatmayan Havuz
Japonya’nın Kanazawa kentinde bulunan bu havuz, bildiğimiz tüm havuzlardan farklı. Leandro ERlich tarafından yapılan bu havuz Japonya, 21. Yüzyıl Modern Sanat Müzesi’nde bulunmakta. Havuz bizlere optik bir illüzyon sunmakta. Bu havuza girenler ıslanmıyor. En azından havuzun tasarlanma amacı bu şekilde. Yukarıdan baktığınızda, altta kıyafetleri ile duran insanlar oldukça farklı bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olmakta.


3- Kırmızı Havuz
Bu kırmızı havuz Taylantın Koh samui adasındaki Kütüphane otelinde bulunmakta. Suya kırmızı rengini vermek için özel bir madde kullanılıyor. Fakat bu madde sağlığa zararlıda olabilir. Bu havuza giren insanlar kendini vampir gibi hissettiklerini söylüyorlar.


2- Küresel Isınma İçin Yapılan Havuz
Mumbai’de bulunan bir reklam ajansı ine HSBC bankası güçlerini birleştirerek küresel ısınmaya dikkat çekmek için bu havuzu inşa ettirdiler. Mumbai şehrinde bulunan havuz için tam olarak 180 milyon 550 bin TL harcandı (180.550.000). “Küresel ısınma yüzünden bir gün şehirlerimiz böyle görünebilir” mesajını ifade eden havuz , İnsanları gelecekleri hakkında oldukça endişelendirmektedir.


1- En Derin Dalış Havuzu
Belçika’nın Uccle kentinde bulunan bu Nemo33 isimli havuz dünyanın en derin dalış havuzu olmasıyla bilinmekte. Bu havuzda çok farklı derinlikler bulunmakta. Havuzda deneme dalışı yapmak isteyenler için havuzun derinliği 5 ile 10 metre arasında platformlar bulunurken istediğinizde 33 metreye kadar ine biliyorsunuz. İsterseniz yüzeye yakın derinlikte kalabilir, isterseniz en derine dalabilirsiniz. havuzun çeşitli yerlerinde bulunan pencereler sayesinde ziyaretçilerde dalışçıları insanları izleyebiliyorlar.

 

Video:

Bir önceki yazımız olan Tarihte Gerçekleşen İnanılmaz Uçak Kazaları başlıklı makalemizde uçak, uçak kaza raporu ve uçak kazaları hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.