Çocukların Aklını KARIŞTIRAN 7 Çizgi Film Sahnesi


Birçok çocuk çizgi film izleyerek büyür ve dünyayla ilgili birçok şeyi öğrendikleri bu dönemde çizgi filmler onlar için çok önemlidir. İzledikleri çizgi filmler onları olumlu yönde eğitmeli ve etkilemelidir. Peki çocukların izledikleri çizgi filmler düşündüğümüz kadar güvenli ve eğitici mi? Bu listemizde çizgi filmlerde yer alan gizli mesajları okuyor olacaksınız. Bakalım çizgi filmler düşündüğümüz kadar masummuş mu?

1- Powerpuff Kazası :

1-79

Birçoğunuz her bölümde kötü adamlarla savaşan powerpuff girls çizgi filmini izlemişsinizdir. Powerpuff girls'ün bu bölümünde kızlar, yeni kapı komşuları Robin'e evlerini gezdiriyorlar. Evin içinde gezerken babaları Dr. Utonium ile karşılaşıyorlar ve arkadaşlarını babalarıyla tanıştırıyorlar. Daha sonra araya giren Buttercup, profesör olan babamız bizi laboratuvarda gerçekleşen bir kaza sonucu dünyaya getirdi diyor.Robin ise endişelenmeyin bende bir kaza sonucu dünyaya gelmişim diye karşılık veriyor. Sizinde gördüğünüz gibi çizgi filmin bu bölümünde cinsel içerikli bir mesaj verilmek istenmiştir.

2- South Park, İllumünati :

2-74

Her yaştan insanın favori çizgi filmi olan South Park'da şu ana kadar illumünatiyi çağrıştıran sembollerin olduğunu fark ettiniz mi? llumünati, sadece sinemanın değil sosyal medyanın ve internetin her köşesinde konuşulan gözde konulardan biridir. Kötülüğü ve gücü temsil ettiği düşünülen illumünatinin sembolü piramit ve gözdür. Bu sembollerin South Park'da da olması akıllara bu grup hayatımızı gerçekten etki altına mı alıyor sorusunu getirmektedir.

3- Üç Küçük Domuzcuk, Tuhaf Tablo :

3-75

Disney tarafından yayınlanan ilk çizgi film olan Üç Küçük Domuzcuk aynı zamanda hayata geçirilen ilk masaldır. Ancak bir bölümünde oldukça ilginç bir sahne bulunmaktadır. Kötü bir kurtun saldırısından kurtulan 3 küçük domuz bunu evlerinde piyano çalıp dans ederek kutluyorlardır. Fakat arkadaki tablo oldukça tuhaftır çünkü tabloda 6 tane sucuk resmi var ve altında da bunun babaları olduğu yazmaktadır. Oldukça kaba ve gereksiz olan bu sahne küçük çocukları kötü yönde etkilemektedir.

4- Aslan Kral, Bulutlar :

4-75

Çizgi filmleri genellikle çocuklar izlemektedir ve bu sebeple çizgi filmlerde çocuklara yönelik şeylerin olması beklenirken çoğu çizgi filmde bunun tam tersini görmekteyiz. Aslan Kralın birazdan izleyeceğiniz sahnesi buna iyi bir örnek olabilir. Aslan Kral çizgi filminde uçurumun kenarına gelen aslan tam kükreyecekken bulutlara bakıyor ve daha sonra kükremeden yatıyor. O sırada bulutlar hareket ediyor ve SEX yazıyorlar. Çizgi filmlerin alıcısı küçük çocuklar olduğuna göre "seksin", onlar için ne boyutta bir cazibesi olabilir.

5- Disney Animasyonları :

5-71

Disney çizgi filmleri birçok çocuğun favorisidir. Disney çizgi filmleri de diğerleri gibi içerisinde birçok mesajı içermektedir. Fakat bazı çigi filmlerinde çok ilginç mesajlar bulunmaktadır. Bu mesajlar ve resimler Disney'in bir sonraki filmi hakkında önemli ipuçları vermektedir. Örneğin; Ratatouille, Yukarı Bak, Kayıp Balık Nemo, Lilo ve Stiç, Monsters çizgi filmlerinde gelecek çizgi filme ait semboller bulunmaktadır.

6- Jonny Bravo, 11 Eylül :

6-69

Yakışıklı, karizmatik ve bir o kadar da komik çizgi film karakteri olan Jonny Bravo bir bölümünde 11 eylül olaylarına göndermede bulunmuş. Ancak işin ilginç yanı bu mesaj daha 11 eylül olayı gerçekleşmeden önce yayınlanmış. İçinizden "Nasıl bu kadar tesadüf" ardı ardına gelebilir gibi bir düşünce varsa eminiz birçok kişiyle aynı şeyi düşünüyorsunuz.

7- Sünger Bob, Squidward :

7-2

Sünger Bob çizgi filmi birçok ülkede yasaklanmıştır. Bunun sebebi ise çocuklar için uygun olmayan konuşmaların ve sahnelerin olmasıdır. Bunlara örnek olarak; Squidward'ın cebi olmamasına rağmen parasını cebine koyarken oluşan görüntünün cinsel organı anımsatmasını verebiliriz.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds