Gerçekten Var Olduklarına İnanamayacağınız 18 Melez Hayvan


Birazdan göreceğiniz hayvanların gerçek olduğuna inanmakta zorlanabilir ve onların yetenekli fotoşopçuların ellerinden çıktığını düşünebilirsiniz. Ancak bu hayvanların hepsi gerçek ve günümüzde yaşamaktalar. İşte inanmakta zorlanacağız 18 hayvan.

18- Liger ( Erkek Aslan + Dişi Kaplan)

1-18

Çok çabuk büyüyen bu hayvan cinsi dünyanın en büyük kedisidir. Herkül adındaki bu liger ise 410 kiloluk ağırlığıyla dünya üzerindeki en büyük obez kedidir.

17- Tigon ( Erkek Kaplan + Dişi Aslan )

2-14

Sadece kafasına bakarsanız aslan, gövdesini görürseniz ise kaplan olan bu kedi türünü muhtemelen çoğunuz ilk kez görüyorsunuz.

16- Zonkey (Zebra + Eşek )

3-17

Zebranın eşekle birleştirilmesinden elde edilen bu cins sizce de çok sevimli değil mi?

15- Jaglion ( Erkek Jaguar + Dişi Aslan)

4-15

Dünyada şu ana kadar çok nadir görülen bu melez ırk görenleri ilk şaşırtmaya daha sonra ise korkudan tüylerinin diken diken olmasına neden olmakta.

14- Geep ( Keçi + Koyun)

5-15

Bir diğer nadir görülen melez ırk olan geep keçi ve koyunun birleşmesinden oluşmakta ve genelde yavruları ölü doğmaktadır.

13- Grolar ( Kutup Ayısı + Boz Ayı )

6-14

Genelde hayvanat bahçelerinde yaşayan bu melez ayı ırkı kutup ayısı ve boz ayının çiftleşmesinden oluşmaktadır. Ancak çok az kişi bu ayı ırkını vahşi yaşamda gördüklerini iddia etmişlerdir.

12- Coywolf ( Çakal + Kurt )

7-12

Vahşi doğanın hırçın hayvanları olan çakal ve kurtun birleşmesinden Coywolf ortaya çıkmış ve bumelez ırkta tıpkı çakal ve kurt gibi hırçın ve tehlikelidir aynı zamanda vücut ölçülerini de çakal ve kurttan almıştır.

11- Zebroid ( Zebra + At )

8-13

Yıllar önce ilk Darwin'in bahsettiği zebra at karışımı bu melez ırk oldukça azılıdır. Attan daha hırçın olan Zebroidlerin evcilleştirilmesi oldukça güçtür.

10- Savannah Kedisi ( Evcil Kedi + Yabani Kedi )

9-11

Bu güzel canlılar, köpeklere benzetilmektedirler. Oyun oynamaktan ve kuyruklarını sallamaktan hoşlanan bu melez kediler diğer kedilerin aksine sudan da korkmamaktadırlar. Ancak bu kedilere sahip olabilmek için biraz zengin olmanız gerekmekte çünkü bu melez kediler çok pahalıya satılmaktadır.

9- Wholphin ( Erkek Katil Balina + Dişi Şişe Burunlu Yunus )

10-11

Katil balinalarda aslında yunuslarla aynı aileden gelmektedirler. Ancak katil balinalar yunuslara göre daha nadir bulunmaktadırlar.

8- Beefalo Sığırı ( Sığır + İnek )

11-12

Kattalo olarak da adlandırılan bu ırk 1800'ten beri dünyamızda yaşamaktadırlar. Sığır ve ineğin birleşmesinden oluşan bu melez ırk sığırlardan daha uzun süre yaşamaktadırlar ve otlarken ekolojiye daha az zarar vermektedirler.

7- Hinny ( Dişi Eşek + Erkek At )

12-10

Dişi eşek ve erkek atın birleşmesinden oluşan Hinny'i katırla karıştırmamak gerekiyor. Çünkü katırlar erkek eşek ve dişi atın birleşmesinden oluşmaktadır. Aynı zamanda Hinny, katıra göre daha ince ve küçüktür. Doğada da daha az bulunur.

6- Narluga ( Deniz Gergedanı + Beyaz Balina )

13-10

Çok az bulunan bu melez ırk deniz gergadanı ve beyaz balinanın birleşmesinden oluşmaktadır. Diğer denizlere göre Kuzey Atlantikte bu melez ırkla karşılaşma şansınız artmaktadır.

5- Cama ( Deve + Lama )

14-11

İlk kez 1998 yılında Dubai Deve üretim Merkezi'nde suni dölleme yöntemi ile üretilen Cama kürk yapmak amacıylaüretildi. Şu ana kadar ise toplamda 5 tane Cama üretilmiştir.

4- Dzo ( İnek + Tibet Sığırı )

15-6

Tibet ve Moğolistan'da daha fazla et ve süt verdikleri için bu melez ırk daha fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda hem ineklerden hem de Tibet sığırından daha iri ve güçlüdürler.

3- Leopon ( Erkek Leopar + Dişi Aslan )

16-7

Bu mükemmel melez ırk erkek leopar ve dişi aslanın birleşmesinden oluşmaktadır ve sadece esaret altındaki türlerden üretilmektedirler.

2- Mulard ( Yaban Ördek + Moskof Ördeği )

17-5

Yemek için üretilen bu melez ırk yaban ördek ve moskof ördeğinin çiftleşmesinden üretilmiştir. Ancak bu melez ırk üreyememektedir.

1-Żubroń (İnek + Avrupa Bizonu )

18-4

Hastalıklara karşı oldukça güçlü ve dirençli olan bu melez ırkın başta sığırların yerine geçeceği düşünülüyordu. Ancak günümüzde Polonya'daki Bialowieski Ulusal Parkı'nda yalnızca küçük bir sürü bulunmaktadır.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
1
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
17
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
2
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds