İnsanların Eğittiği 10 Sıra Dışı Evcil Hayvan


Şu ana kadar hem kendi gözümüzle hem de televizyon, internet vasıtasıyla birçok hayvan görmüşüzdür ve onlar hakkında kesin bilgilerimiz vardır. Ancak bu bilgiler birazdan göreceğiniz 10 hayvan için geçerli değil. İşte karşınızda şimdiye kadar görmeye pek de alışık olmadığınız 10 sıra dışı hayvan.

Domuz

1-50

Kanada'da yaşayan Steve Jenkins ve Derek Walter birgün yeni doğmuş bir domuz sahiplendiler. Steve ve Derek'e sahiplendikleri ilk günlerde bu küçük domuzcuk hiç büyümeyecek gibi gelse kısa sürede büyüdü ve kilo aldı. Oldukça akıllı ve arkadaş canlısı olan domuzcuk zaman içinde evcilleşerek köpek gibi evde yaşamaya başlamıştır.

Ayı

2-43

Şimdiye kadar filmlerde görmeye alışık olduğumuz ayının evcilleşerek evde yaşamaya başlaması Stephan ailesinde de gerçekleşmiş. 3 aylıkken Stephan ailesinin sahiplendiği bu ayı 23 yıldır aileyle birlikte yaşıyor. Zaman içerisinde Stephan ailesi ayının hem eğiticisi hem de ailesi olmuş durumda. Balık, yumurta, süt ve sebze yemeği seven bu ayı hergün aileyle birlikte masaya oturup yemeğini yiyor ve şu ana kadar ailesinden aldığı eğitime uyarak kimseye saldırıda bulunmamış.

Ren Geyiği

3-44

Finlandiya ormanlarında yaklaşık 200 bin civarında ren geyiği yaşamaktadır. Bu ren geyiklerinden bir tanesi doğar doğmaz annesi tarafından reddedildi. Bir genç tarafından bulunan bu yavru ren geyiği eve getirildi ve aileyle yaşamaya başladı. Finlandiyanın ilk ve tek evcilleşen ve arkadaş canlısı olan bu ren geyiği diğer ren geyiklerinin aksine gününü evde tv ve pencereden karın yağmasını izleyerek geçiriyor.

Bizon

4-46

Gördüğünüz  devasa boyuttaki bison bir ailenin favori evcil hayvanı olmuş. Hiç sıkıntı çıkarmadan evin içerisinde gezen ve  tv izleyen bu bizon devasa boyutlara sahip. Sahibi bizonla rahatça gezebilmek için arabasını tekrardan tasarlamıştır. Bu sayede bizon, sahibi ve en yakın arkadaşı minik köpekle birlikte arabayla keyifli geziler yapmaktadır.

At

5-45

Jerry Gilbert adında bir çiftlik sahibi Michagan'da bulunan çiftliğinde Koca Jake adında dünyanın en büyük atını yetiştirmiştir. Dünyada yaşayan en büyük ve en uzun at olarak Guinness Rekorlar kitabına giren Jake, 15 yıldır bu rekorun sahibi. 1179 kilogram ağırlığında 2.1 metre uzunluğunda olan Jake oldukça sağlıklı beslenmekte. Hergün 20 kg saman ve 40 kg yulaf yiyen Jake aynı zamanda hergün antreman da yapmakta.

Pitbull

6-41

Dünyanın en büyük pitbull'u olan Hulk 17 aylık ve tam 80 kg ağırlığındadır. Bir aileyle birlikte yaşayan Hulk günde tam 2 kilo et yiyor. En yakın arkadaşı ailenin küçük oğlu olan Hulk ailenin dediğine göre oldukça uysal ve şefkatli bir köpekmiş.

Fil

7-37

Bu küçük sevimli fil birkaç günlükken şiddetli akan bir nehirden boğulmaktan kurtarılmış. Kurtaran aile tarafından sahiplenen bu küçük fil 13 aydır aynı aileyle birlikte yaşamakta. Sahibinin sesini, kokusunu ve kimi zaman nerede olduğunu hisseden bu sevimli fil sahibine oldukça bağlı.

Dev Köpek

8-31

Bu devasa köpeğin adı George ve Danua cinsi bir köpektir. Danua cinsi olan bu dev köpeğin patilerinden omzuna kadar olan boyu 110 cm; burundan kuyruğa kadar olan uzunluğu ise 2 m 13 cm; ağırlığı ise tam 112 kg'dır. İnanılmaz iri boyutundan dolayı bir köpeği değilde bir atı andıran Danua George, ayda tam 50kg mama tüketmektedir. Dünyanın en büyük ve en uzun köpeği olarak kayıtlara geçen George evde kendisine ait olan kocaman yatakta yatmaktadır.

Liger

9-24

Liger cinsi melez bir hayvan olan Herkül erkek aslanla dişi kaplanın çiftleşmesinden ortaya çıkmıştır. Yaşayan en büyük liger olan Herkül normal boyutlara sahip bir aslandan 2 kat daha büyüktür. 400 kg ağırlığında olan Herkül obezite değil aksine gayet sağlıklı bir hayvandır. Bir öğününde 45 kg yemek yiyen Herkül görüntüsüyle herkesi korkutabiliyor.

Köpek balığı

10-23

Bu dev köpek balığı Meksika'da okyanusta yaşamaktadır ve eğiticisi sayesinde diğer köpek balıklarının aksine evcilleşmiştir. Köpek balıklarına fısıldayan 28 yaşındaki kadın köpek balıklarının karakterini öğrendiğini ve onların yanındayken sakin olmaya çalıştığını çünkü aksi halde köpek balıklarının korku ve stresi hissedebileceğini söylemiştir. Bu köpek balığıyla okyanusun derinliklerini keşfeden kadın ve köpek balığı hallerinden gayet memnun gibi duruyor.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
2
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds