Ailesi Ona İşkence Yaptı ve Sonunda Yastığının Altında Bulunan Not Herkesi Ağlattı (GERÇEK OLAY)


Bugün hikayemizde bahsedeceğimiz olay hiçbir çocuğun tecrübe etmek istemeyeceği bir çocukluk geçiren Lisa’nın hikayesi. Dünya genelinde maalesef her gün on binlerce çocuk kendi evlerinde veya herhangi bir yerde istismara maruz kalıyorlar. Ve bugün bahsedeceğimiz hikaye bunlardan sadece biri.

Lisa, Londra'nın bir banliyösünde 2004 yılında dünyaya gelmiştir. Fakat bir süre sonra sosyal hizmetler, Lisa ve kardeşini kendilerine bakamayan ailelerinden alıp başka bir aileye evlatlık vermiştir. Yeni ailesiyle yaşamaya başladıktan birkaç yıl sonra ise Lisa'nın üvey babası tarafından cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıkmıştır.
Bunun üzerine sosyal hizmetler, çocukları üvey aileden alıp öz aileye vermiş. Fakat öz annesi bir sorun olarak gördüğü Lisa'yı istememiştir. Lisa henüz 6 yaşında olmasına rağmen annesi kızının hareketlerinin uygunsuz olduğunu düşünmektedir.  Bu nedenle kızını fiziksel şiddetle disiplin etmeye çalışmıştır. Lisa'nın kardeşi John da sıklıkla fiziksel şiddete uğruyor ancak bu şiddet Lisa'nınki kadar çok ağır değildir.
Yıllar geçtikçe şiddet daha da artmaya başlamış ve Lisa öyle kötü hale gelmiştir ki okuldaki beden derslerine bile katılamamaya başlamıştır. Hatta küçük kız arkadaşlarının önünde kıyafetlerini değiştirirken vücudundaki izleri görecekler diye çekiniyordur.
Çocuklardan sorumlu olan sosyal hizmet görevlisi ara sıra eve kontrole gelmiş ancak anne her şeyin yolunda gittiğini sahte bir şekilde kanıtlayınca o da bir süre sonra gelmeyi bırakmıştır. Şiddet böylelikle devam etmiş ve gizli kalmış, işler ise iyice kontrolden çıkmıştır. Öz annesi, kızına çelik boru ve çekiçle zarar vermeye başlamış, hatta bir gün babası kızına palayla saldırmıştır. Fiziksel şiddetin yanında anne, Lisa'ya sürtük, pislik, ensest, ucube diyerek sözlü şiddet de uygulamaktadır.

Çok zayıf olan Lisa'nın vücudunda çürükler oluşmaya başlamıştır. Kardeşi ise ona gizlice yemek getirirken bir gün annesine yakalanmış ve o da çok kötü bir şekilde dayak yemiştir.
Yine annesi bir gün Lisa'yı çok kötü döverken eli çatlamış ve hastaneye kaldırılmıştır. Anne hastaneye kaldırılınca ise sosyal hizmetler durumdan şüphelenmişlerdir. 2 hafta sonra ise görevliler evi ziyarete gelmişler ve güzelce giydirilmiş John'la karşılaşmışlardır. John'a Lisa'yı sormuşlar fakat kız kardeşinin nerede olduğunu söyleyememiştir. Bunun ardından sosyal hizmet görevlileri evden ayrılmışlar fakat eve yanlarında polislerle dönmüşlerdir.
Evi aramaya başlayan polisler dolabın içini açtıklarından gördükleri manzaraya inanamamışlardır. Dolabın içinde kendi dışkılarının içinde oturmak zorunda bırakılan Lisa vardır. Küçük Lisa o kadar kötü haldedir ki bacağını bile kaldıramıyordur. Hemen hastaneye kaldırılan Lisa'yı doktorlar iyileştirmek için ellerinden geleni yapmışlar. Ancak Lisa'nın vücudu artık işkencelere yenik düşmüştür. Maalesef Lisa hastaneye kaldırıldıktan üç gün sonra hayatını kaybetmiştir.

Birçok kişiye göre yıllar boyunca sevgisiz kalan çocuğun ölüm döşeğindeyken hayata tutunacak hiçbir nedeni olmaması sebebiyle yaşamaktan vazgeçmiştir. Polis, küçük kız hayatını kaybettikten sonra evin içini bir kez daha aramışlar ve Lisa'nın yastığın altına sakladığı kağıdı bulmuşlardır.
Kağıtta şunlar yazıyordur : Ben ne yaptım ki? Keşke, aynı sınıf arkadaşlarımın anne ve babalarının onları sevdiği gibi, annem ve babam da beni sevseydi. Hep iyi bir çocuk olmaya çalıştım. Annemin dediği her şeyi yaptım ama beni hiç sevmediler. Yaşamamı istemediler.
Küçük Lisa'nın cani anne ve babası müebbet hapis cezasına çarptırılmış, John ise başka bir aileye verilmiştir. Bu yaşanmış acı hikayeden de anlaşılacağı üzere bütün çocukların tek ihtiyacı olan şey sevgidir. Fakat maalesef her gün, her saat, her dakika ve her saniye çocuklar dünyanın her yerinde istismara maruz kalıyorlar. Bir çocuğun yaşadığı ev huzurlu ve kavgadan uzak olmalı. Çünkü onların ihtiyaçları olan tek şey sevgi ve ilgi.
Eğer siz de çocukların seslerini duyurmak ve bu konuda daha çok kişinin bilinçlenmesini istiyorsanız, yazımızıbeğenmeyi ve yakınlarınızla paylaşmayı unutmayın.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
3
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
5
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals