ASLA ARAMAMANIZ GEREKEN 10 TELEFON NUMARASI


Bugün sizlere asla aramamanız gereken telefon numaralarından bahsedeceğiz. Tüm dünyada lanetli olarak kabul edilen bu numaralar hakkında birçok da efsane bulunmaktadır. Videomuza geçmeden önce bu numaraları asla aramamanızı tavsiye ediyoruz.

1. 0888-888-888 :

Listemizin ilk lanetli numarası 0888-888-888'dir ve bu numaralı telefonun Bulgaristan'da lanetli olduğuna inanılmaktadır. Bu numarayı alan kişinin hayatını kaybedeceği rivayet edilmektedir. Bu efsanenin en büyük nedeni ise numarayı alan ilk kişinin kanserden, 2. ve 3. kişinin vurularak hayatını kaybetmiş olmasıdır. Tüm bu yaşananlardan sonra telefon şirketi numarayı askıya almak zorunda kalmıştır.

2. 1-000-000-0000 :

 Bazı Asya ülkelerinde ise insanlar 1-000-000-0000 numarasının lanetli olduğuna inanmaktadırlar. Eğer bu numarayı aradıysanız, 15 kişi çağırmanızı ve eğer söylenilenleri yapmazsanız öleceğinizi söyleyen bir erkek sesi duyabilirsiniz. Birçok Asya ülkesi vatandaşı bu tüyler ürperten efsaneye inanmakta ve lanetli numarayı aramamaktadırlar.

3. 1-[2017]404-2604 :

Bu numara korku filminde Carrie'yi tanıtmak için oluşturulmuştur. Bu numarayı aradığınızda ise başka bir numara size 3 kere ürpertici mesajlarla aramaktadır. İlkinde korkunç bir çığlık atıyor, ikincisinde ürpertici bir şarkı söylüyor ve sonuncusunda korkunç şekilde fısıldıyor. Peki kimlerin bu numarayı aramaya cesareti var?

4. 090-4444-4444 :

 090-4444-4444 numarası ise Japonya'da lanetli olarak kabul edilmektedir. Bu numarayı arayan kişiler garip ve ürkütücü sesler duyduklarını iddia etmişlerdir. Aynı zamanda bu lanetli numarayı arayan birinin 1 hafta içinde hayatını kaybedeceği iddia edilmektedir. Japonya'da 4 rakamı ölüm kelimesi gibi görünmekte ve bununla ilgili birçok Japon korku filmi bulunmaktadır. Zaten filmlerde de dikkat ederseniz 4 rakamı sürekli ölüm çağrısı olarak gösterilmektedir.

5. 666 :

Birçoğunuz 666 rakamının şeytanın rakamı olduğunu ve bu yüzden de lanetli olduğunu biliyorsunuzdur. Bu lanetin çıkış noktası ise Amerika'da yayılan söylentiler olmuştur. Söylentilerin yayılmaya başlamasından itibaren 666 rakamı tüm dünyada lanetli sayı olarak kabul edilmiştir. Biz hakkında yayılan korkunç hikayeler nedeniyle bu numarayı aramaya cesaret edemedik. Peki sizce 666 numarası iddia edildiği gibi lanetli olabilir mi?

6. 999-9999 :

Tayland'daki bir efsaneye göre ise 999-9999 lanetli bir telefon numarasıdır. Çünkü bu numarayı arayıp dilek tutanların dilekleri kabul olmasına rağmen bir bedel ödemek zorunda kalıyorlarmış. O bedel ise dileği tutan kişinin korkunç bir kazada hayatını kaybetmesidir. Bu telefon numarası efsanesi o kadar yaygın ki bu efsane hakkında bir film bile yapılmış.

7. 666-666-6666 :

 Geçmişten günümüze birçok insan 666-666-6666 numaralı telefonlardan ürpertici mesajlar aldıklarını söylemektedirler. Hatta bu kişiler bu telefonların şeytana ait olduğunu düşünmektedirler. Numaraların telefon faturasında görülmemesi de bu iddiayı güçlendirmektedir. Peki siz hiç hayatınızda bu numaradan herhangi bir mesaj veya çağrı aldınız mı?

8. 1-666-666-6666 :

Aynı şekilde 1-666-666-6666 numaralı telefonun da şeytana ait olduğu düşünülmektedir. Telefonda kayıtlı kalmayan bu numara da bir önceki numara gibi insanları korkutmaktadır. Birçok insan yaptıkları açıklamalarda bu numaralardan gelen arama ve mesajlarda tehdit edildiklerini ve çok korktuklarını belirtmişlerdir.

9. Kırmızı Sayılar :

Pakistan'da ise insanlar kırmızı sayılı numaralardan gelen aramaları açmıyorlar ve o numaralara dönmüyorlarmış. Lanetli numaralar olduğuna inandıkları kırmızı numaralar kişiler için ölümü çağırıyorlarmış. Söylentilere göre numaradan gelen aramayı açan kişiler aniden beyin kanaması yaşıyor, yüksek frekanslı ses duyup hayatlarını kaybediyorlarmış.

10. Rastgele Numaralar :

 Listemizin son maddesinde rasgele numaralar var. Maalesef bazı kişiler kötü amaçları ise rasgele bastıkları numaraları aramakta ve onları çeşitli bahanelerle kandırıp ya paralarını almakta ya da kötü işler yaptırmaktadırlar. Bizden size uyarı bilmediğiniz numaraları açmamaya dikkat edin. Ya da açıyorsanız bile kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşıp sizi kandırmalarına ve dolandırmalarına izin vermeyin. Şüphelendiğiniz telefon numaralarını ise yetkili kurumlara bildirmeyi unutmayın. Eğer siz de bu konuda yakın çevrenizin bilinçlenmesini istiyorsanız videomuzu paylaşmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Bunu Yalnızca Hindistan'da Göreceksiniz..!! Hindistan Hakkında ''14'' İnanılmaz Gerçek başlıklı makalemizde gerçekler, hindistan gelenekleri ve kutsal inek hakkında bilgiler verilmektedir.Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds