Corona’dan Sonra Sızdırılan UFO Görüntüleri Damga Vurdu


2020 yılı itibariyle yaşadığımız felaketler bitmek bilmiyor. Depremler, yangınlar, pandemi, çekirge istilası ve en son UFO görüntüleri. Geçtiğimiz günlerde Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon 2004 ve 2015 yıllarına ait yayınladığı ‘UFO’ yani tanımlanamayan uçan cisim görüntülerini ilk kez resmen yayınladı. Peki UFO görüntüleri gerçek mi? Sosyal medya şimdilerde Pentagon UFO görüntülerini konuşuyor. Biz de bu görüntülerden bahsedeceğiz bugün. Gelin vakit kaybetmeden birçok soruya yanıt vereceğimiz ve bu konuda merakınızı gidereceğimiz yazımıza geçelim.

Pentagon'un yayınladığı UFO görüntüleri resmen sosyal medyaya damga vurdu. 2004 ve 2015 yıllarına ait olan 3 UFO videosu olduğu iddia edilen görüntülerde tanımlanamayan cisimlerin hareketleri görülüyor. 2004 yılına ilişkin UFO videosu 2017 yılında New York Times tarafından yayınlanmıştı. Ayrıca videoların 2004 ve 2015'te pilotların eğitimi sırasında çekildiği açıklanmıştı. Bu görüntülerin ardından elbette uzaylıların varlığı sosyal medya ve internette en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Peki ama bu görüntülerin sırrı ne?
Öncelikle Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon'un resmi olarak UFO görüntüleri yayınladığı bildirildi. Ayrıca söz konusu videoların yıllar önce internete düştüğünü belirten bir Pentagon sözcüsü, yapılan inceleme sonucunda söz konusu videoların yayımlanmasının, Donanma sistemine ait hassas bilgileri içermediği ve bu sistemi tehlikeye atmayacağı kanaatine varıldığı belirtildi. Ayrıca Pentagon, daha önce sızdırılan bu görüntüleri, 'videoların gerçek olup olmadığı ve videoda daha başka şeyler olduğuna ilişkin yanlış anlamaları ortadan kaldırmak için' yayımladığını duyurdu.
Guardian gazetesi ise Pentagon'un bu kararının videoları meşrulaştırdığını ve bunların insanların dünya dışı varlıklarla etkileşimine ilişkin spekülasyonları artırabileceğini vurguladı.
UFO görüntüleri Türkiye'de de gündem oldu. Türkiye saatiyle daha geç yayınlanan görüntülerin ardından birçok kişi UFO ve Pentagon etiketini kullanarak Twitter'da konuyla ilgili binlerce tweet atıldı. Dünya çapında çok sayıda kişi bu görüntülerin uzaylıların varlığının bir kanıtı olduğunu öne sürerken bazıları bu paylaşımlarla Pentagon'un da uzaylıların varlığını kabul ettiğini belirtmişler. Ancak bu şekilde düşünmeyenler de var. Birçok kişi görüntülerdeki cisimlerin tanımlanamayan cisim olduklarını ve dolayısıyla uzaylılarla hiçbir ilgileri olmadığını belirtiyorlar.
İşte dünya çapında tartışma yaratan o gizemli görüntüler...Peki sizce bu görüntülerde yer alan cisimler uzaylıların varlığının bir kanıtı olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bize yazmayı unutmayın.

NASA yöneticisi olan Thomas Zurbuchen'a göre ise uzaylıların var olma ihtimali sandığımızdan çok daha yüksek bir ihtimal. Uzmana göre bu koca evrende insanlığın yalnız yaşıyor olma ihtimali oldukça düşük. Boston Üniversitesi'nde katıldığı bir söyleşide konuşma yapan Zurbuchen, Dünya dışında bir galakside daha gelişmiş bir canlı formunun olabileceğine dikkat çekiyor.
Aslında uzaylılara ya da UFO'lara ait görüntüler ve haberler yıllardır paylaşılıyor. Elbette bu paylaşımlar insanların akıllarını karıştırıyor hatta birçok kişinin uzaylıların varlığına inanmalarını sağlıyor. Peki siz uzaylıların varlığına inanıyor musunuz? Bakalım birazdan izleyeceğiniz gizemli görüntüler bu konu hakkındaki fikirlerinizi değiştirecek mi?
İnsanlar yüzyıllardır gökyüzünde garip şeyler görüyor, ama gerçekten orada bir şeyler var mı? İşte kafanızı daha da çok karıştıracak birkaç UFO görüntüsü daha.

Baltık Denizi'nde gizemi bir türlü çözülemeyen jeolojik bir özellik bulunmakta. 2011 yılının haziran ayından beri bilim insanları Baltık Denizi'nin altında bulunan büyük, mantar şekilli bir diskin gizemini çözmeye çalışmaktalar. Nesnenin sonar görüntüleri, diskin antik bir Millennium Falcon'a benzediğini ortaya çıkarmış. Ancak yapılan diğer araştırmalar sonucunda birçok uzman diskin Naziler tarafından II. Dünya Savaşı sırasında bölgeyi kullanan İngiliz ve Rus denizaltılarının radar tespitini engellemek için tasarlanmış cihaz olabileceğini düşünmüşlerdir. Çünkü diskin olduğu bölgeye yaklaşılınca hiçbir elektronik cihazdan sinyal alınamamaktadır. Bunun dışında birçok uzman ise diskin eski bir uzaylı gemisi olduğunu iddia etmekte. Peki sizce bu tuhaf cisim ne olabilir?

Sizce yaklaşık 13.000 kişi yanılmış olabilir mi? 30 Mart 1990'da çok sayıda Belçika'lı gökyüzünde üçgen şeklinde parlak ışıklar gördüklerini iddia etmişler. Tanıklıkların çoğunda alt yüzeyinde, yarıçapları bir metre civarında üç farı bulunan, üçgen biçimindeki uçan bir cisim betimlenmektedir. Köşelerindeki bu üç fardan başka, cismin orta kısmında dönen ambulans gibi araçlardaki yanıp sönen yuvarlak farlara benzeyen turuncu renkli bir ışık gözlemlenmiştir. Belçika Hava Kuvvetleri radarlarla da saptanan, belirli nedenlerden ötürü uçak veya meteoroloji balonu gibi bilinen nesneler olamayacakları anlaşılan bu nesneleri açıklanamaz bulmuştur. Peki sizin bu gizemli nesneler hakkında bir açıklamanız var mı?

Phoenix Işıkları, 13 Mart 1997’de Arizona'nın Phoenix şehrinde meydana gelen en önemli UFO olayıdır. Çok sayıda kişi gökyüzünde V şeklinde bir cismin dolaştığını görmüş. Yapılan araştırmalar cismin ortalama 2-3 metre genişliğinde ve 1,5 km uzunluğunda olduğunu göstermiş. Bölgedeki insanlar öncelikle gökyüzünde farklı ışık topları gördüklerini, saat 19:30’da ise bu olağanüstü görüntüyle karşılaştıklarını belirtmişler. Görüntülenen cisim şaşırtıcı bir şekilde radarlara yansımamış. Bu yüzden de olayın gizemi daha da artmış. Sonrasında ise yetkililer bu konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınmışlar.

9 Aralık 1965 gecesi Amerika'nın Keckburg kasabasında yere çakılan ışıklı bir ateş topu gözlemlenmiş. Bunun meteor, uçak kazası ya da atmosfere giren uydu parçası olabileceği düşünülmüş. Daha sonra yere düşen cismin büyük bir meşe palamudu şeklinde olduğu tarif edilmiş. Ancak yerel halkın cisimle ilgili araştırmaları yetkililer tarafından durdurulmuş. Bir daha hiç kimse bu konu hakkında konuşmamış ve Kecksburg UFO dosyası tamamen kapatılmış. Fakat her şeye rağmen yerel halk o gece ve sonrasında gördükleri konusunda çok eminlermiş ve asla unutmamışlar.

Dünya dışı yaşama işaret eden en tartışmalı olaylardan biri de Tether kazasıdır. NASA STS–75 Tehter aracını uzaya birden fazla amaç için göndermiş. Ancak bu uzay aracının çektiği görüntüler hem Columbia’daki mürettebatın, hem de Houston’daki yetkilileri sessizliğe boğmuş. Görüntülerde, uzayın boşluğunda parlak bir çizgi gibi görünen kablonun etrafında, sayılamayacak kadar çok hareket eden cisim görülüyor. Bu cisimler net bir şekilde hızlanıyor, yavaşlıyor, manevra yapıyorlar ve parlaklıkları değişim gösteriyor. Elde edilen görüntüler iyice yakınlaştırıldığında söz konusu cisimlerin daire şeklinde, etraflarında çentikler olan ve ortası delik bir görünüme sahip oldukları fark edilmiş. Bu gizemli görüntüler ise akla tek bir şeyi getiriyor. O da uzaylılar. Öyle değil mi?

İkinci Dünya Savaşı sürerken Los Angeles semalarında ışıklar saçan devasa bir cisim belirmiş. Pearl Harbor’dan yaklaşık 2,5 ay sonra 24 Şubat 1942 tarihinin akşamında Los Angeles’ın batısında tanımlanamayan bu cisimler herkesi şaşırtmış. Amerika'nın ilk düşündüğü şey yeni bir saldırının gerçekleştiği yönündeymiş, halk ise tedirgin bir vaziyette neler olduğunu anlamaya çalışıyormuş. Tanımlanamayan cisme dev projektörlerle ışıklar tutulmuş ve daha sonra ateş emri verilmiş. Ancak cisimden ne bir patlama görüntüsü ne de bir karşı saldırı gelmiş. Amerika neye karşı savaştığını bilmiyormuş. Bir süre sonra ateşler durmuş ve tanımlanamayan cisim bir anda yükselip ortadan kaybolmuş. Bu olaydan sonra ortaya birçok teori atılmış. Kimileri yaşanan bu olay Pearl Harbor’dan sonra gerçekleştiği için Japonların sorumlu olduğunu düşünmüş, kimileri de üstün teknolojiye sahip bir uzaylı aracı olduğunu yorumlamış. Peki tarihe Los Angeles Savaşı olarak geçen bu cisim neydi peki?

1952 yılı resmi makamların UFO’lara olan ilgisinde bir dönüm noktasıdır, çünkü o yıl 19-20 Temmuz ve 26-27 Temmuz tarihlerinde Amerika’nın başkenti Washington UFO’ların istilasına uğramıştır. Yerden de gözlemlenebilen bu cisimler, Capitol Senato Binası ve Beyaz Saray’ın üzerindeki korunan hava sahasının yakınlarından geçmişler. Hava Kuvvetleri UFO’ları takip etmeleri için olay yerine jet uçakları göndermiş fakat uçaklar olay yerine vardıklarında UFO’lar aniden olağanüstü hızlarda ortadan kaybolmuşlardır. 1952 yılı, UFO Gerçeği’ nin resmi makamlarca da onaylandığı yıl olması bakımından büyük önem taşımaktadır. Tüm bu olaylar yetkililerin ve halkın UFO’ları ciddiye almaya başlamasını sağlamıştır.
Dünyanın dört bir yanında insanlar tarafından gözlemlenen ve kayda alınan şüpheli uzaylı görüntülerinden bahsettiğimiz videomuzun sonuna geldik. Peki siz bu gizemli görüntüler hakkkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten uzaylılar var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bize yazmayı unutmayın.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds