Doktorlar Acilen Sezaryan Yapmak Zorunda Kaldı – Bebeğin yüzünü gördü ve oda sessizliğe büründü


Tüm anne adayları için hamilelik zorlu bir süreçtir. Fiziksel olarak yaşanan değişimin yanı sıra herhangi bir şeyin kötüye gitme korkusu da vardır. Ancak neyse ki bu korku ve endişeler bebeğin kucaklanmasıyla sonlanır. Malesef Jennie Wilklow adındaki kadın, kızı dünyaya gelmiş olmasına rağmen bu  rahatlamayı yaşayamamıştır.

Aslında her şey hamileliğinin 34. haftasındayken Jennie'nin acilen sezaryana alınmasıyla başladı. Operasyon ve doğum gayet başarılı geçse de bir anda her şey tersine dönmüştür. Jennie doğum sırasında yaşadıklarını ise şu şekilde anlatıyor : Bebeğim dünyaya geldiğinde ilk çığlığını sonra da doktorların çok güzel dediklerini duydum. Bunlar her annenin duymak isteyeceği sözlerdir ve bende sonrasında rahatladım demiştir.
Ancak birkaç saniye içerisinde odanın havası değişmiştir. Doğumhanede yaşanan sessizliğin sebebi ise bebeğin cildinde görülen ani değişimdir. Bebeğin cildini gören doktor ve hemşireler şok olmuşlar ve iyileşmesi için ellerinden geleni yapmaya başlamışlardır. Ancak saniyeler içinde bebeğin cildi sertleşmeye ve vücudunda açık yaralar oluşmaya başlamış. Jennie ise doktorların yüz ifadesinden bir şeylerin ters gitmeye başladığını anlayıp her şeyin yolunda olup olmadığını sormuş.
Jennie'nin endişelendiğini gören doktorlar hemen daha çok anestezi vererek onu uyutmuşlardır. Uyandığında ise eşi ona sadece Çok kötü demekle yetinmiştir.
Küçük bebek Anna, çok nadir görülen genetik bir bir deri hastalığı olan Harlequin ichthyosis ile dünyaya gelmiştir. Bu kalıtsal rahatsızlık yeni doğan bebeklerin derisinde aşırı sertleşmeye bağlı olarak, genelde ölümcül olan bir hastalık türüdür. Nadiren bu hastalığa rağmen yaşamını sürdürenler olmaktadır. Bu ender hastalık ile yaşamını sürdüren kişilerin fiziki görüntüsü de oldukça kötü olmaktadır.

Küçük Anna'nın enfeksiyon kapma riskinin olduğunu söyleyen doktorlar, Anna'yı kendi haline bırakmayı teklif etmişler. Ancak aile hemen uzman bir doktorla görüşüp Anna'yı cildini tedavi etmek için daha donanımlı bir hastaneye götürmüşlerdir. Jennie ve eşi, o an yaşadıklarını ölüm orada bizim için bir seçenek değildi diye açıklıyor.
Neyse ki küçük Anna doğru tedavi ve sevgiyle hayata tutunmuştur. 15 ay boyunca 2 kere akşam 2 kere sabah olmak üzere 4 saatlik banyolar yaptırılan Anna'nın cildi tedavi sürecisine girmiştir. Banyo yapmadığı zamanlarda ise annesi Anna'nın cildine doktorların önerdiği merhem ve kremleri sürmektedir.
Bunun yanında Anna her gün yetişkinler gibi 2100 kalori tüketmektedir. Bunun nedeni ise cildinin daha çabuk iyileşmesinin sağlanmasıdır. Anna ise doğru tedaviler ve ailesinin sevgisiyle her geçen gün daha iyi oluyor. Annesi ise kızıyla fotoğraflarını paylaştığı bir Instagram hesabı açmış. Bu hesap üzerinden kendisiyle aynı şeyleri yaşamış ve yaşamakta olan kişilerle irtibata geçip fikir alışverişi yapıyor.
Anna'nın kendilerine tanrının bir hediyesi olduğunu düşünen anne ve baba küçük kızlarının iyi olması için ellerinden geleni yapıyorlar. Eğer sizde bu küçük ailenin hikayesinin birilerine umut olmasını istiyorsanız videomuzu paylaşmayı unutmayın.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds