Dünyanın En Çok Korunan 8 Kişisi


Güvenlik sebebiyle çok sayıda ünlü ve lider korumalar eşliğinde yaşamaktadırlar. Bu kimilerine göre her ne kadar sıkıcı gelse de kimi zaman bir gereklilik haline gelmektedir. Biz de bugün sizlere dünyanın en çok korunan 8 kişisinden bahsedeceğiz. Eğer hazırsanız yazımıza geçelim.

1. Donald Trump :

Dünyanın en iyi korunan liderlerinden birisi birçoğunuzun da tahmin edeceği gibi Amerikan Başkanı Donald Trump. Dünyanın en çok tehdit alan lideri olan Trump'ın ve ailesinin güvenliği yetkililere günde 1 milyon dolardan fazlaya mal oluyor. Çok kalabalık bir konvoy ve özel servis ajanları Trump ve ailesini 7/24 koruyor. Konvoyundaki tüm araçlar zırhlı olduğu gibi kendisine tahsis edilen limuzin de ekstra dayanıklıdır. Bırakın kurşun geçirmezliği, bu limuzin nükleer saldırılara bile dayanıklıdır ve bu arabanın kapılarını dışarıdan açmak mümkün değildir. Ayrıca herhangi bir hava saldırısı durumunda ise limuzinin içerisine kesinlikle dışarıdan hava girmemektedir. Arabanın içerisinde günlerce yetecek kadar su, oksijen tüpleri ve yiyecek daima hazır bulunmaktadır.

2. Beyonce :

 Dünyanın en zengin müzisyenleri arasında gösterilen Beyonce de bir koruma ordusuyla geziyor. Her dışarıya çıktığında kameralara yansıyan korumalar zamanla Beyonce kadar üne kavuşmuşlar. 7/24 güzel sanatçı ve ailesini koruyan korumalar izne ayrıldığında ise Beyonce'nin korumalığını eşi Jay-Z yapıyormuş. Hatta bir akşam dışarıda dışarıda yemek yedikten sonra çıkışta Jay-Z çılgın hayranlara göz açtırmamış.

3. Vladamir Putin :

Çok kalabalık koruma ordusunun yanında 90 araçlık koruma ordusuna da sahip Rus lider Vladamir Putin dünyanın en iyi korunan liderlerinden birisi. Kara yolundan seyahat etmesi durumunda saatler öncesinden Putin'in güzergahındaki tüm yollar trafiğe kapatılır ve park etmiş araçlardan temizlenir. Ayrıca Putin'in güzergahındaki neredeyse tüm binalara keskin nişancılar yerleştirilir. Havadan ise polis helikopterleri konvoya eşlik eder ve böylece Putin’in çok hızlı hareket etmesi sağlanır.

4. Victoria-David Beckham :

Dünyanın en gözde ailelerinden biri olan Beckham ailesi de bir koruma ordusu tarafından korunuyor. 6 kişilik bu kalabalık ailenin korunması da elbette kalabalık bir grup tarafından gerçekleşiyor. Dışarıda aileyi paparazilerden, hayranlardan ve her türlü tehlikeden koruyan görevliler eğitimli ve işlerinde oldukça başarılılar.

5. Shinzo Abe :

 Japonya'nın tarihteki en genç başbakanı olan Shinzo Abe aslında ülkenin devlet başkanı konumunda. Japonya her ne kadar meşruti monarşi ile yönetilse de imparator sembolik olarak mevcut. İmparator seramonik işler dışında pek bir şeyle ilgilenmiyor ve aynı zamanda devlet başkanı olan Abe kadar da iyi korunmuyor. Çünkü imparatorun aksine Abe resmen bir koruma ordusuyla hareket ediyor. Bir konvoy eşliğinde seyahat eden Abe kalabalık bir yola girdiğinde ise korumalar camdan çıkarak diğer araçlardan devlet başkanına yol vermeleri için izin istiyorlar.

6. Britney Spears :

Dünyanın en yaramaz şarkıcılarından biri olan Britney Spears'ı korumak tahmin edeceğiniz gibi hiç de kolay değil. Adı sık sık skandallarla anılan Britney kendini korumak için kalabalık bir koruma ordusuna sahip. Ancak Britney zaman zaman korumalarıyla da mahkemelik olmakta. En son 29 yaşındaki Fernando Flores adındaki koruma Spears`a cinsel taciz davası açmış. 10 milyon dolarlık davada, genç yıldızın sık sık odasına gelerek kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istediğini iddia ediyormuş.

7. Lady Gaga :

 Dünya genelinde çok sayıda hayranı bulunan Lady Gaga da güvenliğini düşünerek özel koruma tutmuş ünlülerden. Ancak Lady Gaga'nın korumaları sanatçının hayranlarına karşı oldukça sert. Lady Gaga bir otelden ayrıldığı sırada hayranları ve paparazzilerden oluşan kalabalığın içinde ilerlerken kendisine yaklaşan hayranı koruması sert bir şekilde iterek uzaklaştırmış ve küfretmiş. Görüntülerin yayılması üzerine koruma çok sayıda eleştri almış.

8. Kim Jong-un :

 Dünyanın en iyi korunan kişilerinden bahsetmişken Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan bahsetmemek olmaz. En az diğer liderler kadar sıkı bir şekilde korunan Kim'in koruma ordusu ise alışık olduklarımızdan biraz farklı. Çünkü Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un korumaları, farklı bir şekilde liderin aracına koşarak eşlik etmekteler. Yolun belli bir kısmına kadar aracın yanında koşan korumalar görenleri şaşırtıyorlar. Bunun yanında kendi ve ailesinin güvenliğine de önem veren Kim Jong-un'un çocuklarının güvenliği için doberman cinsi köpekleri seçtiği iddia ediliyor. Çocuklar dışarıya çıktığında onlarla birlikte doberman cinsi köpekler de çıkıyor ve onlara eşlik ediyormuş.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals