Kendi Sağlığınız İçin Bu 5 Eğlence Parkına SAKIN Gitmeyin !


Eğlence parklarının çocuklar ve hatta yetişkinler için eğlenceli olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Bu algı aslında dünya genelinde geçerlidir. Fakat istisna eğlence parkları da vardır. Biz de bugün sizlere terk edilmiş en korkunç eğlence parklarından bahsedeceğiz. Muhtemelen birçoğunuz bu parkları ziyaret etmek istemeyeceksiniz?

1. DadiPark :

 Avrupa'nın en eski eğlence parkı olan Dadipark 1950 yılında Belçika'da bir papazın etkisiyle açılmıştır. Açıldığı ilk yıllarda çok sayıda kişinin ilgisini çeken parka bir yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon ziyaretçi gelmiş. İçerisinde bir eğlence parkında olması gereken her oyuncağın yer aldığı DadiPark çocuklar için vazgeçilmez bir oyun noktasıymış. Ancak Dadipark'ta bir süre sonra işler tersine gitmeye başlamış ve art arda kazalar yaşanmış. Hatta 2000 yılında 9 yaşındaki bir çocuğun oyuncaklardan birinde kolu kopmuş. Bu büyük kazanın ardından çok sayıda suçlamanın hedefinde olan DadiPark'ın ziyaretçi sayısı da kısa süre içerisinde büyük miktarda düşmüş ve sonunda park kapatılmış. Şimdilerde bir korku filminden çıkmış gibi duran park korku meraklısı gençleri bile korkutmakta ve kimse bu oyun parkının yakınından bile geçmek istemiyor.

2. Six Flags New Orleans :

Bugün sizlere terk edilmiş eski eğlence parklarından bahsedeceğimizi söylemiştik. Fakat New Orleans'ta bulunan Six Flags eğlence parkı o kadar da eski bir park değil. 2005 yılının ağustos ayından Katrina kasırgası nedeniyle kullanılamaz hale gelen park sonrasında kapatılmış. Üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen kimse bu parkı tekrardan kullanıma açmak istememiş. Şimdilerde parkın yüzme havuzlarında timsahlar dolaşırken, oyuncaklar küflenmiş durumda ve duvarlara girafittilerle bir şeyler yazılmış. Bu park da tek kelimeyle korkunç görünüyor. Ama her şeye rağmen yerinde duran oyuncaklar sanki bir gün insanlar tarafından kullanılmayı bekliyor gibiler.

3. Lake Shawnee :

 Paranormal araştırmacılar için büyük bir hazine olan Lake Shawnee 1920'li yıllarda bir iş adamı tarafından açılmış. Ancak bu iş adamı park alanını eski sahiplerinden almadan önce tüyler ürperten geçmişini bilmiyormuş. Ortalıklarda dolaşan hikayelere göre parkın bulunduğu alan aslında bir mezarlıkmış ve hatta geçmişteki sahipleri çocuklarını öldürüp buraya gömüyorlarmış. Buradan da anlaşılacağı üzere böylesine korku hikayelerine ev sahipliği yapan bir yer eğlence parkı için pek de uygun bir yer gibi durmuyor. Zaten kısa bir süre sonra da parkta yaşanan kazalar da bunu kanıtlamış. Bir çocuğun havuzda boğulması, küçük bir kızın salıncakta hayatını kaybetmesi ve buna benzer kazalardan sonra park kapılarını ziyaretçilerine kapatmış. Bir süre sonra bir kez daha açılan Lake Shawnee tekrardan yaşanan kazalar sebebiyle lanetli olduğu düşünülerek bir daha açılmamak üzere kaderine terk edilmiş.

4. Takakanonuma Greenland :

Japonya'da bulunan terk edilmiş eğlence parkı Takakanonuma'nın gizemi bulunduğu lokasyonla başlıyor. Çünkü bu ürkütücü terk edilmiş parkın konumu tam olarak bilinmiyor ve parka ait olduğu iddia edilen koordinatlar da Google Maps üzerinde başka bir yeri gösteriyor. Ama eğer şansınız yaver gider de bu parkı bulabilirseniz, bu sefer de hayatınızın en korkunç anlarını yaşayabilirsiniz. Çünkü parkın üzerinde her daim sisler dolaşıyor ve oyuncaklar da çok tehlikeli görünüyorlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de etrafta ürkücütü bir hikaye dolaşmaktadır. 2006 yılında terk edilen parka 1 yıl sonra ingiliz bir ziyaretçi gizlice girmiş ve parkın fotoğraflarını çekmiş. Ancak eve gidince tüm çekilen fotoğraflar bir anda ortadan yok olmuş. Geriye sadece tek bir fotoğraf kalmış. O fotoğraf da sisli bir gece parkın girişinde çekilmiş ve resmin tam ortasında 6 yaşında beyaz elbise giymiş küçük bir kız figürü durmakta.

5. Gulliver's Kingdom :

Japonya'da yer alan Gulliver's Kingdom parkının kapanmasının en büyük sebebi lokasyonudur. Ardındaki heybetli Fuji Dağı manzarasıyla parkın çok iş yapacağını düşünenler çok yanılmışlar. Çünkü dev Gulliver'in boylu boyunca uzandığı park Japonya'nın dünyaca ünlü intihar ormanının hemen yanında yer almakta. Böylesine ürkütücü bir yere komşu olan parka kim niye çocuğunu götürsün değil mi? Parkın bir diğer komşusu ise ölümcül sinir gazı üreten bir fabrika ve kıyamet gününün merkezi olacağı düşünülen bir kasaba. Tüm bu korkunç komşular bu eğlenceli olması beklenen çocuk parkını bir anda korkunç bir yer haline getirmiş ve park kısa süre içerisinde kapatılmıştır. Şimdilerde ise Gulliver's Kingdom eğlence parkı bölgenin ününe yaraşır bir şekilde tüm korkunçluğuyla kendi kaderine terk edilmiş durumda.
Peki bahsettiğimiz korkunç eğlence parklarından hangisini ziyaret etmek isterdiniz? Bize yorumlar kısmından yazmayı unutmayın.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
1
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals