SIMPSONLARIN ÖLÜMÜ… (SİLİNMEDEN ÖNCE BUNU İZLE)


Simpsonlar 1987’de ilk kez kısa gösteriler olarak yayınlanmaya başlanmıştır. Çizgi dizi genel itibariyle Amerikan kültürünü ve toplumunu alaycı bir şekilde eleştirmek üzerine oluşturulmuştur. Dünyadaki en çok izlenen dizilerden bir tanesi olan Simpsonlar 30 yıldır aralıksız devam etmekte. 30 yılı aşan bu dizilerdeki karekterlerin yaşlanmaması, dizideki karekterlerin hayatının nasıl son bulacağına dair merakları birbirinde getirmektedir. Ancak 29. Sezonun son bölümünde yaşanan olaylar, simpsonların nasıl öleceğine dair çok gizli bilgiler verebilir. Hazırsanız, bir çok insanın haberdar olmadığı simspon’ların ölümlerine birlikte göz atalım.

‘’Flanders Merdivenleri’’ adı verilen bu bölümde karakterlerin geleceğine giderek onların nasıl öldüğünü görebilirsiniz. Dizinin en sevilen karekterlerinden olan Bart Simspon’ın hikayesini gösteren ilk olayda, Bart Simpson kardeşi Lisa Simspon’a acımasız bir şaka yapar, bu şaka sonucunda yere düşen kardeşinin fotoğrafını çeken ve bu fotoğrafları internete yükler. Bu olayın sonunda kardeşinden intikam alacağını ve onu öldüreceğini söyleyen Lisa Simspon’ın kehaneti ilerleyen dakikalarda ortaya çıkar. Şehirde çıkan fırtınadan sonra televizyon yayınlarının bozulduğunu farkeden Simpson ailesi, televizyon antenini düzeltmesi için Bart Simspon’ı evin çatısına çıkartmaya karar verir. Merdivenle çatıya çıkan Bart üzerine yıldırım düşmesiyle yere düşer ve hastaneye kaldırılır. Daha sonra komaya giren Bart’tan intikamını almak için kardeşi Lisa onun kulağına korkunç şeyler fısıldamaya başlar. Kardeşinin kulağına fısıldadığı şeylerden sonra komadayken korkunç rüyalar gömeye başlayan Bart’ın ölümünü gördüğü ilk kişi babası Homer Simspson’dır

Rüyasında ölüler dünyasında olan Bart Simpson’ın babasının bir bankaya elindeki ekmekle girdikten sonra dışarıdaki polisler tarafından öldürüldüğünü görür. Elindeki uzun ekmeği silah sanan polislerin vurduğu Homer 30 yıllık dizide 59 yaşında hayatını kaybetmiştir. Homer’ın elindeki ekmeği alan ve ekmekten bir ısırık alan polis memuru Gorgory’de ekmekten zehirlenerek hayatını kaybeder. Ölümler bunlarla da sınırlı kalmaz. Tüm önemli karakterlerin hayatını kaybettiği bölümde Smithers karakteri Santral soğutma kulelerine atlayarak 50 yaşında hayatını kaybeder. Homer simspon’ın eşi olan Marge Simpson ise Bart’ın rüyasında başka biriyle evlidir. Marge dizide hiçbir zaman yaşlanmasa da Bart’ın rüyasında 84 yaşındadır, rüyadaki eşiyle koltukta oturan Marge çayından bir yudum alır ve hayatını kaybeder. Aynı zamanda kendi ölümünü gören Bart, rüyasında havai fişekler atmaktadır, bu havai fişeklerden etkilenen diğer karakter Skinners ise kalp krizi geçirerek tekerlekli sandalyesiyle Bart Simpson’ı ezerek öldürür.

önemli karakter Lisa Simpson ise 98 yaşındayken meditasyon yaptığı sırada hayatını kaybeder.Dizinin şimdiden efsaneleşmiş bölümünde ölümler ardı ardına devam etmektedir, bölümün son dakilarında ise Ralph 120 yaşında bir kral olarak, zehirlenerek ölmüştür. Şimdiden dizideki tüm önemli karakterlerin ölmüş olduğunu düşünebilirsiniz fakat dizinin en küçük karakteri olan Maggie bir yıldız takımına dönüşür ve sonsuza kadar ölmez.
600 bölüm sonra izleyicilerin en favori karakterlerinin ölümü izleyiciler için büyük bir şok etkisi yaratmıştır. Yeni sezona kadar seyircilerde büyük bir merak duygusu yaşatan bu bölümden sonra bazı kişiler dizinin bittiğini ve bir daha hiç yayınlanmayacağını düşünmüşlerdi. Fakat bir senelik büyük bir aranın sonunda yayınlanan yeni bölümünde, dizideki ölümlerin rüyada gerçekleştiği ve bu bölümün başka bir dizi olan Six Feet Under dizisini anmak için çekildiği belirtilmiştir. Peki sizce dizinin sonunda bu ölümler gerçeğe dönüşebilecek mi?Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
4
Komik
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds