The Simpsons’ın 2022 Tahminleri Şok Ediyor! Dünyanın Sonu Mu Geliyor?


Dünyanın en ünlü çizgi dizisi The Simpsons kehanetleri her sene manşetlerden inmiyor. Bugüne kadar pek çok sahnesi gerçekleşen Simpson’ların 2022 kehanetlerini merak ediyor musunuz? Eğer cevabınız evetse doğru yerdesiniz.

Popüler animasyon serisi The Simpsons kehanetleriyle gündem olmaya devam ediyor. Bugüne kadar pek çok şeyi önceden yayınladığı iddia edilen Simpsonlar için kimi zaman hayranların yaptığı görseller denmiş kimi zaman ise birebir o bölümlerin gerçek sahneleri paylaşılmıştı. Peki bu yıl bizi neler bekliyor? Öncelikle şunu belirtmeden geçmeyelim. Şu ana kadar birçok tahmini doğru çıkan Simpsons’lara göre bu yıl içerisinde salgın bitecek, maskelerden kurtulacağız. Hatta dünya barışı kehanetinde de bulunmuşlar. Kim bilir, belki o sene bu senedir.

1. Robotlar

Simpsonsların 2022'yle ilgili tahminlerinin ilk sırasında robotlar var. Öncelikle Simpsonların birçok bölümünde robotlar kontrolü ele geçiriyor. Bir bölümde maliyeti azaltmak için sanayi işçilerinin robotlarla değiştirileceğinden bahsedilmiş. Aslında halihazırda dünyanın birçok yerinde fabrikalarda insan işçilerin yerine robot işçiler kullanılıyor. Bu da Simpsonsların bir bölümünde yer verdiği bu ayrıntının yakın bir gelecekte özellikle 2022'de gerçekleşebileceğini mümkün kılıyor. 6. sezonun Kıymık ve Tırmık adındaki bölümünde ise kontrolü ele geçiren robotlar hayatı kabusa çeviriyor. 2020 yılında ise robot dünyasında ciddi gelişmeler görürken, bu gelişmeler beraberinde birçok olası tehlikeyi de getiriyor. Evet günümüzde robotlar biz insanlar için tehlike arz etmiyor ama gelecek için kesin konuşamıyoruz. Ancak Simpsonsları ciddiye alacak olursak şimdiden tedbirlerimizi almamız gerekiyor. Öyle değil mi?

2. Bebek Tercümanı

Teknoloji her geçen gün ilerliyor, gelişiyor ve bizi şaşırtıyor. 1992 yılında ise Simpsons yayınlanan bir bölümüyle 2022'yi tahmin etmeye çok yaklaşmış. Bakalım bu tahmin bu yıl içerisinde gerçekleşecek mi? Bölümde Herb, bebeğiyle mücadele eden bir anneyi gördükten sonra bebek tercümanı yapma fikrini ortaya çıkardığını görüyoruz. Daha sonra ise bunu gerçekten yapıyor. Bu cihaz, Simpsonlar dizisinde ailenin bebeğini anlamasını sağlıyor. Bebeğiniz ağlıyor, tercüman çeviriyor. İşte icat diye buna denir.

3. Hologram İle Posta Göndermek

Bart to the Future bölümünde en dikkat çeken tahmin Donald Trump'ken bir de 2022 yılını ilgilendiren küçük bir ayrıntı daha var. Bölümün küçük bir sahnesinde Bart'ın mailine, hologram mesaj geliyor. Son yıllarda Facetime ve artırılmış gerçeklik teknolojisi oldukça etkileyici. Son yıllarda bir de buna hologram eklendi. Bir firma tasarladığı hologram ile Facetime ve diğer görüntülü konuşma uygulamalarına yeni bir boyut getiriyor. Hologram teknolojisi sayesinde görüntülü konuştuğumuz gibi 3 boyutlu şekilde karşımızda belirecek. Tıpkı Simpsons'ların Bart to the future bölümünde yaşananlar gibi. Peki Simpsonların gelecek hakkındaki bu kadar isabetli tahminlerde bulunması sizleri korkutmuyor mu?

4. Mars'ta Koloni

2016 yılında yayınlanan klasik Deep Space Homer bölümünde Simpsons ailesi uzaya gidiyorlar. Ancak bu ailenin son uzay deneyimi değil. 2016 yılında yayınlanan The Marge-ian Chronicles bölümünde Lisa Mars'a gidecek ilk kadın olarak kaydını yaptırıyor. Lisa'nın kaydını yaptığı şirket Mars'a koloni kurmayı planlayan bir şirket. Marge ise Lisa'nın verdiği bu karardan hiç memnun değil. Neyse ki Mars'a yapılacak olan koloni 2051 yılına kadar ertelenmiş. Amerikalı roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'in kurucusu ve Üst Yöneticisi Elon Musk ise Mars'ta kalıcı bir koloni inşa etmek için bin Starship uzay gemisi ve 20 yıl gerektiği öngörüsünde bulunmuş. Bir kez daha Simpsonlar yaptıkları Mars tahminiyle herkesi şaşırtmayı başarmışlar. Bakalım Mars konusundaki girişimler 2022 yılında Simpsonsların tahmin ettiği şekilde mi gelişecek?

5. Alternatif Yeşil Enerji

2015 yılında yayınlanan Paths of Glory bölümünde Lisa, güneş enerjisiyle çalışan arabasıyla alternatif enerjiyle çalışan arabaların yarıştığı bir turnavaya katılıyor. Fakat Lisa yarışı bitirememiş. Nedeni ise hemen üzerinde duran bir keşif balonunun güneşi engellemesi. 2022 yılında ise birçok alternatif enerjiyle çalışan araba üreten şirket Lisa'yla aynı problemle yüzleşecek. Küresel ısınma nedeniyle Güneş'ten yeteri kadar faydalanamayacak olmamanız gerçeği birçok şirketi harekete geçirmiş durumda. Belki 2022 yılında bu probleme karşı ciddi adımlar atılmaya başlanabilinir.

6. Sanal Gerçeklik Yemeği

Bart to the Future adındaki bölümle videomuza devam ediyoruz. Bahsi geçen bölümün bir sahnesinde Marge ve Homer yemek yiyorlar. Ancak Marge, sofrayı hazırlamak için saatler harcamıyor. Çünkü onlar gözlerine sanal gerçeklik gözlüğü takıp bir hortumdan sanal bir şekilde besleniyorlar. Bu sahnenin bir kısmı ise 2020 yılı içerisinde gerçekleşti. Öncelikle şu ana kadar sanal gerçeklik gözlüğü takarak oyunlar oynadık, filmler izledik ve daha birçok sıra dışı deneyim yaşadık. Ama 2020 yılına kadar daha önce hiç yemek yememiştik. New York'taki ünlü restoran James Beard House ise bu deneyimi misafirlerine yaşatmış. Sanal gözlük takarak yemek yiyen müşteriler ne yediklerinden habersizler. Öyle ki sanal dünyada da yedikleri yemeği göremiyorlar. Yemeği yedikçe hissettikleri sanal dünyaya yansıyor ve bu şekilde oldukça ilginç bir deneyim yaşamış oluyorlar. 2022 yılında ise bu ilginç yemek kültürü daha da yaygınlaşacağa benziyor. Peki siz sanal gerçeklik gözlüğüyle yemek yemek ister misiniz?

7. Su Altı Evi

Gelin şimdi de 2005 yılında Simponsların Future Drama yani Gelecek Drama bölümüne gidelim. Bu bölümde Homer ile Marge ayrılıyorlar. Bunun nedeni ise Homer'ın tüm birikimini sualtındaki bir eve yatırması. Sualtında ev fikri o yıllar için inanılmaz bir şey. Hele de bunun için bir servet ödenmesi. İnanılacak gibi değil. Ama günümüzde dünyanın birçok yerinde su altında inşa edilen evler ve oteller gitgide popülerleşiyor. Öyle ki 2022'nin sonunda tropikal bölgeler ve birçok popüler turist noktasında sualtı evleri görebileceğimiz iddia ediliyor. Özellikle Japonya ve Dubai bu konuda ciddi adımlar atıyor. Kim bilir belki gelecek yaz bir plaj yerine sualtında bir otele tatile gidersiniz. Ama yıllar önce girişimcilere sualtında yaşam fikrini veren Homer Simpsons'a teşekkür etmeyi unutmayın.


Simpsonların 2022 yılıyla ilgili tahminlerinden bahsettiğimiz yazımızın sonuna geldik. Peki bu tahminlerden en çok hangisine şaşırdınız? Sizce 2022 yılında bu tahminlerden hangisi ya da hangileri gerçekleşir? Cevaplarınızı ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bize yazmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Uzaydan Düşen Şeyler - Kimsenin Görmesini İstemiyorlar !! başlıklı makalemizde arkeoloji, dünya ve keşif hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
4
Komik
Korkutucu Korkutucu
7
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
2
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.