335 Dolarlık Nakliye Konteyner’ı Satın Alan Adamlar, Konteyner’ın İçerisindeki Hazineyi Görünce Şok Oldular


3 arkadaş konteyner almak için teklifte bulundular. Fakat konteynerın içerisinde ne olduğunu bilmiyorlardı çünkü açık artırmanın kurallarına göre satılan şeyin içerisinde ne olduğunu kimse görememektedir. Fakat 3’üde içinde ne olduğunu bilmeden aldıkları bu konteynerla zengin olacaklarını düşünmüyorlardı.

2-6

3-4

Açık artırmaların en ilginç tarafı ne alıcıların ne de satıcıların tam olarak neyi sattıklarını ve neyi aldıklarını bilmemeleridir. Bu sebeple iki tarafta işe kar edebilme umuduyla girerler fakat sonuç istedikleri gibi de olmayabilir. Bu konteyner içinde durum tam olarak buydu. Dışarıdan çok iyi görünmeyen konteynerı almak isteyen 3 arkadaş işlerini şansa bırakmışlardı ve sonunda şansları yaver giderse büyük bir kazanç elde edebileceklerdi. Eğer şanslı değillerse şanslarını bir başka sefer başka bir şey için deneyeceklerdi. Ancak bu açık artırmada şansları yaver gitmiş ve büyük bir hazineye sahip olmuşlardır.

1-6

İngiltere'de yaşayan 3 arkadaş 16 konteynerın bulunduğu açık artırmada ayrı ayrı teklif vermeyi düşündüler fakat 100 kişininde açık artırmada olup teklif verdiğini görünce 3'ü birleşerek ortak bir teklif vermeye karar verdiler.

9-4

Açık artırmada 3 arkadaş gün boyu, her biri 112 dolarlık teklifler verdiler ancak hepsinde de kaybettiler. En sonunda bu konteynera gelince ilk bakışta, konteynerın değersiz olduğunu düşünselerde teklifte bulunmaya karar verdiler ve 335 dolar karşılığında konteynerı aldılar. Konteynerın içerisinde el aletleri, yıpranmış eski kutular ve tozlu resim çerçeveleri bulunmaktaydı ve bunlar ilk bakışta hiçte değerliymiş gibi durmuyordu. Ancak daha yakından incelendiğinde, Nazi işgali sırasında şişelenen 315 dolar değerinde 1943 Fransız şarabının olduğunu fark ettiler. Bu da konteynerın maliyetini tek başına karşılamaktaydı.

10-3

Konteynerın içerisini incelemeye devam eden 3 arkadaş daha sonra gümüş kaplamalı bir antika kutu buldular ve içini açınca gümüş kaşık, bıçak, çatal koleksiyonuyla karşılaştılar. Oldukça değerli olan bu antika koleksiyonun yanı sıra Royal Doulton ve Wedgwood seramiği koleksiyonuyla da karşılaştılar. Bu iki markada dünyaca ünlü ve oldukça pahalı markalardı ve piyasadaki değerleri çok yüksekti.

12-2

6-5

3 arkadaş daha sonra 1720'li yıllara ait bir mahkeme kağıdı da buldular. Çok fazla para etmeyecek bu kağıdın belgesel ve tarihi değeri çok yüksekti. Bunun için bu mahkeme kağıdını bir yerel müze hatta Birleşik Krallık Ulusal Arşivlerine satmaya karar verdiler. Sonrasında ise Avustralya yerlilerine özgü üflemeli bir çalgı aleti olan didgeridoo'yu buldular bunuda internete koyup değerinin üzerinde satmayı kararlaştırdılar.

14-1

Diğer konteynerlarda ise maddi değeri çok yüksek olmayan motorlar, aletler, tıbbi cihazlar bulunmaktaydı. Ancak hiçbiri bu 3 arkadaşın konteynerı kadar değerli değildi. Sonuç olarak bu 3 arkadaş açık artırmadaki diğer insanlar gibi bir kumar oynamışlar ve bu kumar sonucunda kazanmışlardır. Bu açık artırmada şansları gülmüş fakat bir sonrakinde ne olacağı hiç bilinmez.

13-3

Sizde şans yanınızdaysa doğru zaman ve doğru yerde büyük bir servetle karşılaşabilir ve hayatınızı değiştirebilirsiniz.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds