Adam İnternetten Tanıştığı Kızla Evlenmeye Karar Verdi, Onu Canlı Görünce Hemen Düğünü İptal Etti


Arkadaşlık sitesinde sizinle buluşmak isteyebilecek hoş bir kişiyi görüyorsunuz. Mesaj gönderiyorsunuz. Daha sonra bu kişi size sevecen bir cevapla yanıt veriyor ve sizi daha iyi tanımak istiyor. Fakat karşınızda gerçekten böyle bir kişi olup olmadığını, olsa bile o kişinin gerçekten fotoğrafta göründüğü kişi olup olduğuna emin olabilir misiniz?

Son yıllarda popüler hale gelen arkadaşlık uygulamaları yalnızlar için eş bulma konusunda cazip gelse de bu tanışma uygulamalarında yaşanmış birçok ilginç ve enteresan hikayeye denk gelmek mümkün.  
Gerçek hayatta görmediğiniz bir kişi ile ilişki yürütmek oldukça riskli bir iştir. Gerçekte görmediğiniz bir kadın veya erkekle internet üzerinde ilişki yürütmek şimdi göreceğimiz bu adam gibi size hayatınız boyunca unutamayacağınız kötü bir deneyim yaşatabilir. Bugün sizlere 2 yıllık sevgilisinin aslında konuştuğu kişi olmadığını düğün günü öğrenen bahtsız adamdan bahsedeceğiz. 2 yıl boyunca sürekli konuştuğunuz, para gönderdiğiniz güzeller güzeli sevgiliniz aslında göründüğü gibi değilse ne yapardınız?

Hayatını Güney Kore'de çalışarak sürdüren Yusuf adındaki Endonezyalı bu adam, bir gün internet üzerinde çok güzel Endonezyalı bir kadınla tanışmış. Görür görmez bu kadınla konuşmaya başlayan Yusuf, kısa sürede bu kadına aşık olmuş ve uzak mesafe ilişkisi yaşamaya başlamışlar.
Genç çift iki yıl boyunca birbirleri ile sürekli iletişim halindeymiş. Fakat Yusuf ne zaman genç sevgilisi ile görüntülü bir şekilde sohbet etmek istese genç kadın dini kuralları gereği yüzünü peçe ile kapatarak ekranın karşısına geçiyormuş. Yusuf genç kadının dini isteğine saygı duymuş ve yüzünü açması konusunda ısrarcı olmamış.

Aradan iki yıl geçtikten sonra genç kadın Yusuf'a artık evlenmeleri gerektiği hakkında baskı kurmaya başlamış. Düğün günü geldiğinde Yusuf hayatının en mutlu gününü geçireceğine inanıyormuş. Yusuf, ilk defa canlı canlı göreceği sevgilisi ile evlenecek ve mutlu bir hayat sürecekti. Yusuf, müstakbel eşini gördüğünde bu kadının yüzünde bir kez daha peçe olduğunu fark etti. Bunun yanı sıra kadında garip bir şeylerde vardı. Yusuf normalde genç bir kadın sandığı bu kişinin peçesini çıkarmasını isteyince hayatının en büyük şoklarından birini işte tam o anda yaşamış.
Yusuf'un genç ve güzel sandığı sevgilisi, aslında yaşlı bir kadınmış. Nikah dairesinde ne yapacağını bilemeyen bu adam, bu yaşlı kadınla evlenemeyeceğini söyleyip son anda nikahı iptal etmiş. Yusuf daha sonra, iki yıl boyunca bu yaşlı kadına para kaptırsa da evlenmeden önce bunun fark ettiği için şükrettiğini açıklamış.

İnternette popüler olan tanışma uygulamaları yüzünden dolandırılan tek kişi Endonezyalı Yusuf değil. Özellikle son iki yılda birçok büyük çetenin insanları dolandırmak için bu yola başvurdukları bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde Rus polisi, kendilerini genç ve ilgi çekici kızlar olarak tanıtıp Moskova'daki erkeklerin kalplerini çalıp, hilelerle ve tehditle para koparmaya çalışan iki adamı yakalamışlar. Arkadaşlık sitelerini kullanan bu suçluların bu yolla toplam bir milyon Rus rublesi kazandıkları ortaya çıkmış.
İngiliz medyasına göre, online arkadaşlık  siteleri aracılığı ile dolandırıcılar dünya çapında toplam 27 milyon sterlin elde etmişler. Sadece Amerika'da yaklaşık 5900 kişi toplamda 87,7 milyon dolar parasını kaptırmış.
Peki siz bu hikaye hakkında ne düşünüyorsunuz? Başınıza böyle bir şey gelse nasıl tepki verirdiniz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kimse Bu Gümüş Gözlü Kızı İstemiyordu, Bu Aile Farklı Olduğunu Düşündü başlıklı makalemizde bebek, göz ve gümüş hakkında bilgiler verilmektedir.



Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
5
Komik
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
3
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
5
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.