Ailesi Tarafından Cadı Olduğu İçin Dışlanan ve Sokağa Atılan Çocuk, Danimarkalı Yardım Gönüllüsü Tarafından Kurtarıldı.

Nijerya'da açlıktan ölmekte olan çocuk Danimarkalı yardım gönüllüsü tarafından kurtarıldı.


Ailesi tarafından cadı olduğu düşünüldüğü için dışlanan ve sokağa terk edilen küçük çocuk, 8 aydır sokaklarda aç ve susuz bir şekilde yaşamaktaydı. 31 Ocak günü Danimarkalı yardım çalışanı Anja Ringgren Loven’ın durumu fark etmesiyle bir deri bir kemik hale gelmiş zavallı çocuk kurtarılmıştır.

 

1-27

Afrikalı çocukların eğitimi ve gelişimiyle ilgilenen bir yardım kuruluşunun kurucusu olan Loven'ın Nijerya'da bir yardım kuruluşu açmasının sebebi ise pek çok çocuğun cadı damgası yiyerek ölüme terk edilmesini, öldürülmesini, yakılmasını ve işkenceye maruz kalmasını engellemektir. Yine bir gün ekibiyle birlikte sokakta gezinen Loven, küçük zavallı çocuğa denk gelmiş ve hemen ona su ve yiyecek vermiştir. Sonrasında ise sağlık durumunun kötü olduğunu anladığı zavallı çocuğun minik bedenini battaniyeye sarıp hastaneye götürmüştür.

4-26

Ayrıca 20 ay önce anne olan Loven, bu zavallı, ailesi tarafından cadılıkla suçlanan çocuğu görünce hemen aklına kendi çocuğu gelmiş ve çok duygulanmıştır. Çocuğun durumundan çok etkilenen Loven, umut anlamına gelen 'Hope' ismini bu küçük çocuğa vermiştir.

5-27

9-23

Çocuğu gören doktorlar ise, uzun süre sokaklarda kalan çocuğun çeşitli hastalıklarla mücadele ettiğini anlamışlar ve hemen tedaviye başlamışlardır. Anja, bakımını üstlendiği Hope’un fotoğraflarını zaman zaman kamuoyuyla paylaşmış ve bu sayede dünya genelinde çocuk için bir farkındalık yaratmıştır. Bunun üzerine Hope için dünyanın dört bir yanından sadece iki günde yaklaşık 1 milyon dolar bağış toplanmıştır.

8-24

Artık Hope'un binlerce, milyonlarca arkadaşı ve ailesi bulunmaktadır. Doktorların müdahalesi ve bakım merkezindeki çalışanların ilgisiyle Hope'un durumu yavaş yavaş iyileşmektedir. Hastalıkları geçen, yaraları iyileşen, yavaş yavaş kilo almaya başlayan Hope geçmişte ailesi ve sokakta yaşadığı şeyleri unutmuştur. Onun hayatı Loven'ı gördükten sonra başlamış ve yardım merkezinde çok sevdiği ablaları ve ağabeyleriyle devam etmektedir.

2-25

3-26

Hope'un başına gelenler ise sadece ona ve ailesine özgü bir durum değildir. Cadı olmakla suçlanmak, Nijerya’da çocukların başına sıkça gelen bir durumdur. Nijerya'da yaygın olan Pentakostalizm inancı rahipleri bazı çocukları cadı olmakla suçlamaktadırlar ve aileleri de bu çocukları aç bırakmakta hatta kimi zaman da öldürmektedirler.

7-25

Bu kötü ve acımasız durumla mücadele etmek için Nijerya'ya gelip yardım merkezi kuran Anja ve ekibi Hope sayesinde dünyanın ilgisini çekmiştir. Ayrıca günümüzde yardım merkezinde yaklaşık 50 çocuğun bakımını ve eğitimini üstelenen Anja hem Nijeryalı çocukların umudu olmuş hem de dünya genelinde farkındalık yaratmayı başarmıştır.

6-25

Bizde Nijerya'daki dışlanmış ve ölüme terk edilmiş çocukların umudu olan başta Anja olmak üzere tüm gönüllü ve bağışçılara teşekkür ediyoruz...Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
2
Harika
Üzücü Üzücü
20
Üzücü
Trend Trend
2
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds