Asla İşe Yaramayan Mutlu Aile Kuralları


Evlenildiği andan itibaren herkes çiftlere mutlu bir evlilikleri olması için tavsiyeler vermektedirler. Nerede, ne zaman nasıl davranılacağıyla ilgili verilen bu mutlu evlilik tavsiyeleri maalesef çoğu ilişkide işe yaramamaktadır. Biz de bu gün size listemizde mutlu evlilikle ilgili toplumda var olan doğru bilinen yanlışlardan bahsedeceğiz.

1. Eşinize Asla Yalan Söylemeyin

Çoğu insan eşlere kesinlikle yalan söylenilmemesi konusunda hem fikirdir. Ayrıca çoğu kişiye göre söylenilmemiş şeyler de yalanın içerisine girmektedir. Ancak herkes yalan söyler ve ufak tefek yalanlardan ne ilişkiye ne de kişilere zarar gelir. Aksine ara sıra ufak tefek yalanlar söylemek çiftler arasında tartışmaların çıkmasını engellemektedir. Fakat dikkat edilmesi gerekilen bir durum var o da söylenilecek yalanların küçük olması konusundadır. Örneğin yeni alınmış elbisenin fiyatıyla ilgili söylenmiş yalanlar gibi basit ve küçük olmalıdır.

2. Güçlü Erkek İçin Zayıf Kadın Ol

Birçok kadın ilişki yaşadıkları erkeğin karşısında güçlü olmaktan ziyade zayıf olmayı tercih etmektedir. Bu şekilde erkeğin kendisini daha güçlü hissederek kadınlara daha fazla ilgi göstereceğine inanılmaktadır. Fakat gerçek hiç de öyle değildir. Çoğu kadın zayıf olacağım derken bebekleşmekte ve erkeğin gözünde itici bir hale gelmektedir. Bu durum da mutlu bir evlilikten ziyade mutsuz bir ailenin oluşmasına neden olmaktadır.

3. Barışmanın Yolları

Her ilişkide elbette tartışmalar, ses yükselmeleri, sinir patlamaları yaşanmaktadır. Bunlar gayet normaldir ve mutlu bir ilişkinin olmazsa olmazlarıdır. Önemli olan bu can sıkıcı durumların nasıl telafi edilip barışıldığıyla ilgilidir. Birçok kişiye göre mutlu bir ilişki için sorunlar tam olarak çözülmeden barışılmamalıdır. Fakat yapılmış birçok araştırmaya göre mutlu evliliklerin en büyük sırrı yapılan onca tartışmalara ve kavgalara rağmen çiftlerin yatağa girerken barışmaları ve birbirlerinden özür dileyerek huzurlu bir uyku uyumalarıdır.

4. Boş Zamanları Birlikte Geçirmek

Evli çiftlerle ilgili toplumda yerleşmiş en büyük yanlış hayatlarının tüm anında beraber olmalarıyla ilgilidir. Ancak çiftler her ne kadar hayatlarını birleştirmiş de olsalar ara sıra kendi arkadaşları ve aileleriyle de vakit geçirmelidirler. Birlikte zaman geçirmek elbette önemlidir fakat ayrı ayrı zaman geçirmek de bir o kadar önemli ve mutlu bir evlilik için gereklidir.

5. Ortak Etkinlikler Bulmak

Bir ilişkide partneri istemediği bir şeyi yapmaya zorlamak kadar kötü bir şey yoktur. Eğer eşiniz sizinle sinemaya veya futbol maçı izlemeye gelmek istemiyorsa, bırakın gelmesin kendisi ne yapmaktan hoşlanıyorsa onu yapsın. Aksi taktirde en sevdiğiniz filmi izlerken yanınızda mutsuz birisi olacak ve sizin de modunuzu düşürerek hiç istenmeyen tartışmaların yaşanmasına neden olacaktır.

6. Küçük Şeyler Hakkında Tartışmayın

Her ilişkide eşler rahatsız ve mutsuz oldukları şeyleri küçük veya büyük olsun rahatça konuşabilmelidirler. Birçok kişiye göre küçük şeyleri konuşup anı berbat etmek çok gereksizdir. Ancak mutlu bir evlilik için sorunlar o an konuşulup halledilmeli ve ileride daha büyük kavgaların önüne geçilmelidir.

7. Çocuklar Önce Gelir

Evliliklerde çocuk olunca eşlerin tüm hayatı çocukları olmaya başlamakta ve bir anda hem kendilerini hem de eşlerini unutmaktadırlar. Tabii ki de anne baba olarak her zaman çocuklarla ilgilenilmeli ve her zaman onların yanlarında olunmalıdır. Ancak bazen de çiftler kendilerine zaman ayırmalı ve eskisi gibi beraber vakit geçirmelidirler.

8. Şık Mekanlarda Vakit Geçirmek

Çoğu kişiye göre mutlu bir evliliğin olmazsa olmazı romantizm ve hoş sürprizlerdir. Ancak romantizm tanımı birçok kişinin düşündüğü gibi şık restoranlarda güzel yemekler yemek değildir. Romantizm nerede mutlu ve huzurlu hissediliyorsa orada yaşanmalıdır. İster salondaki koltukta pijamalarla olsun isterse şık bir restoran olsun. Yani illa şık restoran havalı kıyafetler olması gerekli değildir.

9. İlişkiniz Üzerinde Çalışın

Son yıllarda evlilik terapisti diye bir şey ortaya çıkmış ve birçok çift ilişkilerindeki küçük ya da büyük sorunları çözmek için terapistlere gitmeye başlamışlardır. Ancak terapistlere o kadar para dökmek yerine çiftler birbirlerini dinlemeli ve ilşkilerine 3. kişileri karıştırmadan sorunlarını kendileri çözmelidir. Ne de olsa ilişkiyi sadece iki kişi yaşamakta.

Bir önceki yazımız olan Dubai'de Yapılan Dünyanın En Pahalı Pastası - Pasta Kesinlikle Fiyatına Değiyor! başlıklı makalemizde Dubai, düğün ve pahalı hakkında bilgiler verilmektedir.E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds