Balinanın Kendini Öldüreceğini Düşünen Kadın Gerçeği Görünce Gözyaşlarına Hakim Olamadı


Hayvanlar kesinlikle biz insanlardan daha cesurdurlar. Eğer bu konu hakkında şüpheleriniz varsa sizden videonun geri kalanını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Cesur ve vicdanlı hayvanlar tarafından hayatları kurtulmuş 3 insandan ve çarpıcı kurtarılma hikayelerinden bahsedeceğimiz listemize daha fazla vakit kaybetmeden geçelim.

1.

Nan Hauser adındaki kadın 28 yıldır balinaları incelemek için dalış ve araştırma yapmaktadır. 28 yıllık okyanus ve deniz hayatı boyunca Nan'ın başına birazdan anlatacağımız kadar şaşırtıcı ve tuhaf bir olay daha gelmemiştir. O gün Güney Pasifik'in Cook Adaları'nda dalış yapan kadının su altındaki tüm anı arkadaşları tarafından kameraya kaydedilmektedir. Su altında yüzerken balinalardan biri Nan'ın yanına gelmiş ve uzunca bir süre kadının yanından ayrılmamıştır. Sürekli sağ gözünden kadını izleyen balina bir de kadını zorla yüzgecinden tutmasını sağlamıştır. Nan ise bir süre sonra endişelenmeye ve balinanın ona zarar vereceğini düşünmeye başlamıştır. Sonradan Hauser’ın endişelenmesinin yersiz olduğu ortaya çıkmış ve kadın etrafına bakınca bir kaplan köpekbalığının onlara doğru yaklaşmakta olduğunu görmüştür. Balinanın aslında yaptığı şey köpekbalığından kadını korumaktır. Son olarak balina yüzgecinden tutan kadını teknesine kadar götürmüş ve kadının hayatını kurtarmıştır. Nan ise yaşadıklarından sonra şunları söylemiştir : Tekneye çıkınca ağlamaya başladım. Hala hayatta olduğum için mi yoksa hayatımın en güzel şeyini tecrübe ettiğim için mi ağladım bilemiyorum. Kahramanlıklarıyla tanınan balinaların bu son kahramanlığı ise herkesin içini ısıtmıştır.  

2.

Sıradaki hayvan kahramanımız ise bir aslan sürüsü. 2012 yılında Afrika ülkelerinden Etiyopya'da 12 yaşındaki küçük bir kız zorla evlendirilmek istenmiş fakat küçük kız zoraki evliliği kabul etmeyince 7 adam tarafından kaçırılmıştır. Kaçırıldıktan sonra ormanın tam ortasına bırakılan küçük kız birkaç günlük aramanın ardından 3 tane aslanın ortasında bulunmuştur. Aslanların ortasındaki küçük kızı görünce ilk olarak panikleyen güvenlik görevlileri daha sonra aslanların aslında kızı koruduklarını anlayınca rahat bir nefes almışlardır. Küçük kız da aslanların izni sonrasında polisler tarafından alınıp güvenli bir yere götürülmüştür.

3.

Tayland'da tatil yapan bir aile de cesur bir fil tarafından devasa tsunami dalgalarından kurtulmuşlardır. 2005 yılında Tayland'a tatil için giden ailenin küçük kızı birkaç saattir deniz kenarında bir fil ile oynamaktadır. Ancak bir süre sonra fil bir anda huysuzlanıp küçük kızı oradan uzaklaştırmaya çalışmış ve hemen ardından kıyıya büyük dalgalar gelmeye başlamıştır. Küçük kız ve ailesi ise bu dev dalgalardan fil sayesinde kurtulmuşlar ve hayatta kalmışlardır. Bu büyük kurtarma hikayesi ise biz insanlara bir kez daha hayvanların aslında bizim en büyük dostlarımız ve koruyucularımız olduklarını göstermiştir.

Bir önceki yazımız olan Başına Gelebilecek En Acı 10 Şey başlıklı makalemizde acı, ağrı ve dünya hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds