Bu Araçların Yapabildiklerine İnanamayacaksınız. En İyi Ulaşım Araçları!


Bugün sizlere dünyanın en sıra dışı en inanılmaz ulaşım araçlarından bahsedeceğiz. Muazzam özellikleriyle ulaşım sektöründe çığır açmış bu 7 araç herkesin sahip olmak isteyeceği nitelikte.

Yüzen Dutchman

Hollandalı mühendisler tarafından tasarlanmış ve üretilmiş bu alışılmışın dışındaki otobüs Amsterdam'ın Amstel Nehri'nde seyahat etmektedir. Amsterdam'a gelen turistlere şehri keşfetmek için sıra dışı bir deneyim yaşama fırsatı sunan Dutchman aynı zamanda doğaya da zararlı değildir. 50 yolcu kapasiteli Dutchman 4 elektrikli motorla çalışmakta ve dizel yakıt tüketmektedir. Peki siz bu eğlenceli yüzen otobüse binmek ve Amstel kanalı üzerinde gezinmek ister miydiniz?

Panther

Amfibi araçların bir numarası olarak gösterilen Watercar Panther, diğer hem karada hem de suda giden araçlardan farklı olarak, daha tanıdık bir görünüme sahiptir. Jeep CJ-8 üzerine kurulan Panther, arkasında yer alan Honda Acura 3.7 litre VTEC V6 motoru ile 305 beygir güç üretebilmektedir. Aynı zamanda karada 127 kilometre hız denizde ise 70 kilometre hıza kadar çıkabilen bu şahane araç, 15 saniyede suda kullanıma hazır hale gelmektedir. Zorlu ve engebeli arazi şartlarında da iş gören Panther son yılların favori aracı olarak görülmektedir.

Leaux Trikes

Genç mucit Tyler Hazuki tarafından tasarlanmış bu sıra dışı bisiklet toplamda 3 tekerlekten oluşmaktadır. İki küçük arkada bir büyük tekerlek önde olacak şekilde yerleştirilmiş tekerlekler esnek oldukları için kullanıcıya bisiklet üzerindeyken hareket özgürlüğü sağlamaktadır. Maksimum 103 kilograma kadar taşıyan bu harika bisikletin ağırlığı ise sadece 15 kilogramdır. Her boya göre uzayabilen veya kısalayabilen bisiklet aynı zamanda arkadaki tekerlek üzerindeki kolla da kolayca kontrol edilebilmekte ve sınırsız hareket özgürlüğü tanımaktadır.

Örümcek Araba - Swincar

Doğadan örümcekten ilham alınarak tasarlanmış Swincar dört ana kol üzerine konumlandırılmış 4 tekerden oluşmaktadır. Ayrıca dönüşlerde merkez kaç kuvvetinin etkisiyle savrulan sürücü kütlesine göre tekerlekler konum alımakta ve bu aracın devrilmesine engel olmaktadır. Dahası aracın kontrolü için ayakların kullanılmadığı Swincar'da gaz ve fren pedalları da bulunmamaktadır. Her türlü arazi şartına kolaylıkla uyum sağlayan Swincar şimdiden arazi araçlarının en büyük rakibi olacak gibi duruyor.

Pal-V One

İstenildiğinde küçük bir helikopter istenildiğinde de otomobil olarak kullanılan bu son teknoloji araç Hollandalı bir firma tarafından geliştirilmiştir. Helikopter içerisinde her şeyin sadece tek bir tuşla gerçekleştiği Pal-V One bir transformers araç olarak da düşünülebilir. Ancak bu transformers aracı kullanabilmek için hem otomobil ehliyetiniz hem de pilot olarak uçak kullanabilir belgenizin olması gerekli. Aksi halde bu aracı alıp sadece trafikte kullanabilirsiniz bunun da sizin için pek bir anlamı olmayacaktır.

MTO Sport

Çok kısa pistlerde bile havalanabilmesiyle diğer rakiplerine fark atan MTO Sport her türlü sulu zemine kolaylıkla iniş yapabilmektedir. 2 kişilik olarak tasarlanmış MTO genellikle turistik seyahatler, eğitim ve petrol keşfi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda 500 kilograma kadar ağırlık taşıyabilmesiyle bu alanda rekoru da elinde bulunduran bu sıra dışı aracın saatte yapabildiği maksimum hız ise 177 kmdir.

Action Mobil

Bir karavandan ötesini yaratmak için yola çıkmış MAN mühendisleri bu amaçları doğrultusunda oldukça sıra dışı bir araç üretmişlerdir. Zorlu arazi koşullarında yüksek arazi kabiliyetine sahip araç bir karavan olarak da kullanıcılarına her türlü imkanı sunmaktadır. 23 metrekarelik bir alana sahip olan bu sıra dışı karavan içerisinde yatma-oturma alanları, mutfak, banyo-tuvalet ve hatta motosikletinizi ya da scooter’ınızı koyabileceğiniz bir bagaj bölmesi bile bulunmaktadır. Son olarak televizyon uydu sistemi ve wireless internet ağına da sahip araç tüm bunları üzerinde bulunan güneş enerjisi paneliyle yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Otomobilinizde Bulunması Gereken 10 Kullanışlı Cihaz başlıklı makalemizde araba, cihaz ve otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.