Bu İnterneti Sarsan Görüntüler Dünya’daki Herkesi Şok Ediyor


Bugün sizlere internet dünyasını sarsan 2 hayat kurtarma hikayesinden bahsedeceğiz. Çeşitli sebeplerle nefes alamamaya ve morarmaya başlayan 2 küçük bebek hemen yanı başlarında bulunan kahramanları sayesinde hayata geri dönmüşlerdir. Her iki hikaye de hayata olan bakış açınızı değiştirip sizlere umut verecek. 

1.

Geçtiğimiz yıllarda Amerika, Miami'de hayli duygusal bir olay yaşanmıştır. Kız kardeşi ve yeğeniyle yolda ilerleyen Pamela Rauseo henüz 5 aylık yeğeninin bir anda nefes almaması ve renginin morarması sebebiyle paniklemiş ve hemen kullandığı aracı sağa çekerek yeğenini dışarıya çıkarmıştır.

Prematüre olarak dünyaya gelen ve doğumundan sonra solunum problemleri yaşayan küçük Sebastian'ın nefes alamaması başta annesi ve teyzesi olmak üzere bölgede bulunan herkesi korkutmuştur. Aracından inen teyze Pamela ise hemen diğer araçlardan yardım istemek için bağırmaya başlamıştır. Fakat sonrasında küçük yeğenine acil bir müdahalenin gerekli olduğunu fark edince hemen yıllar önce öğrendiği kalp masajı ve suni tenefüs ilk yardım yöntemlerini yeğenine uygulamaya başlamıştır. O sırada ise oradan geçen polisler gelerek Pamela'ya yardım etmişler ve küçük Sebastian'ın yeniden nefes almasını sağlamışlardır.

Hemen hastaneye kaldırılan küçük çocuk acil olarak tedavi altına alınmış ve yavaş yavaş iyileşmeye başlamıştır. Olay anında çekilmiş bu fotoğraflar ise yoldan geçen bir fotoğrafçı tarafından kayda alınıp internet üzerinden paylaşılmıştır. Pamela ise olayın ardından verdiği röportajda yıllar önce öğrendiği ve sonrasında hiç kimseye uygulamadığı kalp masajını yeğenini öyle çaresiz halde görünce hemen panikle ona uyguladığını ve işe yaradığı için çok mutlu olduğunu söylemiştir.

Umarız küçük Sebastian hayatı boyunca bir daha böylesine kötü bir olayla asla karşılaşmaz.

2.

Sıradaki hayat kurtarma hikayesi de en az ilk hikaye kadar şaşırtıcı ve bir o kadar da duygusal. Bir süredir soğuk algınlığı yaşayan bebeklerine doktorun önerisi üzerine şurup veren aile bir anda şurubun henüz 1 aylık bebeklerinin genzinde kalmasıyla paniklemişlerdir. Çünkü bebek nefes alamamakta ve yavaş yavaş morarmaktadır.

Bunun üzerine araçlarına atlayan aile hemen en yakın hastaneye gitmek için yola çıkmışlardır. Fakat bir süre sonra hız limitini aştıkları için yolda polis durdurmuş ve işte her şey o andan itibaren gelişmeye başlamıştır. Kendilerini durduran polislere durumu anlatan aile sonrasında bir memurun bebeğe yardım etmesiyle bebeklerine kavuşmuşlardır. Polis akademisinde ilk yardım dersi alan genç polis küçük bebeği heimlich manevrasıyla yani bebeği ters döndürüp arkadan vurarak genzindeki şurubu çıkarıp kusmasını sağlamıştır. Böylece küçük bebek nefes almaya başlamıştır.

Bebeğin nefes almasıyla birlikte aile de rahat bir nefes alıp genç polise çok teşekkür etmişlerdir. Sonrasında bir televizyon kanalına röportaj veren aile ise küçük bebeklerinin hayatını kurtarıp onlara bağışlayan polis memurunun gerçek bir kahraman olduğunu dile getirmişlerdir. Bu polis memuru gibi kahraman ve iyi yürekli insanları daha çok görmek dileğiyle.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
3
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds