Bu Şehirde Erkekler ”Neredeyse Tükenmiş.” – Kadınlar Erkeklerin Kocaları Olması İçin Savaşıyor


Bugün sizlere dünyada erkek kıtlığı çeken 3 ülkeden bahsedeceğiz. Kadın nüfusunun yoğun olduğu bu ülkelerde evlenme çağına gelmiş kadınlar eş bulabilmek için hayli ilginç yollara başvurmuşlar. Gelin birlikte bu erkek kıtlığı yaşayan ülkelere ve o ülkelerde yaşayan kadınların eş bulmak için başvurdukları ilginç yollara bakalım.

Avustralya

Dünyada en çok erkek kıtlığı yaşayan ülkelerden birisi Avustralya'dır. Son yapılan araştırmaların raporlarına göre ülkenin 8 eyaletinin 6'sında kadın nüfusu erkeklerden 100 bin daha fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Ülkede erkek kıtlığının en fazla görüldüğü yerler ise Tasmania ve Victoria eyaletleri olarak işaret edilmektedir. Aynı araştırma kız bebek doğumlarının erkeklere oranla hızla arttığını gösterirken, son iki yıldır 20-35 yaş arasındaki kadınların erkek arkadaş bulmakta zorlandığını da ortaya koymuştur. Ülkedeki erkeklerin iş bulmak için başka ülkelere göç etmesi ülkedeki kadınları zor durumda bırakmakta ve kadınlar da hayli ilginç yollara başvurmak zorunda kalmaktadırlar. Örneğin; ülkenin büyük şehirlerinde yaşayan kadınlar erkeklerin daha çok olduğu taşralara yönelmişlerdir. Çöpçatan şirketlerine başvuran kadınlar otobüslere doluşarak taşraya gitmekte ve kendilerine uygun eş adayı aramaktalardır.

Yeni Zelanda

Bir diğer erkek kıtlığı yaşayan ülke ise Avustralya'nın komşusu Yeni Zelanda'dır. 100 kadına ortalama 89 erkeğin düştüğü Yeni Zelanda'da bu sorunu ciddi şekilde yaşayan kentler ise Napier, Rotura ve Gisborne'dur. Bu şehirlerde evlenme çağındaki genç kızlar aday bulmakta zorlanmakta çünkü  ülkede 70 yaşında altında 20 yaşın ise üzerinde bekar erkek bulmak neredeyse imkansızdır. Yeni Zelanda gibi turizm açısından hayli gelişmiş bir ülkede cinsiyet dağılımındaki eşitsizliğin nedeni ise yurt dışına yapılan yolculuklara bağlanmaktadır. Yeni Zelandalı erkeklerin çalışmak için uzak ülkeleri tercih etmeleri ve geri dönmemeleri ülkedeki erkek nüfusun azalmasına neden olmuştur. Bu büyük probleme çözüm için ise ülkede hayli ilginç yollara başvurulmuştur. Bunlardan en ilginci ise ülkeye adrenali yüksek sporlar yapmak için veya tatil için  gelen özellikle İngiliz erkeklere yönelik ülkede kalıcı şekilde kalmaları için  kampanyalar başlatılmıştır.

Çin

Bir diğer erkek kıtlığı yaşayan ülke ise Çin'dir. Her ne kadar dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip de olsa izlenilen yanlış nüfus politikaları sebebiyle Çin son yıllarda ciddi bir şekilde erkek kıtlığı yaşamaktadır. Özellikle Dongguan şehrinde erkek kıtlığı sebebiyle tüm dünyada savunulan tek eşlilik sorgulanmaya ve erkekler için birden fazla kadınla ilişki kurma normal karşılanmaya başlanmıştır. Şehirdeki kadınlar da kolayca eş bulamadıkları için isteyerek ve bilerek bir erkeği birden fazla kadınla paylaşmaya başlamışlardır. Hatta yapılan araştırmalar sonucunda aynı erkekle birlikte olan kadınların birbirlerinden haberdar oldukları ve hatta iş yerinde çalışıp arkadaş oldukları ortaya çıkmıştır. Bu çokeşlilik durumu her ne kadar birçok kişiye tuhaf gelse de Çin'in Dongguan şehri sakinleri için gayet normal ve olağan bir durumdur.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Harika Harika
8
Harika
Üzücü Üzücü
4
Üzücü
Trend Trend
5
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals