Çocuk Bunu Havuzun İçinde Yaptıktan Sonra 16 Kız Hamile Kaldı


Siz de sudan korkuyor ve bu korkunuz yüzünden bir türlü yüzme öğrenemiyor musunuz? Artık bu problemin üstesinden gelmenin sizce de zamanı gelmedi mi? Haydi gelin birlikte sudan korkmanızı engelleyecek ve yüzerken daha güvenli hissetmenizi sağlayacak 5 basit yola bakalım.

1. Korkunuzun Üstesinden Gelin :

Korku insanların yüzmeyi öğrenmedeki en büyük engellerinden birisidir. Bu yüzden yüzmeyi öğrenmek istiyorsanız, mutlaka su korkunuzun üstesinden gelmelisiniz. Bunun için size birkaç öneride bulunacağız. Öncelikle suyun içinde ve dışında rahat, düzenli nefes almaya dikkat etmelisiniz. Eğer heyecanlanıp nefes almayı unutursanız paniğe kapılırsınız. Zaten heyecanlanmanıza ve panik yapmanıza da gerek yok, su her zaman sizi yukarıya kaldıracaktır.

2. Nefes Almayı Öğrenin :

Yüzmeyi öğrenmenin en önemli adımı su içerisindeyken nasıl nefes alacağınızı bilmektir. Bunun için de yüzerken belli bir ritimde nefes almaya çalışmalısınız. Eğer suyun üzerindeyseniz, sadece ağzınızdan nefes alıp ve burnunuzdan ya da ağzınızdan nefes verebilirsiniz.  Suyun altındaysanız, suyun içine girmeden derin nefes alıp, suyun içinde burnunuzdan nefesinizi vermeye dikkat etmelisiniz.

3. Su ile Arkadaş Olun :

Eğer suyun korkunç, tehlikeli olduğunu düşünüyorsanız, hemen bu fikrinizden kurtulmalı ve su ile arkadaş olmaya çalışmalısınız. Bunun için de öncelikle suya sırtüstü rahat bir şekilde yatıp ellerinizi iki yana doğru açın. Bu hareketi yaparken sakin kalmaya dikkat edin. Şimdi aynı hareketin tam tersini yapın. Yüzüstü suya yatın ve suyun sizi nasıl üzerinde tuttuğunu hissedin. Bu hareketleri yapmanın sırrı sadece sakinliğinizi korumak ve oldukça rahat olmaktır.

4. Ayaklarınızı Kullanmayı Öğrenin :

Eğer şimdiye kadar bahsettiklerimizi başarılı bir şekilde yaptıysanız, sıra geldi yüzmeyi öğrenmeye. Öğrenmeye basit bir yüzme tekniğiyle başlayalım. Öncelikle ellerinizle havuzun kenarını tutun ve ayaklarınızı yukarı-aşağıya doğru hareket ettirmeye başlayın. Bu hareketi bir süre tekrar ettikten sonra bacaklarınızı hafifçe bükün ve kalçalardan itibaren bacaklarınızı hareket ettirin. Diz aşağıya doğru vuruşta hafif kırılabilir onun dışında mümkün olduğunca düz tutmalısınız. Şimdi de kurbağalama tekniğinde ayak hareketlerine bakalım; bacaklarınızı omuz genişliğinde açıp, dizler hafif bükülü olarak topukları kalçaya doğru çekin. Topuklar kalçaya geldikten hemen sonra ise ayak tabanınızla suyu itin. Bu basit teknikleri sabit bir yere tutunarak bir süre yaparsanız, emin olun farkı göreceksiniz.

5. Kollarınızı Kullanmayı Öğrenin :

Eğer ayaklarınızı güvenli ve ritim halinde hareket ettirmeyi başardıysanız şimdi kollarınızı nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yine basit bir yüzme tekniği olan serbest yüzmeyle başlayalım. Sırt üstü yatıp ayaklarınızı biraz önce size gösterdiğimiz serbest stildeki gibi hareket ettirin. Kollarınızı omuzdan ileri doğru kulak hizasında uzatın ve kollarınızla ardışık olarak yarım daire çizin.  Şimdi bu hareketi yüzüstü yapmayı deneyin. Tüm yüzme tekniklerinde en önemli nokta kollarınızın ve ayaklarınızın uyum içerisinde hareket etmesidir.


Bir önceki yazımız olan İtfaiyeciler Bu Uyarıyı Yaptı: Bu Nedenle Arabalarınızda Kesinlikle Su Şişeleri Bırakmayın, Yoksa... başlıklı makalemizde araba, dikkat ve itfaiye hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
2
Komik
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
3
Şaşırtıcı
Harika Harika
5
Harika
Üzücü Üzücü
17
Üzücü
Trend Trend
3
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds