Çocukların Sahilde Buldukları Tuhaf Şeyler


İçindekiler

Bugün sizlere çocuklar tarafından kumsallarda bulunmuş tuhaf şeylerden bahsedeceğiz. Bu çok az kişinin başına gelecek ilginç keşifler hepinizi çok şaşırtacak.

1.

Kelly Gravell ve ailesi, bir haftasonu plaja gitmişler ve kumsalda gördükleri şeyin aslında düşündüklerinden bambaşka bir şey olduğunu fark edince büyük bir şok geçirmişlerdir. Aile plajda deniz kabuklarıyla kaplanmış garip bir nesne görmüş ve hemen bu garip şeyle fotoğraf çekilmek istemişlerdir. Hiçbirinin aklına bu tuhaf nesnenin tehlikeli olabileceği gelmemiştir. Çocuklar bu garip nesneye dokunmuşlar, etrafında oyunlar oynamışlar ve hatta vurmuşlardır bile. Fakat birkaç gün sonra Gravell aile haberleri izlerken hayatlarının şokunu yaşamışlardır. Çünkü Pembrook County Park yetkilileri II. Dünya Savaşı'ndan kalma bir bomba bulduklarını ve bunu da ailenin daha birkaç gün önce gittikleri kumsalda bulduklarını söylemişlerdir. Bu bomba ailenin şamandıra sandığı ve etrafında oynayıp fotoğraf çekildikleri şeydi. İlk başta bunun kötü bir tesadüf olduğunu düşünen aile hemen çekildikleri resimlere bakmışlar ve haberde bomba diye gösterilen şeyin fotoğraf çekildikleri şamandıra olduğunu anlamışlardır. Büyük bir şok geçiren aile hala hayatta oldukları ve bombanın o an patlamadığı için çok şanslı olduklarını düşünmektedirler.

2.

Eminiz kimsenin aklına sahilde veya yolda bulunan bir taşla zengin olacağı gelmez. Ama İngiltere'de 8 yaşındaki Charlie Naysmith, Bournemouth yakınlarındaki Hengistbury Head sahilinde yürürken bir taşa denk gelmiş ve bu ilginç taş sayesinde zengin olmuştur. Yerde gördüğü sarı renkli taşı alan ve inceleyen küçük çocuk daha sonra bu sürprizlerle dolu taşı evine götürmüştür. Ancak çocuğun bulduğu bir taş değil ispermeçet balinasının taşlaşmış kusmuğudur. İşin ilginç yanı taşlaşmış kusmuk, parfüm yapımında kullanılan az bulunan hammaddelerden biri olması nedeniyle oldukça değerli ve bu az bulunan taş yaklaşık 120 bin lira değerindedir. Taşın yüksek değerini öğrenen 8 yaşındaki küçük çocuk şimdi bu değerli taşı satıp, gelen paranın bir kısmıyla hayvan barınağı açmak istiyor. Peki siz böyle değerli bir taş bulsanız ne yapardınız?

3.

Filmlerde görmeye alışık olduğumuz bir sahne geçtiğimiz günlerde sahilde yürüyüşe çıkan gençlerin başına gelmiştir. Bir grup genç sahilde yürürken içinde mektup olan bir şişeye denk gelmişlerdir.  Önce bunun bir şaka olduğunu sanan gençler daha sonrasında şişenin içinden çıkan Fransızca notu görünce olayın gerçekliğine inanmaya başlamışlardır. Fransızca yazılmış notu okuyan gençler bunun bir intihar mektubu olduğunu anlamışlar ve bu ilginç olayı sosyal medya üzerinden paylaşmışlardır. Kısa sürede viral haline gelen bu mektup bir gemi çalışanı tarafından oğluna yazılmıştır.

4.

Sıradaki görüntülerde ise küçük bir çocuk kayalıkların üzerinde denizin içerisindeki bir şeyle bir süredir oynamaktadır. Küçük çocuğu fark eden kişiler uzunca bir süre onu uzaktan izlemişler sonra yanına gelip neyle oynadığını sormak istemişlerdir. Fakat çocuğun yanına gelen kişiler gördükleri şey karşısında şok olmuşlardır. Çünkü çocuğun su içerisinde oynadığı şey dev bir vatos balığıdır. Vatos balığını balıkla besleyen küçük çocuk korkusuzca vatosla oynamakta ve onu sevmektedir. Küçük çocukla vatos arasındaki güçlü bağ ise herkesi şaşırtmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sadece Japonya'da Karşılaşacağınız 9 Çılgın Şey başlıklı makalemizde alışkanlık, japonya ve tuhaf hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.