Dubai Zengini Milyar Dolarlık Servetini Bu Şekilde Havaya Uçuruyor | Dubai’nin En Zengin Adamı


Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, magazin dünyasının her zaman en üst sıralarında yer almaya devam ediyor. Şeriat kuralları ile yönetilen bir ülke olan Suudi Arabistan’ın gelecekteki bir numaralı adamı olacak Selman, şimdiden yaptığı şeyler ile en çok konuşulan liderlerden bir tanesi haline gelmiş. Kadınlarla yaşadığı sansasyonel ilişkilerle adını sıklıkla duyduğumuz Selman bu davranışları ile Müslüman dünyasının hayli tepkisini çekmiş. Mekke ve Medine gibi iki kutsal şehre ve Kabe’ye ev sahipliği yapan,  bu sayede  binlerce insanın ibadet etmeye gittiği ülkede yaptığı israflar ve kadınlara düşkünlüğü ile gündeme oturan Bin Selman,  bu seferki hedefi olarak ise Amerikalı televizyon yıldızı Lindsay Lohan’ı seçmiş.  

Evli olmasına rağmen, Lindsay Lohan ile yakınlaşan Prens Selman bu yasak aşkının basına yansımasından sonra  iddiaları reddeden herhangi  bir açıklama yapmamış. İngiliz basınına göre Bin Selman ve Lindsay Lohan bir Formula 1 yarışı izlerken ilk kez bir araya gelmişler. Yapılan bu haberlere göre çapkınlıkları ile bilinen Müslüman lider, Amerikalı oyuncu ile kısa sürede aşk yaşamaya başlamışlar. Evli olmasına rağmen yeni sevgilisine sınırsız kredi kartı, pahalı mücevherler gibi hediyeler alan Selman, bunun üstüne birde yeni sevgilisine Suudi Arabistan'ı anlatacak olan bir film için baş rolde oynamasını teklif etmiş.

Muhammed bin Selman'ın Lohan ile tutkulu birlikteliklerinin devam ettiği hatta Selman'ın Amerikalı güzele Dubai'de lüks bir malikane de aldığı iddia edilmiş. Kadınlara olan ilgisi herkes tarafından bilinen Selman'ın evli olmasına karşı birlikte olduğu ilk ünlü oyuncu Lohan değil. Bundan önce de Muhammed bin Selman, Kim Kardashian ile yaşadığı birliktelik ile dünya basının tepesine oturmuştu. İşte tüm dünyayı sallayan bu ilişkinin detayları:

Amerikalı televizyon yıldızı Lindsay Lohan ile gönlünü eğlendiren Muhammed bin Selman, Kim Kardashian ile olan ilişkisinde ise herkesi şaşırtmayı başarmıştır. Bu ilişkinin bu kadar olay yaratmasının nedeni ise Müslüman liderin, Kim Kardashian ile birlikte olmak için milyon dolarlarını harcamış olmasıdır. Her gün Müslüman ülkelerde çocuklar açlık ve sefalet içinde büyürken, hac turizmi ile yılda milyonlarca dolar kazanan bir ülkenin liderinin tek bir kadınla birlikte olmak için 10 milyon dolar harcaması büyük eleştiriler toplamış.
Geçtiğimiz yıllarda her fırsatta çekinmeden Kim Kardashian'ı güzel bulduğunu belirten genç lider, Kim Kardashin'ın bir hazine olduğunu söylemiş ve bir partide bir geceliğine yanında bulunması için kendisine 10 milyon dolar vereceğini söylemişti. İlk başlarda herkes tarafından şaka olduğu düşünülen bu teklifin Kim Kardashian'ın yapmış olduğu açıklamalardan sonra gerçek olduğu anlaşılmıştır.  Kim Kardashian Suudi Arabistan prensi tarafından bir gece için 10 milyon dolarlık teklifi kabul etmiş ve ikilinin birlikte olduğu açıklanmış.

Uzun zamandır evli olan ve bu evlilikten 3. çocuğu olan Bin Selman'ın bir keresinde ise ABD başkanı Donald Trump'ın kızı olan Ivanka Trump ile birlikte olma isteğini tüm dünyaya duyurmuştu. Kendisi gibi evli olan ve bu evlilikten iki tane çocuğu olan Ivanka Trump'a ahlaksız bir teklifte bulunan genç lider bu hareketi ile herkesin tepkisini toplamış.  Selman tüm bürokratik ve siyası konuları bir kenara bırakarak Ivanka Trump'a kendisi ile birlikte olmak için 200 deve teklif etmiştir. Fakat bu teklif ABD cephesinden yanıtsız bırakılmış.

Suudi Liderin çapkınlıklarının yanı sıra harcadığı paralarda bu muhafazakar ülkenin dünya basınında daha çok yer almasına neden oluyor. Halka Müslümanlık gereği israftan ve lüksten kaçınmanın öğütlerini veren ve yeni vergileri yürürlüğe koyan bin Selman, yaptığı yüklü harcamalarla ne kadar ilginç bir lider olduğunu gözler önüne seriliyor. Son yıllarda 500 milyon dolarlık yat, 450 milyon dolarlık sanat tablosu alışverişi ve 300 milyon dolarlık Fransız şatosu Selman'ın yaptığı harcamaların sadece küçük bir kısmı olmuş.
Bu çapkınlıkların ve harcamaların yanı sıra Veliaht Prens Muhammed bin Selman geçtiğimiz günlerde dünyadaki Müslümanların tepkisini çeken büyük bir müzik festivali organize etmiş.

Kutsal Toprakların yanı başında gerçekleşen bu festivale Suudi Arabistanlı gençler yoğun ilgi gösterirken Janet Jackson, 50 Cent ve Chris Brown gibi ünlü şarkıcılar Kabe'ye 70 kilometre uzaklıkta bulunan konser alanında şarkılarını söylerken yaptıkları büyük şovlarla Suudi Halkına çılgın bir gece yaşatmışlardır.

Muhammed bin Salman bu güne kadar yaptığı çapkınlıklar ve harcamalarla kamuoyunda yaratılan Arap Lider algısının en önemli temsilcilerinden bir tanesi olmuştur. Fakat geçtiğimiz günlerde çıkan haberleri ile Muhammed bin Salman'ın önüne geçebilecek gibi duran bir başka genç lider Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Karşınızda Dubai'nin genç Prensi Fazza'nın lüks yaşamı.

Instagram ve Twitter'da toplam 10 milyondan fazla abonesi olan Dubai prensi Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, bilinen adıyla Fazza'nın en büyük hobisi yaşadığı ultra lüks yaşamı takipçileri ile paylaşmak. Aynı zamanda Instagram kralı olarak bilinen genç Prensinin,  Dubai'nin mutlak hükümdarı olan babası sayesinde toplam 13.9 milyar dolarlık servete sahip olduğu bilinmekte.
Büyük abisinin hayatta olduğu dönemde bile, Dubai tahtının veliahdı olan Fazza, hem sosyal medyanın en hem de kraliyet ailesinin gözünde mükemmel bir çocuk olmaya devam ediyor. Fazza'nın abisi 2015 yılında geçirdiği şüpheli kalp krizinden sonra bu genç prens artık Dubai'nin bir numaralı adamı olmaya hak kazanmış.

Paraşütle atlama, bisiklete binme, at binme, zipling ve dalış gibi ekstren sporlar Fazza'nın en büyük hobilerinden sadece bir kaçı. Bunların yanı sıra yetenekli bir fotoğrafçı olan Fazza, dünyayı gezmekten ve şiir yazmaktan büyük bir zevk alıyor. Hatta bu genç prensin kendisine ait olan bir fotoğraf sergisi bile var. Peki Fazza'yı bu kadar başarılı yapan şey de ne? Prens William ve Prens Harry gibi İngiliz Prenslerinin de eğitim aldığı Londra Ekonomi Okulunda eğitim gören Fazza, buradan üstün başarı ile mezun olmuş ve o günden itibaren babasının yanında yönetimde görev almaya başlamış.  Günümüzde Dubai İcra Kurulu Başkanı, Dubai Otizm Merkezi ve Dubai Spor Konseyi Başkanı Fazza, yaşam tarzı ile diğer genç Arap Liderlerini en çok etkileyen kişilerden bir tanesi olmuştur.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda görüldüğü üzere ailesine oldukça düşkün olan genç prens, sık sık babası, kardeşleri ve kuzenleri ile fotoğraflarını paylaşıyor. İzlanda, Kanada ve Tanzanya gibi ülkeleri ziyaret eden ve buralarda yaptığı lüks gezilerde en lüks 5 yıldızlı otellerde kala Fazza, bu gezilerinin fotoğraflarını tabii ki de Instagram hesabında paylaşmayı eksik etmiyor.

Hayvanlara da ilgisi olduğu bilinen genç liderin kendine ait bir hayvanat bahçesi olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Fazza'nın kendisine ait atı, devesi, aslanları şahini, baykuşu ve yüzlerce hayvanı bulunuyor.

Arap dünyasında sadece Prensler ve Krallar değil aynı zamanda kraliyet ailelerinin zengin çocukları da lüks içinde bir hayat sürdürüyorlar. Bunun son örneği ise Rashed Belhasa adındaki bu çocuk. Daha önce adını duymuş olabileceğiniz bu küçük çocuk Dubai'nin en zengin çocuğu olarak tanınıyor. Mariah Carey, Rihanna, Irına Shayk ve Nicki Minaj gibi ünlülerle çok yakın arkadaş olan Rashed Belhasa adındaki bu çocuk için paranın satın almayacağı hiç bir şey yok. 350 bin dolarlık bir saat ya da en pahalı model Ferrari bu çocuk için sadece bir kaç küçük hediye. Heniz 15 yaşında olmasına rağmen Youtube ve Instagram'da milyonlarca takipçisi olan Rashed, belki yüzlerce insanın hayatı boyunca kazanamadığı parayı tek günde harcayarak Suudi Arabistan ve Dubai gibi yerlerin gerçek yüzünü bir kez daha gün yüzüne çıkarıyor.
Peki siz çapkınlıkları ve harcamaları ile gündeme gelen Muhammed bin Selman ve diğer Arap dünyası liderleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Müslüman bir ülkede böylesine harcamaları nasıl karşılıyorsunuz. Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Gitmeden Önce İki Kere Düşünmeniz Gereken 16 Restoran başlıklı makalemizde dünya, ilginç ve restoran hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.