Dubai’deki Süper Lüks Hayatın Kanıtı Niteliğindeki 10 Zengin Çocuk ve Hayatları


Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ve ihtişamlı kenti Dubai hakkında şu ana kadar birçok zenginlik ve lüks dolu şeyler duymuşsunuzdur. Peki Dubai’nin zengin çocukları hakkında neler biliyorsunuz? Son günlerde sosyal medya kullanıcıları arasında popüler hale gelmiş Instagram sayfası RichKidsofDubai hesabı bu çok merak edilen Dubaili zengin çocuklarının ihtişamlı günlük yaşamını gözler önüne sermektedir. Biz de bu hesaptan yola çıkarak Dubaili zengin çocukları araştırdık ve sizler için bir liste hazırladık.

Alışveriş

Dubaili çocukların en büyük tutkusu elbette alışveriştir. Her buldukları boş vakitte soluğu alışveriş merkezlerinde alan bu zengin çocuklar erkek ya da kadın olsun fark etmez modayı yakından takip etmektedirler. Her Dubaili çocuğun pahalı çanta, ayakkabı ve takı koleksiyonu bulunmakta ve moda olan her şeyi fiyatına bakmaksızın satın almaktadırlar ne de olsa para onlar için hiçbir zaman sorun olmamıştır.

Restoran

Alışverişin dışında Dubaili çocukların bir diğer tutkusu ise pahalı restoranlarda pahalı yemekler yemektir. Dünyanın en iyi ve en şık restoranlarının bulunduğu Dubai'de çocuklar evlerinde yemek yemek yerine bu lüks restoranlarda yemek yemektedirler. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı yemekler dev gökdelenlerin teraslarında Dubai manzarası eşliğinde veya denizin hemen kıyısında ya da cadde manzarası eşliğinde servis edilmektedir. Yani Dubaide zengin çocukların her birinin zevkine uygun bir mekan bulunmaktadır.

Tatil

Günleri alışveriş yapmakla, lüks restoranlarda yemek yiyerek geçen bu zengin çocuklar elbette sadece Dubai şehrinin sınırları içerisinde yaşamamaktalar. Bu zengin çocuklar aynı zamanda sık sık ülke dışına çıkarak tatil de yapmaktalar. Daha çok dünyaca ünlü ve pahalı tatil merkezlerini tercih eden Dubaili çocuklar bir yıl içerisinde defalarca seyahat etmektedirler.

Yardımcı

Sadece Dubaili çocukların değil Dubaili ailelerin de hayatlarının vazgeçilmezi her daim yanlarında bulunan yardımcılarıdır. Zaten birçok Dubaili çocuk kendi ebeveynleri tarafından değil bakıcılar tarafından yetiştirilmektedirler. Bu sebeple de hayatlarının her anında kendilerine yardım edecek birilerine ihtiyaç duyarlar. Örneğin alışveriş merkezlerinde bu zengin çocuklara poşetleri taşımalarında yardım etmek üzere hazırda bekleyen yardımcılar bulunmaktadır. Ne büyük bir lüks değil mi?

Lüks Otomobil

Sırada bu zengin çocukların bir diğer tutkusu olan özel jetler ve lüks otomobiller bulunmakta. Helikopter veya özel jete sahip olmanın gayet normal karşılandığı Dubai'de ayrıca zengin çocukların bir diğer tutkusu da lüks spor otomobillerdir. En yeni en pahalı otomobile ilk sahip olmanın kişilere sosyal bir statü kazandırdığı Dubai'de çocuklar en iyi ve en pahalı arabayı ilk kullanan olabilmek için adeta birbirleriyle yarışmaktadırlar. Bu zengin çocukların sahip olduğu bir diğer ayrıcalık ise özel jetleri olduğu için asla trafiğe takılmamalarıdır.

Eğitim

Eğitim de Dubaili zengin çocukların sahip olduğu bir diğer avantajdır. Bunun sebebi ise Dubai'de eğitimin paralı olması ve bu özel eğitime de sadece zengin ailelerin çocuklarının erişebilmesidir. Diğer Dubai'de yaşayan halkın çocukları ise maalesef böylesine eşitsiz bir eğitim sistem olduğu için eğitim alamamaktadırlar.

Gece Hayatı

Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde alkol tüketimi ve satışı kesinlikle yasaktır. Fakat bu durum zengin aileler için geçerli değildir. Ülke genelinde içkinin yasak olmasına rağmen lüks mekanlarda dünyaca ünlü dj'lerin çaldıkları müzikler eşliğinde saatlerce eğlenen Dubaili çocuklar için yaş sınırı da bulunmamaktadır. Kısacası eğer Dubai'de zengin ailenin çocuğuysanız, ülkede var olan yasaklar ve kurallar pek sizi kapsamıyor.

Aile

Peki sizce şu ana kadar saydığımız tüm bu fırsatlara ve ayrıcalıklara bu çocuklar nasıl sahip oluyorlar? Elbette Dubai'nin ve dünyanın sayılı zenginleri arasında bulunan aileleri sayesinde. Ancak tüm bu fırsatlar aileler sayesinde çocuklara verildiği için her çocuğun ailesine karşı bazı sorumlulukları bulunmaktadır. Eğer çocuklar bunları yerine getiremezse ve ailesinin istediği şekilde davranmazsa, o sahip olduğu şeyleri anında kaybedebilmektedir. Bu büyük riski almak istemeyen birçok Dubaili çocuk hem ailesi hem de kendi sosyal hayatı arasında bir denge kurmak zorundadır.

Özel Mekanlara Giriş

Bu ultra lüks yaşama sahip çocukların aileleri onlara aynı zamanda özel fırsatlar da sunmaktadır. Örneğin; ailenin soyadı çocuklara sıradan insanların giremediği mekanların kapısını açmakta, lüks yerlere seyahati kolaylaştırmaktadır. Buna verilebilecek en iyi örnek ise Disney parklarında vip olarak dolaşmaktır. Buradan da anlayabileceğimiz gibi para sadece Dubai'de değil dünyanın dört bir yanında konuşmaktadır.

Evcil Hayvan

En başta bahsettiğimiz instagram hesabına baktıysanız, eminiz dikkatinizi bu zengin çocukların evlerinde besledikleri vahşi hayvanlar çekmiştir. Tıpkı bir kedi bir köpek gibi evlerinde kaplan, yılan, leopar besleyen bu çocuklar gittikleri her yere bu vahşi ve hırçın hayvanları da götürmektedirler. Dubaili zengin çocuklar kesinlikle bizim alışkın olduklarımızdan hayli farklı özelliklere ve hayatlara sahipler. Peki sizler bu zengin çocuklar hakkında neler düşünüyorsunuz?Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
1
Komik
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
7
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals