Dubai’nin Zengin Çocuklarının Kıskandıran Yaşamı


Her ne kadar dünyadaki diğer insanlarla eşit şekilde yaratıldığımızı düşünsek de her birimiz farklı şartlarda dünyaya geliriz. Kimileri zenginlik ve lüks içerisinde bir hayat yaşarken kimileri de sefalet içerisinde yaşamaktadır. Bu duruma en iyi örnek ise Arap Emirliklerinin en büyük şehri Dubai’dir.  Şehrin büyük bir kısmı açlık ve sefalet içerisinde yaşarken, görünen kısmı ise gayet lüks ve gösterişli bir hayat sürmektedir. Bu listemizde de size Dubai’nin zenginlik ve lüks içerisinde yaşayan çocuklarının hayatlarından bahsedeceğiz.

En pahalı arabaları kullanan, en lüks restoranlarda yemek yiyen, en marka kıyafetleri giyen bu çocuklar dünyadaki birçok kişinin hayalini kurduğu hayatı yaşamaktadırlar. Bizlerde bu dünyalara sosyal paylaşım sitesi Instagram'da RichKidsofDubai sayfasından yakından şahit olmaktayız. Bu hesap lüks yatlar, özel jetler, paranın su gibi harcandığı alışverişler ile varlıklı ailelerin çocuklarının gösterişli yaşamlarını tüm ayrıntısıyla gözler önüne sermektedir.

Gelelim bu zengin çocukların en büyük tutkusu olan alışverişe. Dünyaca ünlü pahalı markaların mağazalarının bulunduğu devasa alışveriş merkezleri Dubaili çocukların okuldan sonra zaman harcadıkları bir numaralı noktadır. Çünkü her Dubaili zengin çocuğun pahalı çanta, ayakkabı ve takı koleksiyonu bulunmaktadır. Erkek veya kadın olsun fark etmez Dubaili çocuklar modayı ve son trendleri yakından takip etmektedir. Ve moda olan her şeyi fiyatına bakmaksızın satın almaktadırlar ne de olsa para onlar için hiçbir zaman bir sorun olmamıştır. Ayrıca alışveriş merkezlerinde bu zengin çocuklara poşetleri taşımalarında yardım etmek üzere hazırda bekleyen yardımcılar da bulunmaktadır. Ne büyük bir lüks değil mi?

Dubaili çocukların bir diğer tutkusu ise pahalı restoranlarda pahalı yemekler yemektir. Dünyanın en iyi restoranlarının bulunduğu Dubai'de çocuklar bir çok kişinin aksine yemeği hayatta kalmak için değil bir zevk olarak yemektedirler. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı yemekler dev gökdelenlerin teraslarında Dubai manzarası eşliğinde servis edilmektedir. Yükseklik korkusu olan zengin çocuklarının da düşünüldüğü Dubai'de alçakta bulunan birçok lüks ve şık restoranda bulunmaktadır. Yani Dubaide zengin çocukların her birinin zevkine uygun bir mekan bulunmaktadır.

Gelelim zengin çocukların bir diğer tutkusu özel jetler ve lüks otomobilllere. Dünyada birçok kişinin korkulu rüyası olan trafik Dubaili çocukların pek de alışık olduğu bir durum değildir. Çünkü çoğu zengin çocuk trafiğe takılmadan özel jetleriyle seyahat etmektedir. Helikopter veya özel jete sahip olmanın gayet normal karşılandığı Dubai'de ayrıca zengin çocukların bir diğer tutkusu da lüks spor otomobillere sahip olmaktır. En pahalı ve son model otomobile sahip olan kişilerin bir statü kazandığı Dubai'de çocuklar en iyi ve en pahalı arabayı satın almak için adeta birbirleriyle yarışmaktadırlar.

Dubaili zengin çocukların sahip olduğu bir diğer ayrıcalıklı fırsat ise eğitim alabilmeleridir. Eminiz birçoğunuza bu durum çok garip gelmiştir. Ancak Dubai'de devlet okulu olmadığı için çocuklar özel okullara gitmek zorundadır. Fakat tabii ki de bu özel okulların yıllık ödemesini de sadece zengin çocuklar karşılayabilmektedir.

Peki sizce tüm bu ayrıcalıklı fırsatlara bu çocuklar nasıl sahip oluyorlar? Tabii ki de çok zengin aileleri sayesinde. Durum böyle olunca da her çocuğun ailesine karşı bazı sorumlulukları olmaktadır. Eğer bunları yerine getiremezse ve ailesinin istediği şekilde davranmazsa, o sahip olduğu şeyleri anında kaybedebilmektedir. Bu büyük riski almak istemeyen birçok Dubaili çocuk hem ailesi hem de kendi sosyal hayatı arasında bir denge kurmak zorundadır.

Aile aynı zamanda çocuklara özel fırsatlar da sunmaktadır. Örneğin; sıradan insanların giremediği mekanların kapısını açmakta, lüks yerlere seyahati kolaylaştırmaktadır. Buna verilebilecek en iyi örnek ise Disney parklarında vip olarak dolaşmaktır. Buradan da anlayabileceğimiz gibi para sadece Dubai'de değil dünyanın dört bir yanında konuşmaktadır.

Dubaili zengin çocukların en popüleri ise Dubai emirinin ikinci oğlu Hamdan bin Mohammed Al Maktoum ya da şair olarak kullandığı diğer mahlası Fazza. Instagram'da 6.1 milyon takipçisi olan Fazza Dubai tahtının en büyük veliahtı. Kendisini devlet adamı ve prens gibi sıfatlarından önce şair olarak tanımlayan Fazza spor ve fotoğrafçılıkla yakından ilgilenmekte aynı zamanda dalış yapmaktan ve hayvanlarla ilgilenmekten de büyük zevk almaktadır. Tüm bunların dışında Fazza hem kendi ülkesi hem de diğer ülkelerdeki insanlara yardım da etmektedir.

Diğer Dubaili zengin çocuklardan farklı olan Fazza dünya genelinde birçok kişi için rol modeldir.

Dubainin gösterişli yaşamından bahsetmişken gece hayatından bahsetmezsek olmaz. Ülke genelinde içkinin yasak olması eğer zenginseniz sizin için geçerli değildir. Lüks mekanlarda dünyaca ünlü dj'lerin çaldıkları müzikler eşliğinde saatlerce eğlenen Dubaili çocuklar için yaş sınırı da bulunmamaktadır.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
5
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds