Eğer Bunu Yapmak İstemiyorsan, Balinayı Karnından Bölmemelisin – En Pis Meslekler


Çalışıyor musunuz? Eğer çalışıyorsanız, işinizden memnun musunuz? İşinizle ilgili sıkıntılarınız varsa bu videodan sonra fikirleriniz epey değişecek. Çünkü izlerken ne kötü işler varmış diyeceğiniz ve halinize şükredeceğiz dünyanın en pis 5 mesleğini sizler için araştırdık ve liste haline getirdik.

Koltuk Altı Koklamak

Eminiz hiçbiriniz koltukaltı koklayarak para kazanan insanların olduğunu bilmiyordur. Ama dünyada koltukaltı koklayarak para kazanan bir grup insan bulunmakta. Deodarant firmaları için çalışan bu insanlar her gün sayısız insanın koltukaltını koklayarak deodarantın geçerliliğini kontrol ediyorlar. Kokular üzerine özel bir eğitim alarak işe başlayan koltukaltı koklayıcılarının yıllık maaşları 150 bin dolar civarında. Günde onlarca koltukaltını koklayan bu insanlar sizce de daha fazlasını hak etmiyorlar mı? Ya da koltukaltı koklamak için 150 bin dolar yeter de artar mı?

Portatif Tuvalet Temizleyicileri

Tuvalet temizlemek kendi evlerimizde bile zorken. Bu meslekte çalışanlar hergün düzinelerce portatif tuvaleti temizlemek zorunda kalıyorlar. Portatif şekildeki tuvaletleri vakumlu sopayla ya da tanklarla temizleyen işçiler daha sonra tuvalet kağıtlarını yerleştirip, tuvaletin yüzeyini silmektedirler. Genellikle bir tane taşınabilir tuvalet temizliği birkaç dakika sürmekte ve çoğu temizlik görevlisi günde 10 ile 60 tane arasında tuvalet temizlemektedirler. Bu pis mesleğin yıllık ortalama maaşı ise sadece 50 bin dolardır.

Olay Yeri Temizlik Görevlileri

Olay yeri inceleme uzmanı olmakla olay yeri temizlik görevlisi olmak arasında büyük bir fark vardır. Çünkü temizlik görevlileri olay yerindeki tüm her şeyi temizlemekle görevlidirler. Genellikle kanlı ve bakteri yuvası olan olay yerleri fiziksel olarak insanlara zarar verirken psikolojik ve duygusal olarak da onları zorlamaktadır. Elbette hayatını kaybeden cansız insan bedenleri görmek her insanın psikolojik olarak kaldırabileceği bir şey değildir. Ama bu güçlü mideye ve psikolojiye sahip kişiler para kazanmak için bu zorlu işi yerine getirmekteler ve yıllık ortalama 80.000 dolar maaş almaktalardır.

İdrar Çiftçileri

Hep alışık olduğumuz meyve-sebze üreten, hayvancılık yapan çiftçiler bu sefer karşımıza çok şaşırtıcı bir şekilde çıkıyor. İdrar çiftçileri olarak tanınan bu çiftçiler özellikle geyiklerin idrarlarını toplayıp, buzdolaplarında bekletiyorlar. Ama neden? Genellikle geyiklerden toplanan idrarlar yine geyik avı için kullanılmaktadır. Sonunda karlı bir ticaret olacağı için çiftçiler bu pis işi yapmak durumundadırlar. Bu işin çiftçilere getirisi ise yıllık 300.000 dolardır. Peki siz bir yılda bu kadar kazanacağınızı bilseniz geyik idrarı toplar mısınız?

Balina Taşıyıcısı

Bir diğer pis iş ise balina taşıyıcılığıdır. Genellikle plajlara vuran dev balinaları taşıyan bu işçilerin işleri hiç de öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Ölmüş, çürümüş çok ağır balinaları çevreye zarar vermeden bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışan bu insanlar mikrop kapmamak için özel kıyafetler giymektedirler. Bunun dışında iş makinelerini kullanan işçiler balinaları ya kumsala gömmekte, ya çöplüklere götürmekte ya da en kötüsü balinayı kıyıda parçalara ayırarak taşımaktadırlar. Bu dayanılması güç mesleğin yıllık maaşı ise ortalama 70 bin dolardır. Peki siz balina taşıyıcısı olmak ister miydiniz? Ya da listemizde size uygun bir meslek var mı? Cevaplarınızı bize yorumlar kısmından yazmayı unutmayın.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
2
Harika
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds