ZENGİN VE FAKİR ARASINDAKİ FARKLARI DUYDUĞUNUZA İNANMAYACAKSINIZ


Dünya nüfusunun büyük bir kısmı zengin olmak isterken, maalesef büyük bir kısmı fakirlik içerisinde yaşamaktadır. Peki ama neden? Zengin ve fakir olmak sadece şans işi mi? Kesinlikle hayır zengin olmak sadece aklını doğru şekilde kullanmak ve bakış açısıyla ilgilidir. Biz de bu durumu net bir şekilde gözler önüne koymak için fakir ve zengin arasındaki farklılıklardan bahsedeceğiz.

1.

Zengin ve fakir arasındaki ilk fark hayatla ilgili düşünceleridir. Zenginler kendi hayatlarını yaratabileceklerine inanırlarken fakirler hayatın onları şekillendirdiğine inanırlar. Yani çoğu yoksul insana göre yoksulluk içerisinde yaşamalarının tek sebebi kaderleri alın yazılarıdır. İçerisinde yaşadıkları zorlu hayatı değiştirebilmelerinin yollarını aramak yerine onlar genellikle her şeyi olduğu gibi kabul ederler. Zenginler ise hayatlarını bir üst noktaya getirebilmek için her zaman çaba gösterirler ve hayal kurarlar.

2.

Zenginler zengin olmaya kendilerini adamışlardır. Fakirler ise zengin olmayı sadece isterler. Bu yüzden zenginler para kazanmak için oynarlarken, fakirler ise ellerindeki parayı kaybetmemek için mücadele ederler. Buradan da anlayabileceğimiz gibi genelde zenginler büyük düşünürken, fakirler küçük düşünmeye meyillidirler.

3.

Fakirler ve zenginler arasındaki bir diğer fark ise hayata ve insanlara olan bakış açılarıdır. Örneğin zenginler fırsatlara odaklanırken, fakirler engellere odaklanırlar. Bu da elbette zenginlerin hızlı bir şekilde başarı basamaklarını çıkmalarına, fakirlerin ise yerinde saymalarına neden olmaktadır. Ayrıca zenginler diğer zengin ve başarılı insanlara hayranlık duyarlar ve onlarla görüşürler. Fakirler ise tam tersi zengin ve başarılı insanlara sinirlenirler hatta onlarla görüşmek yerine başarısız ve negatif insanlarla görüşürler.

4.

Zenginlerin en büyük başarı kaynaklarından birisi büyük hayaller kurmalarıdır. Kurulan bu hayallerin gerçekleşme ihtimali çok düşük de olsa zenginler o hayal için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar ve korkularına rağmen hareket ederler. Fakirler ise genelde gerçekleşmeyeceğine olan inançları yüzünden hayal kurmazlar ve küçük düşünürler. Ayrıca fakirler korkunun onları durdurmasına izin verirler.

5.

Zenginler ve fakirler arasındaki bir diğer fark ise nasıl tür alıcı olduklarıyla ilgilidir. Zenginler genelde fakirlere göre harika alıcıdırlar. Çünkü onlar sürekli olarak yeni şeyler öğrenmektedirler ve bu da elbette onları her geçen gün büyütmektedir. Fakir insanlar ise dışarıdan gelen her türlü öneriye kulaklarını tıkayıp sadece bildiklerini yaparlar.

6.

Zengin insanlar genelde sonuçlarına göre ödeme almayı tercih ederler. Bu da onların kendi değerlerine odaklandıkları sonucunu çıkarmaktadır. Fakirler ise zamana göre ödeme almayı tercih ederler. Buradan da anlayacağımız gibi fakir insanlar genelde çalışma kazancına odaklanmaktadırlar.

7.

Zengin insanların çok paraları olmasına rağmen onlar paralarını daha iyi yönetebilmektedirler. Bu da onların neden zengin olduklarını kanıtlar niteliktedir. Örneğin; dünyanın en zengin insanlarına bakarsanız hemen hemen hepsi lüks ve pahalı marka kıyafetler giymek yerine gayet uygun fiyata giyinmektedirler. Ancak zenginlerin aksine fakirler kendilerini bambaşka biri gibi göstermek için ellerindeki az miktardaki parayı pahalı kıyafetlere vererek durumlarını daha da kötü hale getirmektedirler. Buradan da anlayacağımız gibi fakir insanların yoksulluk içerisinde yaşamalarının bir sebebi de paralarını iyi yönetememeleridir.


Facebook hesabınız ile yorum yapın!

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilginizi çekebilir

Daha Fazla GÜNDEM

Share this
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format