Gitmeden Önce İki Kere Düşünmeniz Gereken 16 Restoran


Instagram ve Facebook gibi  sosyal medya platformlarında öne çıkmak isteyen bazı restoranlar, yeni fikirler ve tasarımlar ile diğer restoranlardan bir adım öne geçmeyi başarmıştır. Fakat bu furyaya kendisini kaptırmış olan bazı restoran sahipleri açtıkları restoranlarla herkesi hayrete düşürmeyi başarmış. İşte karşınızda var olduğuna inanamayacağınız 16 tuhaf restoran.

1. Tuvalet Restoran

Tayvan'ın en çok ilgi gören restoranlarından bir tanesi olan Modern Tuvalet adındaki bu restoran dünyanın her bir köşesinden ilginç insanları yemek yemeye davet ediyor.  Kulağa tiksindirici gelse de tuvalet konseptli restoran ilk olarak Tayvan'da açılmış ve benzer konseptli tuvalet restoranlar daha sonra sırası ile Çin, Japonya ve Amerika gibi ülkelerde hizmete girmiş. İçeriye girdiğinizde sizi devasa  bir banyo karşılıyor. Bu banyonun içinde tuvalete dair her şey sizi bekliyor. Duş başlıkları, dışkı şeklinde ışıklar, duvarda monte edilmiş klozetler. Bunun yanı sıra oturulacak yerlerin hepsi gerçek klozetlerden yapılmış ve masalar da cam kaplı lavabo ve küvetten oluşuyor. Menüde sipariş edilen yiyecekler minyatür küvetler, lavabolar ya da klozet şeklindeki tabaklarda sunuluyor. Fakat bu restoran bununla da kalmıyor ve yemeklerini de tuvalet formu ile uyumlu bir şekilde sunuyor. Dışkı şeklinde dondurma yalayan insanları görebileceğiniz bu restoranda  dışkı şeklinde yapılmış çikolata aromalı çörekler ya da pisuvar şeklindeki bardaklarda içinde servis edilen içecekler bulunmakta. Kulağa iştah açıcı gelmese de bu restoran asla boş kalmıyor. Peki siz tuvalet restoranda yemek yemek ister misiniz?

2. Lahana ve Kondom Restoran

Mükemmel Tay mutfağının sunulduğu Lahana ve Kondom Restoran, konumu itibariyle oldukça güzel bir manzaraya sahip. Açık bir alanda yer alan bu restoranda müşterilere yanları  başınızdaki dalga sesleri eşlik ediyor. Restoranın içinden geçen ağaçlar otantik ve oldukça doğal bir görüntü oluştururken taze deniz ürünlerinin lezzeti sizi şaşırtmayı amaçlıyor. Peki turistler tarafından ilginç bulunan bu restoranın nesinin ilginç olduğunu merak ediyor olmalısınız? Bu restoranı diğerlerinden ayıran en ilginç şey ise restoranın her bir santimetresinin prezervatif ile donatılması. Restorana gelen misafirlere ikram olarak prezervatiflerin dağıtıldığı bu yerde aynı zamanda prezervatiften yapılan elbiseleri giyen garsonlara da rastlamak hayli mümkün.

3. Alcatraz ER

Daha önce hapishane yemeklerinin tadının nasıl olduğunu merak etmiş miydiniz? Eğer bunu daha önce merak ettiyseniz suç işleyip hapse girmenize gereke kalmadı. Çünkü Japonya'da hizmet veren Alcatraz Er adlı bu restoran kendini hapishanede hissetmek isteyen insanlar için tasarlanmış. Ünlü Alcatraz hapishanesinde ilham alınarak yapılmış olan bu restoranda aynı zamanda eski mahkumlar garson olarak çalışıyor. Demir parmaklıkların ardında sizi lezzetli yemeklerin beklediği bu restorana gitmek ister miydiniz?

4. İkiz Yıldızlar Restoranı

Rusya'da bulunan İkiz Yıldızlar Restoran ilginç bir konsept ile karışımıza çıkıyor. Restoranı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği sadece tek yumurta ikizlerinin garson olarak çalışıyor olması. Girişte müşterileri ikiz danışmanlar karşılıyor. Yemekleri ikiz garsonlar servis ediyor. Barda bir şeyler içmek isterseniz, ikiz barmenlerden içki almak zorundasınız.

5. Köfte Airlines

Daha önce Türkiye'de bulunan bu  ilginç konseptli restoranı görmüş müydünüz? Eski bir Airbus A33 tipi kargo uçağını satın alıp bunu restorana dönüştüren Tekirdağlı bir girişimci ülkenin en garip ve enteresan restoranlarından bir tanesinin altına imzasını atmış. İşlek bir otoyolun kenarında kalan bu restoran sadece Türkiye'nin değil aynı zamanda dünyanın en ilginç restoranlarından bir tanesi olmayı başarmış.

6. Dick’s Last Resort

Amerika'da ünlü bir restoran zinciri olarak hizmet veren bu yer, garsonların müşterilere kaba davranması ile dikkat çekiyor. Gerçekten kaba davranılmasından hoşlanan müşteriler var mı diye soruyor olabilirsiniz. İlk açıldığında yoğun bir ilgi ile karşılaşan bu restoran daha sonra onlarca şubesini ABD'de hizmete sokmuş. Bu restorandaki amaç müşterileri aşağılamak ve kızdırmak. Buraya yemek yemeye gelen müşterilere önlük ve büyük kağıt şapkalardan giymeleri isteniyor.Masalarda peçete bulunmuyor ve kural olarak garsonlar peçeteleri müşterilerin üzerine fırlatıyorlar. Peki siz yemek yerken aynı anda kafanıza da peçete yemek ister misiniz?

7. Big Texan Steak Ranch Amarillo

Bedavaya koca bir dilim bifteği midenize indirmek ister misiniz? ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan bu restoran, iki kilogramlık bifteği 1 saat içinde bitiren müşterilerden asla para almıyor. Bu gelenek bir zamanlar bu restorana gelen ve çok aç olan bir kovboyun iki kiloluk bifteği bir seferde yemesi ile başlamış. Buna akıl sır erdiremeyen restoran sahibi o günden itibaren restorana gelen her kim olursa olsun 1 saat içinde aynı ağırlıkta bifteği yerse para almayacağına yemin etmiş. O günden itibaren dünyanın her köşesinden bu restorana gelip bu denemeyi yapan 40 bini aşkın kişiden yaklaşık 6 bini bu denemeyi başarıyla tamamlayabilmiş.

8. Nyotaimori Restoran

Japonya'daki bu restoranda başta ünlü Japon yemekleri sushi ve sashimi olmak üzere yüzlerce geleneksel yemek, masanın üzerine çırılçıplak uzanmış kadınların bedenleri üzerinde servis ediliyor. Bu restorana giden müşterilerin yemeklerini tabaklarına almaları ise yasaklanmış. Müşteriler masada bulunan kadının üzerinden aldığı yemekleri doğrudan ağızlarına götürmesi gerekiyor.

9. Ninja Restoran

New York'da bulunan bu restoranın iç kısmı labirent şeklinde tasarlanmış. Kayalık, kuytu geçitlerle dolu olan bu restoran 15. yüzyıl Japon köyüne benzetilerek inşa edilmiş. Ninja Savaşçısı şeklinde siyah kıyafetli garsonların müşterilere servis yaptığı bu restoranda garsonlar ellerindeki kılıçlarla müşterilerin önlerinde tehlikeli hareketlerde bulunmaktalar.

10. Buns and Guns

Lübnan'da bulunan Askeriye temalı bu restoran menüsünde oldukça ilginç ve enteresan yemekler barındırıyor. Bu yemeklerin arasında özellikle, Terörist Ekmek, M16 Sandviç, Tüfek Burger ve Mayın Yumurta gibi yiyecekler öne çıkıyor. Tam bir savaş alanını hatırlatan bu restoranda silah ve patlama sesleri de ortamın gerçekliğini bir kademe daha çok arttırıyor. ''Sandviçler sizi öldürebilir'' sloganı ile yola çıkan bu yer yıllar içinde savaş yanlısı insanların uğrak noktalarından bir tanesi haline gelmiş.

11. O.NOIR

Görme engellilerin görme duyusu kaybolduğu için diğer duyularının güçlendiğini duymuşsunuzdur. Bu fikir ile yola çıkan Kanadalı bir girişimci ise dünyanın en enteresan restoranlarından bir tanesinin oluşumuna vesile olmuş. Görme engellilerin tat alma duyularının geliştiğini düşünen bu girişimci 2006 yılında Kanada'nın Ontario eyaletinde tamamen karanlıktan oluşan restoranın hizmete sokmuş. Fener, cep telefonu ve diğer ışık kaynaklarını açmanın tamamen yasak olduğu bu restoranda bir çok müşteri memnu bir şekilde ayrılmışlar. Peki siz bu karanlık restoranda yemek yemek ister miydiniz?

12. New Lucky Restoran

Ölüler ile birlikte yemek yemek ister misiniz? Listemizdeki en tuhaf restoranlarından bir tanesi olan bu yer Pakistan'da bulunuyor. Mezarlarla baş başa yemek yiyebileceğiniz bu yerin hikayesi ise bir hayli enteresan. Restoranı satın aldıkta sonra buranın bir mezarlık olduğunu öğrenen buranın yeni sahibi, bilinmeyen insanların etrafına restoranı açmaya karar vermiş. Mezarların bakımını da üstlenen restoran sahibi mezar çevresinde yemek yemenin şans getirdiğini iddia etmiştir.

13. Gökyüzü Restoran

Sırada yükseklik korkusu olan insanların kesinlikle uzak durması gereken bir restoran yer alıyor. Amerika Birleşik Devletlerinde hizmet veren bu restoran birçok insan için yükseklik ve baş dönmesini hatırlatıyor. Bunun nedini ise restoranın yerden yaklaşık 46 metre yüksekte konumlanmış olması. Aynı zamanda 40 farklı şehirde şubeleri olan bu restoranda eğer yüksekliğe dayanabilirseniz müthiş bir manzaraya karşı bir akşam yemeği sizi bekliyor olacak.

14. Hobit Evi

Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranlarının hayatta en çok gitmek istediği noktalardan bir tanesi olan bu restoran tıpkı bir hobit evi şeklinde inşa edilmiş. Tıpkı kitaptaki hobitler gibi kısa boylu insanların hizmet verdiği restoranda garsonlar cücelerden oluşuyor Ayrıca restoranın boyutu da bu cücelere göre ayarlanmış. Bu yüzden bu restoranda ayağa kalkmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

15. O'naturel

Dünyanın ilk çıplaklar restoranına hoş geldiniz. Fransa'nın Paris şehrinde açılan bu restoran adından da anlaşılacağı üzere çıplak garsonlar ve çalışanlar tarafından işletiliyor. Bu yeri daha ilginç kılan şey ise müşterilerin de çıplak olmak zorunda olması. Çıplak şekilde yemek yiyen 40 kişi ile birlikte lezzetli yemekleri denemek isterseniz 26 euroyu cebinizden çıkarmak zorundasınız. Peki siz çıplak bir şekilde yemek yemek için 26 euro verir miydiniz?

16. Ithaa Su Altı Restoranı

Deniz tutkunlarının hayallerini süsleyen bu restoran Maldivlerde hizmet vermekte. Deniz seviyesinin altında kurulan bu restoran içine girildiğinde tıpkı bir fanus gibi görünüyor.  Etrafı cam olan restoranda yemek yerken denizdeki canlıları görebiliyorsunuz. Sizce de bu restoranda yemek yemek eşsiz bir deneyim olmaz mı?Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals