Gizli Odalar Ve Onların Gizemli Tasarımları


Geçmiş yıllarda güvenlik ihtiyacı sebebiyle birçok eve gizli odalar ve geçitler yapılmıştır. Günümüzde bu evlerde oturan kişiler de bu gizemli odaları ve geçitleri keşfetmişler ve onlardan oldukça yaratıcı ve kullanışlı odalar yapmışlardır. Ya Meraktan bu listesinde kapıları bile olmayan gizli odaların nasıl yaratıcı bir şekilde kullanıldığını araştırdı ve sizler için listeledi.

 

1. Gördüğünüz duvarı boydan boya kaplayan bu kitaplığın arkasında birçoğumuzun hayal dahi edemeyeceği bir kafe-bar bulunmakta.

1-72

2. Bu gardolabın arkasında Narnia Günlükleri konseptiyle tasarlanmış bir oyun odası bulunmakta. Sizde kıyafet dolabınızın gizemli bir oyun odasına açılmasını istemez miydiniz?

2-68

2i-5

2ii-1

3. Gotik bir kitaplığın arkasında saklanmış homeofis. Bu eski ve gotik şekilde tasarlanmış home ofisin tam önünde sizi demir giyimli mızraklı bir şövalye karşılıyor.

3-66

3i-6

3ii-1

4. Bu 360 derece dönebilen kapı ile ev sinema salonuna giriş yapabiliyorsunuz. Maç zamanları saklanmak için harika bir yer.

4-65

5. Bu antika kitaplığın arkasında ise oldukça eski ve değerli silah koleksiyonu bulunmakta. Kimsenin aklına gelmeyecek bu silah odasına giriş hiçte kolay değil. Kitaplığın hareket edebildiğini anlasanız bile yüksek güvenlikli demir kapıyı açabilmeniz imkansız.

5-64

5i-6

6. Alandan büyük tasarruf sağlayan bu gizemli oda çocuk odasına açılıyor. Salon ile gizli çocuk odasını ise bu kitaplık ayırıyor.

6-63

6i-6

7. Bu küçük kitaplığın ardındaki oturma ve dinlenme odası sizin gizli bir rahatlama odanız olabilir.

7-61

8. Ayrı bir misafir odası bulunmayan bu evin sahipleri oldukça yaratıcı bir çözüm bulmuş. Büyük kitaplığın ardına aydınlık ve bir o kadar da ferah bir misafir odası yapmışlar.

8-58

9. Kimsenin aklına bu kitaplığın ardında bir banyo olduğu gelmez. Bu gizemli banyoya girebilmek için kitaplığı hafifçe itmeniz gerekiyor.

9-54

10. Bu güneşli ve gizemli oda yorgun ve yorucu bir günün ardından ev sahiplerine rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenme ve kitap okuma imkanı veriyor.

10-50

11. İlk bakışta normal bir kitaplık olarak görülen bu kitaplık aslında arkasında büyük bir kütüphane saklamakta. Tabii ki bu gizemli kütüphaneye sadece bu sırrı bilenler girebiliyor.

11-46

11i-5

12. Eski kitapların bulunduğu bu tarihi kitaplığın ardında oldukça şık ve büyük bir yemek salonu bulunmakta.

12-49

13. Hawaii'deki Modern Otel, lobi barını bu gördüğünüz dev kitaplığın ardına saklamış. Sanıyoruz ki bu gizli lobide sadece özel müşteriler ağırlanıyor.

13-50

14. Evin koridorunda bulunan bu dolabın ardında oldukça gizemli bir geçit bulunuyor. Bu gizli merdivenlerin nereye indiğini sizde merak ediyor musunuz?

14-48

15. Ofis içerisinde gizli bir ofis. Özel işlerin yapılması ve birazda yalnız kalınmak için yapılan bu kişisel ofis genel ofisten bu kitaplık ile ayrılmakta.

15-38

15i-4


Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
7
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds