Her Çocuğun Aşık Olacağı 7 Oyuncak


Çocukların bir numaralı eğlenceleri elbette oyuncaklarıdır ve tüm günlerini neredeyse oyuncakları ile geçirirler. Bu yüzden de aileler oyuncakların aynı zamanda eğitici olmalarını da istemektedirler. Bu isteğin farkında olan oyuncak firmaları ise teknolojinin de gelişmesiyle birlikte birbirinden eğlenceli ve eğitici oyuncaklar tasarlamışlardır. Gelin bu oyuncakların en iyi 7 tanesine birlikte bakalım.

1. Zıro

1-2.gif

Dünyanın ilk elle kontrol edilen robotu Zıro ile tanışın. Bu sıra dışı oyuncak ailelerin çocuklarıyla birlikte oyuncak robotu tasarlamaları, inşa etmeleri ve hareket ettirmelerine olanak tanımaktadır. İstenilen şekilde tasarlanabilen Zıro daha sonra basit bir şekilde montelenmesiyle hazır hale gelmektedir. Akıllı telefonlardaki Zıro uygulamasıyla harekete geçen robot ele takılan akıllı bir eldivenle yönetilmektedir. Çocukların yaratıcılıklarını ve zekalarını geliştirirken eğlenceli anlar da yaşamasını sağlayan Zıro'yla kesinlikle başta çocuklar olmak üzere yetişkinler de hoşça vakit geçirecektir.

2. Power Up Dart

2-2.gif

Kağıtlarla yapılan uçaklardan esinlenerek tasarlanmış bu oyuncak ise uzaktan kumandalı uçaklara kesinlikle rakip olarak. Paketin içerisinden çıkan kağıdın uçak haline getirilip diğer malzemelerin de montelenmesiyle hazır hale gelen Power  Up Dart telefon uygulamasıyla hareket ettirilmektedir. Gerçek uçakların yaptığı her manevrayı ve hareketi havada yapabilen bu sıra dışı oyuncak sadece çocuklara değil yetişkinlere de uygundur.

3. ToyBox

3-2.gif

Teknolojinin ilerlemesiyle yaygınlaşan 3 boyutlu yazıcılar bu sefer çocuklar için üretilmiş. Bu gelişmiş 3D yazıcı kelimenin tam anlamıyla bir oyuncak fabrikası. Telefondaki uygulamaya bağlı şekilde çalışan Toybox'ta çocuklar sadece istedikleri oyuncakları seçiyorlar ve yazıcıdan çıkmasını bekliyorlar. Çocukların hayal dünyalarının ve yaratıcılıklarının gelişmesini sağlayan ToyBox'tan istenirse bir kale, istenirse de pinball makinesi yapılıyor. Hiçbir oyuncağın imkansız olmadığı Toybox kesinlikle her çocuğun sahip olmak isteyeceği nitelikte.

4. Nerf N-Strike Elite Terrascout

Sırada ise gelişmiş tekenolojiyle üretilmiş tank yer almakta. Tanka benzer şekilde tasarlanmış bu oyuncak uzaktan görüntülü bir kumandayla yönetilmekte. Özel bir bataryaya da sahip olan Nerf N-Strike 1 dakika içerisinde yaklaşık 65 santimetre yok alabilmektedir. Bunun yanında ıslak zeminde bile hareket edebilen oyuncak robotun 18 tane de oyuncak mermisi bulunmaktadır. Bu savaş tankını kullanmak ise oldukça eğlenceli ve gerçekçi. Kumandanın görüntülü ekranından tüm her şey gerçek bir savaş makineleri gibi gözlemlenebilmekte. Peki siz bu savaş tankını kullanmak ister miydiniz?

5. Dough Universe

5-1.gif

Dough Universe ise oyun hamuru ve çeşitli elektronik bileşenleri bir araya getirerek çocukların hamurla yaptığı parçaları canlandırmaktadır. İletken özellikteki oyun hamurları güç kaynağından dağılan gücü hoparlör, led lambalar ve butonlara ulaştırmaktadır. Ayrıca akıllı cihazlar için geliştirilmiş uygulama da çocuklara yön vermektedir. Özellikle 4-7 yaş arası çocuklar için çok eğlenceli olabilecek olan elektronik oyun hamuru çocukların sanat, bilim, teknoloji, mühendislik gibi alanlarda gelişmelerine de olanak tanımaktadır.

6. Think & Learn Smart Cycle

6-1.gif

Akıllı telefonların ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla birlikte çocuklar tüm zamanlarını tabletlerde harcamaktadır. Bu durumun farkına varan Fisher Price ise tasarladığı bu sıra dışı oyuncakla çocukların egzersiz yaparken öğrenmelerini amaçlamaktadır. Tablet veya televizyonlara bağlanan oyuncak bisiklet uygulamalarla eş zamanlı hareket etmektedir. Yani oyuncağın kendine ait uygulamaları çocuklara bir şeyler öğretirken çocukların bisikleti sürmeleri gerekli. Ne dersiniz çok yaratıcı bir oyuncak olmamış mı?

7. Wellenspieler

Her çocuk suyla oynamayı sever. Bunun da bilincinde olan bir Alman şirket bu çok eğlenceli sulu oyuncağı tasarlamış. Kolayca hareket ettirilebilinen bu oyuncakta su, arka kısımdaki pompayla birlikte hareket ettiriliyor. Değirmeden geçip havaya sıçrayan sular çocuklar için yazın bir numaralı eğlencesi olacağa benziyor. Peki sizce bu hem doğaya zarar vermeyen hem de eğlenceli oyuncakla oynamak eğlenceli olmaz mı?

Bir önceki yazımız olan Geçmiş vs. Zamane Çocukları - Aradaki 8 Fark başlıklı makalemizde çocuk, değişim ve geçmiş hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
1
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
0
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds