Kimse Bu Gümüş Gözlü Kızı İstemiyordu, Bu Aile Farklı Olduğunu Düşündü


Bugün sizlere dinleyenleri gözyaşlarına boğan minik Primrose’un film gibi hayatından ve onunla benzer kaderi paylaşmış olan çocukların yaşamlarından bahsedeceğiz. 

Bundan tam 4 yıl önce seneler 2015 yılını gösterdiğinde ABD'de yaşayan ve iki çocukları olan Aaron ve Chris çiftinden Aaron, her günkü gibi sosyal medya sitelerinde zaman geçiriyormuş. Yine sıradan bir günde bu kadının karşısına Facebook'da bebek evlat edinme grubu çıkmış. Her ne kadar iki çocukları olsa da Aaron bu grubu gördükten sonra evinde üçüncü bir çocuğun ne kadar güzel olacağını düşünmeye başlamış. Bu durumu eşi Chris'e anlatan Aaron eşinin de aynı fikirde olduğunu görünce birlikte evlat edinmeye karar vermişler.

Aaron'un evlat edinme isteğinin nedeni aslında Facebook grubunda gördüğü bir kızmış. Çin'de yaşayan bu kızın fotoğrafını gören Chris ve Aaron bu kıza özel bir şey hissetmeye başlamışlar. Bu kızda dikkatleri ilk çeken şey ise kızın gözleriymiş. Küçük kızın gözleri daha önce görülmemiş bir şekilde gümüş rengindeymiş.
Bu kız hakkında araştırmalar yapan çift, küçük kızın kontjenital glokom adında bir görme bozukluğuna sahip olduğunu öğrenmişler.  Yaklaşık 10 binde bir görülen bu hastalık, küçük kızın gözlerinin tamamen kör olmasına yol açmış. Aynı zamanda küçük kız bu hastalık nedeniyle işitme problemleri de yaşamaktaymış. Bu çifti daha çok üzen şey ise küçük kızın bu durumundan dolayı annesi tarafından terk edilmiş olmasıymış.

Kötü ve bakımsız bir yetimhaneye kaldırılan gümüş gözlü kızın yaşadığı engellerden dolayı özel bir eğitim alması gerekiyormuş. Fakat bırakın özel eğitimi düzgün bir şekilde bile bakılmayan küçük kız tek başına yemek bile yiyemiyormuş.
Küçük kızın bu durumunu gören çift tüm bunlara rağmen gözleri pek bir şekilde korkusuzca bu kızı evlat edinmeye karar vermişler. Küçük kız için yardım kampanyası başlatan çift ilk önce Çin'e gitmek için uçak bileti almışlar. Çin'de çok hızlı bir şekilde evlat edinme işlemlerini tamamlayan çift 2016 yılının başında ABD'ye geri dönmüşler.
Çin'deki hayatında sevgi görmeyen küçük kız yeni ailesinin yanına gelir gelmez hem aileden hem de çevre tarafından çok seviliyormuş. İki kardeşi ve yeni anne babası ile tüm zorlukları geride bırakan Primrose, şimdiler de mutlu bir şekilde hayatına devam ediyor. Her ne kadar gözleri görmese de hayata dört kolla sarılmayı sürdürüyor.

Fiziksel dezenformasyonlar karşısında tıpkı Primrose gibi ayakta kalmayı başaran diğer bir çocuk ise Tessa Evans. Mucize bebek olarak adlandırılan Tessa Evans, çok nadir bir rahatsızlığa sahip. Doğuştan burnu olmayan küçük kız arhinia adlı bir hastalığa sahip. Fakat bu durum Evans'ın tıpkı kendi arkadaşları gibi sokakta gezip oynamasına engel olmuyor. Tessa'nın ailesi ilk başlarda onu hayata getirip getirmemekte emin değillermiş. Fakat bu aile her şeyi göze alarak ne olursa olsun kızlarının dünyaya gelmesi için ellerinden geleni yapmışlar. Küçük Evans'ın her ne kadar koku alma yeteneği ve burnu olmasa da tıpkı yaşıtları gibi öksürebiliyor, hapşurabiliyor hatta nezle dahi olabiliyor. Aynı zamanda göz ve kalp rahatsızlıkları çeken küçük kızı çok küçük yaşlardan itibaren onlarca  zorlu ameliyata girmiş. Bu operasyonlarının bir çoğu küçük kızın gözleri ile ilgiliymiş. Ancak doktorlar çok çaba sarf etse de Tessa'nın sağ gözü tamamen kör olmuş. Bunun yanı sıra burnu olmadığı için nefes alma sorunu çeken Tessa Evans, küçük yaşta soluk borusu açma ameliyatına girmek zorunda kalmış.  Fakat tüm bu zorluklara rağmen Tessa çok mutlu ve eğlenceli bir çocukluk geçirmeye devam ediyor. Yakın zamanda burun implantı yaptıracak olan Tessa, hayatındaki her dakikanın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bu hayatta tüm olumsuzluklara karşı mutlu olmak için mücadele veriyor.

Hem Gümüş gözlü Primose hem de mucize bebek Tessa Evans, hikayeleri ile insanlara ilham kaynağı olmaya devam ediyorlar. Tüm olumsuzluklara karşı hayatın ne kadar değerli olduğunu bizlere gösteren bu iki çocuğun hikayelerini sevdiklerinizle paylaşarak, onların hikayesinden daha çok kişinin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili videomuzu da izleyebilirsiniz. Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
7
Harika
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds