Nostradamus’un 2018 Hakkındaki Kehanetleri!


1555 Fransa’sında yaşamış kahin Nostradamus’un o yıllarda ciltlerce yazdığı kitapların tam olarak ne ile ilgili oldukları bilinmiyordu. Ancak geçen yıllar içerisinde bunların gelecekteki olayların şaşırtıcı öngörüleri olduğu anlaşıldı ve kehanetleri dünyadaki insanları hem korkutmaya hem de onların ilgilerini çekmeyi başardı. Şimdiye kadar birçok önemli tarihi olayı bilen kahinin, 2018 yılı kehanetlerine gelin birlikte bakalım.

 

Trump :

Nostradamus'un Trump'ın Amerika başkanı olacağını 400 yıl öncesinde gördüğünü ve bunu Kehanetler adlı kitabında yazdığını biliyoruz. Peki Trump'ın başkanlık süresince neler yapacağı hakkında neler söylemiştir? Nostradamus'a göre 2018 yılında Amerika olduğunu düşündüğümüz bir ülke başında bulunan kişinin utanma duygusundan yoksun cüretkar kişiliğinden dolayı bir bilinmezliğe doğru sürüklenecek, ülke içerisindeki düzen bozulacak ve geleceğin öngörülemeyeceği yeni bir aşamaya girilecektir. Ayrıca Amerika'nın başındaki kişi yanı Trump'ın kıyameti getirecek kişi olduğu da Nostradamus tarafından Kehanetler kitabında belirtilmiştir. Nostradamus'un Trump ve Amerika hakkındaki kehanetlerinin ne kadarı gerçekleşecek bilinmez ancak önceki kehanetlerin doğru çıkmış olması bizleri biraz düşündürmekte.

3. Dünya Savaşı :

İkinci olarak Nostradamus, 2018 yılının 3. Dünya Savaşı açısından kritik bir öneme sahip olduğunu da kitabında belirtmiştir. 3. Dünya Savaşı ilk Fransa'da başlayacak ve oradan da dünyanın dört bir yanına yayılacaktır. Paris ve Fransa'da geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen terörist saldırılarının bu kehanetin gerçek olma olasılığını artırmaktadır. Ayrıca Nostradamus kitabında Roma şehrinin yıkılacağını ve dünyanın şeytanın çocuğu olduğu düşünülen ve İsa'nın yolunda gidenlere düşman Deccal'in kontrolü altına gireceğini belirtmiştir. Tüm dünyada hüküm sürecek bu kaos ve savaş ortamı 2025 yılına kadar sürüp gidecek, 2025 yılında küçük bir barış ortamı yaşanacaktır. Dünyanın her yerinde hakim olan bu kötü durumdan sadece çok az kişinin sağ kurtulacağını söyleyen Nostradamus'un bu ifadesiyle 3. dünya savaşında nükleer silahların kullanılacağı da gayet açık bir şekilde anlaşılmaktadır.

Depremler, Yangınlar ve Seller :

Nostradamus'a göre 2018 ve sonrasında dünyayı bekleyen sadece deccal ve 3. dünya savaşı değil aynı zamanda depremler, yangınlar ve sellerdir. 2018 yılı itibariyle dünyanın hemen her noktasında şiddetli doğal afetler yaşanacak ve bu doğal afetler sonucunda birçok insan hayatını kaybedecek. Ayrıca Nostradamus küresel ısınma sebebiyle silahlı çatışmalarında yaşanacağına, ozon tabakasının daha fazla delinmesiyle yangınların ve sellerin şiddetinin artacağını da belirtmiştir. Son olarak ise okyanusların tabanlarında gerçekleşecek volkanik patlamalar sebebiyle büyük tsunamilerin gerçekleşeceğini de kitabında yazmıştır.

Vezüv Yanardağı Patlaması :

Patlamalardan ve doğal afetlerden bahsetmişken Nostradamus'un 2018 ile ilgili söylediği en büyük doğal felaket ise MS. 79 yılında patlayarak Pompei kentini yerle bir eden Vezüv Yanardağının tekrardan patlamasıdır. İtalya'da bulunan Vezüv Yanardağının patlayacağını ve bunun sonucu olarak da zemini her 5 dakikada bir sarsacağını söyleyen Nostradamus aynı zamanda bu patlamalar sonucunda yaklaşık 6 bin kişinin de yaşamını yitireceğini kitabında belirtmiştir.

Küresel Ekonomik Kriz :

Nostradamus'un kehanetler kitabında yer alan Zenginler ölüp ölüp dirilecek cümlesi günümüzde araştırmacılar tarafından 3. dünya savaşı sonrası patlak verecek ekonomik kriz ile açıklanmaktadır. Bu ekonomik krizin başlangıcının ise 2018 yılı olduğu düşünülmektedir. Buna en büyük sebebiyet verecek kişinin ise Trump olduğu ve krizin ise Amerika'nın Rusya ve Çin ile ilişkilerinin kötüye gitmesi nedeniyle patlak vereceği belirtilmiştir.


Facebook hesabınız ile yorum yapın!

What's Your Reaction?

Komik Komik
4
Komik
Korkutucu Korkutucu
2
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Harika Harika
1
Harika
Üzücü Üzücü
6
Üzücü
Trend Trend
2
Trend

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilginizi çekebilir

Daha Fazla GÜNDEM

Share this
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format