Okuldaki Kız İç Çamaşırı Giymeyi Unuttu… Ama Tişörtü Yırtıldı ve Sınıftaki Erkekler Havaya Uçtu!


İçindekiler

Bugün sizlere dünya genelinde okullarda yaşanmış en garip anlardan bahsedeceğiz. Eğitim ve öğretim yuvaları olarak görülen okullarda yaşanmış bu 5 tuhaf hikaye eminiz birçoğunuzu çok şaşırtacak. 

1.

Okullarda yaşanmış en garip anlar listemizin ilk olayı Amerika Kuzey Karolina'da gerçekleşmiş. 6 yaşındaki küçük kızın başrolde olduğu gerçek hikayemizde yaşananlar tüm dünyaya büyük ders olmalı. Eski sarı renkli okul servisinin ön kapısından inen küçük kız maalesef servis şoförünün kapıyı erken kapatmasıyla kapıya sıkışmış ve metrelerce sürüklenmek zorunda kalmıştır.

Neyse ki bu büyük felaketi küçük sıyrıklarla atlatan küçük kız Amerika'daki büyük bir sorunun gün yüzüne çıkmasına neden olmuştur. Çünkü 6 yaşındaki küçük kızın başına gelen bu büyük felaket Amerika'da son 10 yıl içerisinde 32 çocuğun da başına gelmiş ve ikisinin ölmesine neden olmuştur. Okul servisleri için kullanılan eski araçların kapı açma düğmeleri eski olduğu için ve ayrıca servisteki çocukların seslerinin de yüksek olması sebebiyle 6 yaşındaki Maddy'nin ve diğer kazazede çocukların sesi duyulmamış ve yolda metrelerce sürüklenmek zorunda kalmıştır. Ayrıca kapıların çok sert olmasından dolayı da küçük kız kendini kurtaramamıştır. Umarız bu kötü olay bu işi yapan birçok kişiye iyi bir ders olmuştur.

2.

Amerika Florida'da ise geçtiğimiz aylarda oldukça ilginç bir olay yaşanmıştır. Okulda kahvaltısını yaparken öğretmeni tarafından yemeğiyle oynamaması konusunda uyarılan 7 yaşındaki çocuk maalesef öğretmenine saldırmış ve hiç istenmeyen olayların yaşanmasına neden olmuştur. Sabah kantinde kahvaltısını yaparken öğretmeni tarafından uyarılınca sinirlenen çocuk öğretmenine vurmaya başlamıştır. Bunun üzerine hemen müdahale edilen çocuk polise şikayet edilmiş ve ailesi okula çağrılmıştır. 

Fakat aile çocuklarını arkadan elleri kelepçelenmiş polis arabasına bindirilirken görünce şok olmuşlar ve oğullarına yapılanın insanlık dışı olduğunu dile getirmişlerdir. Daha sonra olayı iyice anlayan baba oğlunun yaptığının çok yanlış olduğunu ama çocuğunun arkadan elleri bağlı şekilde karakola götürülmesinin çok vahşice olduğunu belirtmiştir. Olayın üzerinden birkaç gün geçtikten sonra baba tekrardan açıklama yapmış ve oğlunun yaşadığı travma sonucu uyayamadığını, psikolojik tedaviye başladığını ve okul yönetiminden özür beklediklerini söylemiştir.

3.

Sıradaki hikaye ise Amerika Teksas'da yaşanmış. 4 yaşındaki oğlunu anaokuluna kaydettiren anne okulun ilk günü hiç beklemediği bir şeyle karşılaşmıştır. Doğduğu andan itibaren kültürel ve dini sebeplerden dolayı oğlunun saçını kesmeyen kadın, oğlunun uzun saçları dolayısıyla okula kabul edilmeyince çok sinirlenmiştir. Çünkü belli sebeplerden dolayı oğlunun saçını kesmeyen kadın okul yönetimine bir istisna yapmalarını istemiştir.

Aynı zamanda küçük çocuk da saçlarını kesmek istememektedir. Ancak okul yönetimi kadının teklifini sert bir dille reddetmiştir. Kadın bunun üzerine birçok yere başvurmuş ve en sonunda oğlunun okula gitmesini sağlamıştır. Fakat bu sefer de kadının aklında okulda oğlunun psikolojik baskıya maruz kalıp kalmayacağı sorusu oluşmuştur.

4.

Bir diğer okul hikayemiz ise Amerika Florida'da aynı kampüs içerisinde bulunan 2 farklı lisenin öğrencileri arasında gerçekleşmiş kavgadır. İnternette Facebook üzerinde tartışan iki genç ertesi gün okula gelince tartışmalarını devam ettirmişler ve sinirlerine hakim olamayan genç kız tüm okulun önünde erkek öğrenciyi yere yatırarak dövmeye başlamıştır. Daha sonra ise koşarak kaçan genç kız herkesi şoka sokmuştur. Bu istenmeyen olay sonrasında ise iki ayrı okul yönetimi de açıklama yaparak yaşananlardan dolayı üzgün olduklarını dile getirmişlerdir.

5.

Geçtiğimiz yıllarda bazı Asya ve Uzak Doğu ülkelerinde dantelli iç çamaşırları yasaklanmıştı. Bu karar dünya çapında büyük bir tepki çekse de yetkililer bunun çocukların yararına olduğunu belirtmişlerdi. Yine geçtiğimiz günlerde internette viral olan bir hikayede bir lise öğrencisinin okula bu şekilde geldiği ve sınıfta diğer kızlarla yaşadığı bir kavga sonucunda gömleğinin yırtıldığı ve ortaya da böyle bir görüntünün çıktığı pek çok kez internette paylaşıldı.
Peki sizin okulda yaşadığınız garip anlarınız oldu mu? Eminiz pek çoğunuzun başına okulda bu tarz şeyler gelmiştir. Bunları bize yorumlar kısmından bize yazarsanız, belki bir sonraki benzer listemizde sizin hikayenizi anlatabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Dünyadaki En Tuhaf Düğün Gelenekleri başlıklı makalemizde dünya, evlilik ve gelenek hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Harika Harika
2
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
3
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds