Tüm Zamanların En Güçlü Ve En Tehlikeli Tabancaları


Güçlü ve tehlikeli silahlar çoğu zaman hem hedefteki kişiye hem de kullanan kişilere ciddi zararlar vermektedir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen dünyada birçok kişinin silahlara karşı büyük bir ilgisi bulunmaktadır ve dünyanın en güçlü silahlarına sahip olmak istemektedirler. Bu listemizde de tüm zamanların en güçlü ve en tehlikeli tabancaları olarak bilinen 7 silahı okuyacaksınız.

 

1. Desert Eagle

Listemizin ilk sırasında birçok video oyununda ve aksiyon filmlerinde kullanılmış ünlü Desert Eagle bulunmakta. Bu silahın popülerliği ise ağır, büyük boyutu ve korkutucu görüntüsünden gelmekte. Modeline göre ağırlığı ve boyutu değişen bu silahın geri tepmesi çok yüksek olduğu için ordu ve polis güçleri tarafından kullanılmamaktadır.

2. Taurus Raging Bull

Brezilya'nın en büyük silah üretici Taurus tarafından üretilen Raging Bull fantastik kalibre seçeneğiyle dünyanın en güçlü tabancalarından birisidir. Av amaçlı kullanılan bu güçlü silah 200 metre mesafeden bir buffaloyu veya fili hiç zorlanmadan yere yıkabilmektedir. 12.7, 16.5 ve 21 santimetrelik boyutlarıyla kimi zamanda bazı ülkelerde polisler tarafından da kullanılmıştır.

3. Smith Wesson Model 500

Dünyanın en güçlü tabancası olarak gösterilen Smith Wesson ayrıca 50 kalibrelik mermi atabilen tek tabancadır. 12.7 çapındaki çekirdeği, bu tabancanın fişek haznesine tam olmadığı için tabancanın 6 değil 5 fişek kapasitesi bulunmaktadır. Son olarak ise bu silahın asıl üretilme amacı ayı gibi büyük hayvanların avlanmasını kolaylaştırmaktır.

4. RS h-12

Rusya'da 2000 yılında üretilmeye başlanılan bu güçlü silah ilk olarak 50 gram ağırlığında üretilmiş fakat sonra çılgın Rus silah üreticileri tarafından ağırlığı 2.2 kilograma boyutu ise 36 santimetreye çıkarılmıştır. Yeni ağırlığı ve boyutlarıyla bu silah dünyanın en güçlü ve tehlikeli silahları arasına girmiştir.

5. R. Toby's Piotrowka

5-5.gif

Bu silah en güçlü silahlar arasında yer almasa da dünyanın en büyük silahı olarak listemizde yer almayı başarmıştır. Polanyalı bir adam dünyanın en büyük silahı olarak üretilen bu dev silah Antik Remington'ın bir taklidi olarak tasarlamıştır. 1.6 metre uzunluğunda ve 45 kilogram ağırlığındaki bu dev silah Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir. Ancak bu dev silahla ilgili bilinmesi gerekilen en önemli nokta bir destek olmaksızın silahın tek bir kişi tarafından kullanılamamasıdır.

6. Zealous

Avustalyalı bir silah ustası şu ana kadar dünyada hiç kimsenin görmediği bir silah üretmek istemiş ve bu hayalini de kısa sürede gerçekleştirmiştir. 5.1 kilogram ağırlığındaki bu özel silahın uzunluğu ise 47 santimetredir. Geri tepmesi çok yüksek olduğu için usta eller tarafından kullanılması gerekilen Zealous fil ve gergedan avları sırasında sıkça kullanılmaktadır.

7. Thunder 50 BMG

Amerikalılar tarafından üretilmiş dünyanın en büyük ve en güçlü silahıyla tanışın. 50 kalibrelik mermilerin kullanıldığı bu silah en güçlü ve etkili sniper silahlarla yarışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Geri tepmenin çok yüksek olduğu bu silahta bunun önüne geçebilmek için amortisör eklenmiştir. Bu sayede silah şahlanmak ya da atıcının uzuvlarını yakacak kadar tehlikeli bölgelere alev tahliyesine sebep olmaktansa fiziksel tepme baskısını güçlü amortisöre aktarmaktadır.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
4
Komik
Korkutucu Korkutucu
7
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
14
Şaşırtıcı
Harika Harika
47
Harika
Üzücü Üzücü
6
Üzücü
Trend Trend
6
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds