Vücudunuz Karakteriniz Hakkınızda Neler Söylüyor?


Vücudunuzdaki kimi bölgelerin karakteriniz hakkında önemli ipuçları verdiğini biliyor muydunuz? Eğer cevabınız hayır ise bugün sizlere vücudunuzun değişik bölümlerinin karakteriniz ile ilgili neler söylediklerini açıklayacağız. 

1. Burun Şekli : Hepimiz dünyaya farklı burun tipleriyle geliyoruz. Peki sizin burun şekliniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Nubian Burun

Liderlik konusunda oldukça başarılı olan bu insanlar açık görüşlü ve uzlaşmacı yapılarından dolayı insanları etraflarında toplamak konusunda ustadırlar. Genel olarak kendini sevdiren ve bu sayede insanları yönlendirebilen kişiler bu burun tipine sahiptir.

Yunan Burnu

Yunan burnu olarak bilinen bu burna sahip kişiler karşılaştıkları sorunlar kaşısında hemen pratik çözümler bulurlar. Ayrıca dikkat çekmekten hiç hoşlanmayan bu insanlar sevdikleri ve değer verdikleri kişiler için her şeyi yapabilirler.

Gaga Burun

Bu burun tipine sahip insanların düşünme yeteneği oldukça gelişmiş ve etraflarında gördükleri pek çok şeye yaratıcı bir şekilde yaklaşırlar. Risk almaktan asla korkmayan bu insanların ayrıca belirgin prensipleri de bulunmaktadır.

Dışa Eğimli Burun

Dünyaya organizasyon yapmak için gelmiş bu insanlar ayrıca bir işin başındalarsa o iş genelde mükemmel bir şekilde ilerler. Bunun en önemli sebebi ise dürüst olmaları ve en büyük zorlukların bile üstesinden kolayca gelebilmeleridir.

Küçük Burun

Tahmin edilemez karaktere sahip küçük burunlu insanlar her zaman etraflarındaki kişileri şaşırtmayı başarırlar. Özgürlüklerine son derece düşkün bu insanlar ayrıca konuşup vakit kaybetmek yerine harekete geçmeyi severler.

Düz Burun

Düz burunlu insanlar genellikle mantıkları yerine duygularıyla hareket ederler. Biraz da duygularıyla hareket ettikleri için çok kolay sinirlenir ve çabucak sakinleşirler.

Çukurlu Burun

Cesur, yardımsever ve cömert olan çukur burunlu insanlar asla bencil değildirler. Başkalarına yardım etmeyi sevdikleri kadar onları zor zamanlarında da asla yalnız bırakmazlar.

Kemikli Burun

Hassas bir kişiliğe sahip bu insanlar aynı zamanda sosyaldirler ve kolayca arkadaş edinebilirler. İyi bir dinleyici de olan bu insanlar çevrelerine güven ve huzur verirler.

2. Oturuş Poziyonu : Eminiz birçoğunuz hangi pozisyonda oturduğunuzu biliyorsunuzdur. Peki bu rahat ettiğiniz oturma şekliniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Dizler Bitişik

Genellikle dizlerini birleştirerek oturan kişiler yaratıcı kişiliğe sahip kişilerdir. Konuşmadan önce uzunca bir süre düşünen bu insanlar problemlerinin üstesinden de tek başlarına gelebilirler.

Ayaklar Çapraz

Ayakları çapraz şekilde oturan kişiler ise alçakgönüllü ve yabancılar karşısında utangaç bir yapıya sahiptirler. Ayrıca bu kişilere çok kolay kendinden emin bir karaktere sahiptir denilemez. Başkalarından sürekli duygu ve düşüncelerini saklamaya çalışırlar ve bu sebeple kısaca içe kapanık olarak tanımlanırlar.

Bacaklar Açık

Oldukça duygusal, atılgan, açık ve samimi olan bu insanlar aynı zamanda iyimser ve etraflarına neşe saçarlar. İletişime geçtikleri kişilere yaratıcı fikirler ve pozitif enerji veren bu kişiler bu özelliklerinden dolayı hayatta asla yalnız kalmazlar.

Ayaklar Bitişik

İlk görüşte bu kişilerin soğuk kanlı olduklarını düşünebilirsiniz ancak onları tanıdıkça aslında onların ne kadar kibar, cana yakın ve samimi olduklarını anlayacaksınız. Ayrıca bu kişiler oldukça açıksözlü, dakik, titiz, dikkatli ve her şeyi planlamayı seven bir karaktere sahiptirler.

Ayaklar Bitişik Yana Doğru

Genellikle elleri dizleri üzerinde oturan kişiler oldukça lider, cesur ve özgüvenli bir kişiliğe sahiptirler. Sorumluluk almaktan asla korkmadıkları gibi problemler karşısında oldukça cesur davranıp hemen sorunu çözmeye odaklanırlar.

3. Göbek Deliği : Peki ilk yara izimiz olan göbek deliğiniz karakteriniz hakkında neler söylüyor?

Çıkık Göbek Deliği

Çıkık göbek deliği nadir olarak yetişkin kişilerde görülürken genellikle çocukluklarda görülmektedir. Buradan hareketle çıkık göbek deliğine sahip kişilerin olgun olmadıkları daha doğrusu genç bir enerjilerinin olduğu söylenmektedir.

Büyük ve Derin Göbek Deliği

Büyük ve derin göbek deliğine sahip kişilerin büyük bir kalpleri vardır. Sevdikleri için her şeyi yapabilecek güçte olan bu insanları kesinlikle sevdikleriyle sınamamanız gerekmekte.

Kum Saati Göbek Deliği

Şekli kum saatine benzeyen bu göbek deliğine sahip kişilerin ağzı iyi laf yapmaktadır. Fakat konuşmalarından dolayı etkileyici kişiler olsalar da kendilerinden şüphe edebilirler. Bu yüzden zaman zaman insanlardan uzaklaşabilirler.

İnce Göbek Deliği

Bu tip göbek deliğine sahip kişiler ise güçlü, cesur ve sonuna kadar savaşan kişilerdir. Mükemmeliyetçi bir karaktere sahip bu kişiler kontrolün her zaman ellerinde olmasından hoşlanırlar.

Oval Göbek Deliği

Oval bir göbek deliğine sahip kişiler başkalarına rehberlik etmekten hoşlanan bir karaktere sahiptirler. Bu yüzden öğretmenlik, ebeveynlik, terapistlik ve sosyal hizmetler onlar için ideal mesleklerdir. Ayrıca ön planda olmak gibi bir amaçları da yoktur. Bunun yerine onlar  başkalarının güçlü taraflarını ortaya çıkarmak için onlara destek verirler.

Geniş Göbek Deliği

Bu göbek deliği şekline sahip kişiler ise akıllı ve yenilikçidirler. Birkaç adım öteyi düşündüğündükleri için biraz hayalci olabilirler. Ayrıca içe kapanık bir yapıları vardır ve bu yüzden küçük bir arkadaş grubuyla vakit geçirmekten çok hoşlanırlar.


Facebook hesabınız ile yorum yapın!

What's Your Reaction?

Komik Komik
1
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
3
Şaşırtıcı
Harika Harika
4
Harika
Üzücü Üzücü
3
Üzücü
Trend Trend
2
Trend

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilginizi çekebilir

Daha Fazla GÜNDEM

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format