Para İçin! Bu Güzel Kadın İSTEYEREK Bu Şeyleri YAPIYOR … Bu Yerde Bazı Erkeklerle Birlikte…


İnşaat alanlarının erkekler için olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat hayat şartları kimi zaman kadınları da inşaatlarda çalışmaya ve yaşamaya mecbur bırakmaktadır. Bu zorlu duruma çok iyi örnek olabilecek 2 hikayeyi sizler için araştırdık ve liste haline getirdik.

1.

Çin'de maddi zorluklar yaşayan 4 kişilik Yashan ailesinin babası bir gün Afrika'ya inşaat işçisi olarak gitmeye karar vermiştir. Bunun üzerine babalarını ve eşini yalnız bırakmak istemeyen aile de babayla birlikte Afirka'ya çalışmak için gitmişlerdir.

Ancak bu aileyi ilginç kılan şey para kazanmak için Afrika'ya gitmiş olmaları değil ailenin kadınlarının da inşaatta çalışmaya başlamalarıdır. Afrika'da inşaat alanında küçük bir yurt odasında kalan ailenin her bireyi sabah erken saatte kalkarak inşaat alanına çalışmak için gitmektelerdir.

Ailenin 1993 doğumlu Yi Qin adındaki kızları da babası, annesi ve erkek kardeşi gibi günde 10 saat inşaat alanında çalışmaktadır. Bir inşaatta erkeklerin yaptıkları her şeyi yapan Yi aslında erkek ve kadın arasında hiçbir farklılığın olmadığını tüm dünyaya kanıtlamaktadır.

Genç yaşına rağmen okula gitmek yerine inşaatlarda erkeklerin arasında zor şartlar altında çalışan Yi bir genç kadın olarak ne kadar güçlü olduğunu dünyaya göstererek aslında birçok kadına örnek olmaktadır.

İnşaattan sonra yurda gelen aile birlikte aynı masada yemek yemekte, boş zamanlarında ise Yi ve erkek kardeşi çevrede gezinmektelerdir.

Aynı zamanda inşaat alanında 7 kişiyle birlikte aynı oda içerisinde kalmak zorunda kalan Yi ve annesi ise diğer erkeklerden kendi alanlarını bir çarşafla ayırmaktadırlar. Ancak tüm bu olumsuz ve zorlu şartlara rağmen aile birlikte oldukları için çok mutludur. Aynı zamanda Yi ve annesi de güç ve azimleriyle tüm dünya kadınlarına güzel bir rol model olmaktalardır.

2.

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin maalesef kalabalık nüfusunun temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. İlk hikayemizden de tahmin edebileceğiniz gibi insanlar çalışmak için ya yurt dışına gitmekte ya da Çin'de zorlu şartlar altında iş ayırt etmeksizin çalışmaktadırlar.

Tıpkı birazdan anlatacağımız hikaye gibi. İlk başta da söylediğimiz gibi birçoğunuz inşaat alanlarını erkeklerin alanı olarak düşünebilirsiniz. Fakat bu durum Çin için geçerli değildir. Çünkü Çin'de birçok genç kadın para kazanabilmek için inşaatlarda çalışmaktadırlar. Diğer iyi şartlarda yaşayan yaşıtları gibi giyinip, süslenip gezecekleri yerde inşaatlarda zorlu şartlar altında çalışmak zorunda kalan bu genç kadınların temel amacı ailelerinin üzerindeki maddi yükü az da olsa hafifletmektir.

İnşaatlarda sıva yapan, ağır tuğlalar, çimento taşıyan bu genç kadınlar ilk hikayemizde olduğu gibi kadınların aslında ne kadar güçlü ve azimli olduklarını tüm dünyaya kanıtlamaktadırlar. Çin'deki bu kadınlar gibi dünya genelinde birçok kadın hayatta kalabilmek için zorlu şartlar altında çalışmakta ve kimseye muhtaç olmadan hayatlarına devam etmektelerdir.


Peki siz günlük hayatınızda bu güçlü ve azimli Çinli kadınlar gibi kadınlar ile karşılaştınız mı? Bize yorumlar kısmında yazabilirsiniz.Hangi emoji bu yazıya uygun?

Komik Komik
0
Komik
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
7
Şaşırtıcı
Harika Harika
0
Harika
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Trend Trend
1
Trend

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds